Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Parkovací dom - Kováčska

23. 4. 2012

Parkovací dom Košice – polyfunkčný objekt, Kováčska ulica

Účelom navrhovanej činnosti je výstavba a prevádzka samostatného polyfunkčného objektu so 107 podzemnými a 21 nadzemnými parkovacími stojiskami. Výstavba sa bude realizovať v MČ Košice – Staré mesto, okres Košice I, v katastrálnom území mesta Košice- Stredné mesto v MPR Košice. Jedná sa o novú činnosť na Kováčskej a Františkánskej ulici v Košiciach.
Na základe výsledkov archeologického výskumu sa navrhuje na 1. PP galéria archeologických vykopávok.

http://eia.enviroportal.sk/detail/parkovaci-dom-kosice-polyfunkcny-objekt-kovacska-ulica

 

Mapa

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

to snad nie

(Veronika, 5. 6. 2012 17:38)

To snad nieje mozne. Stavali sme nedavno dom a stavebny urad po nas chcel aby sme mali rovnu strechu nie sedlovu lebo sused ma rovnu a ako by to vizeralo ked nebudu rovnake. A to sme dedina. A v historickej casti mesta si kazdy moze robit co chce? Tam nieje potrebne zachovat tvar ulice v historickom style? Ked na toto je riadne stavebne povolenie tak vsetci sme si rovni ale niektori rovnejsi.

???

(Majk, 24. 4. 2012 15:38)

Nehovorím nech nie je práca ale podľa mna by sa malo Staré Mesto zachovať v nedotknutom stave.A práve to že budeme mať nádherné staromestské budovy s množstvom parkov sem môže prilákať množstvo turistov čo znamená rast nielen mesta ale aj ragiónu.Parkovisko nejako znesiem ale parkovací dom je už moc.Mali by to nechať v takom stave v akom to je a porípade posadiť nejaké ozdobné stromy aby to tam aspoň ako tak vyzeralo.

Re: ???

(Martin, 25. 4. 2012 0:20)

Ja si tiez myslim, ze na takomto mieste jednoznacne nema byt takyto stavebny zasah, ci uz to bude parkovaci dom alebo polyfunkcny objekt ,tiez som toho nazoru, ze v starom meste celkovo by sa mali predovsetkym chranit a zveladovat pamiatky a parky a nie zastavat vsetko kde je kusok volneho priestoru... Ked uz to tak potrebuju, nech to ide pod zem...

...

(Majk, 24. 4. 2012 22:00)

No veď o tom to je - načo tam bude park keď z neho oni nemajú nič. Ale ja dúfam že im to neprejde a ten protest by sa fakt hodilo spraviť aby videli že ľudom nie je jedno ako vyzerá ich mesto.

Re: ...

(R1S0, 24. 4. 2012 23:41)

naco je cirkvi mat nieco z toho...?
ci to uz nie je o sluzbe veriacemu,zivote v chudobe,zrieknuti sa statkov...?

...

(Majk, 24. 4. 2012 22:12)

A mohli by tam namiesto vrchných podlaží dať len podzemné a na vrchu by bola parková výsadba...

......

(shimimi, 24. 4. 2012 20:36)

Uz v názve je to jasne napísane "Parkovací dom Košice – polyfunkčný objekt" - čast obejktu asik 1/3 bude tvorit parkovacie miesta a zvyšok je ployfunkčný objekt, cize kancelárske priestory. Takze sa tu nejedná o parkovací dom, ale o menšie biznis centrum. Skôr by tam pasoval ten parčím čo tam bol dávnejšie, samozrejme na noc zatvaraný. Ale z parku mi niekto nemal plne vrecká.

Hrôza

(Majk, 24. 4. 2012 7:16)

To sa tam má naozaj stavať? Nemôže sa uskutočniť nejaký protest ako v BA (dom na Bebelového ul.). Dúfam že im to neprejde.

Re: Hrôza

(R0bin, 24. 4. 2012 11:39)

Načo protest ? JE to v pohode nech sa stavia aj u nás nie len v blave. Pre mňa za mňa môžu vyrúbať hoc aj všetky stromy v meste len aby bolo viac práce v našom meste. Aby nebol úbytok obyvateľstva ale práve naopak. Zelene je okolo košíc aj tak dosť.

Re:

(sckesk, 24. 4. 2012 17:13)

Len pre info, parkovacie domy sa planuju napr. aj na Vodnej ulici, ci Kasarenskom nam. ...
Viac tu: http://www.kosice.sk/article.asp?id=7214