Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Rastislavova - odbočovací pruh

Odbočovací pruh sa predĺži z pôvodných 60 m o zhruba 140 m. Pôjde to na úkor zelene. Vodiči by nový odbočovací pruh mohli využívať začiatkom budúceho roku. Stáť by to malo zhruba 300 tisíc eur. Podľa hovorkyne mesta, Martiny Vitkorínovej, ide o najväčšiu dopravnú investíciu v tomto roku.

 
Predmetom stavebného konania je výstavba pravoodbočovacieho pruhu na Rastislavovej ulici v úseku medzi medzi peším priechodom za križovatkou Rastislavova – Kukučínova ulica a križovatkou Rastislavova – Štúrova ulica  z dôvodu zvýšeného počtu áut odbočujúcich do prava z Rastislavovej ulice na Štúrovu ulicu, čo spôsobuje vznik kolón. V súčasnosti je vybudovaný krátky odbočovací pruh do prava v dĺžke cca 60 m, čo je vzhľadom na počet odbočujúcich áut nedostačujúci. Šírkové usporiadanie pravoodbočovacieho pruhu je navrhnuté v kategórií MZ8,5/60 ako dvojpruhová miestna komunikácia, funkčnej triedy B2. Šírka pravoodbočovacieho pruhu 3,25 m v celkovej dĺžke 199,40 m. Konštrukcia vozovky je navrhovaná ako polohutá vozovka v celkovej hrúbke        0,64 m. Odvodnenie objektu bude zabezpečené povrchovo priečnym a pozdĺžnym sklonom cez uličné vpusty do kanalizácie. Súčasťou riešenia stavby sú aj súvisiace preložky a ochrana podzemných inžinierskych sietí, rekonštrukcia existujúcej niky MHD za križovatkou ulíc Štúrova – Rastislavova (v smere z centra), rekonštrukcia chodníka po obidvoch stranách Rastislavovej ulice (výmena živičného krytu), rekonštrukcia existujúcej vozovky a spätné úpravy zeleného pásu. Rozšírenie vozovky ako aj preložky podzemných inžinierskych sietí sú navrhované v rámci jestvujúceho dopravného priestoru miestnej komunikácie na Rastislavovej ulici, v časti zeleného deliaceho pásu nachádzajúceho sa medzi jazdným pásom a chodníkom resp. v telese chodníka. Trvalé dopravné značenie na predmetnej stavbe bude zabezpečené osadením nových zvislých dopravných značiek a náterom vodorovného dopravného značenia na komunikácii. Táto stavba nadväzuje na úpravy Rastislavovej ulice, ktoré budú realizované v súvislosti s rekonštrukciou bývalých kasární Kpt. Jaroša na Kukučínovej ulici na KulturPark.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Živý plot

(jaalm, 23. 5. 2013 12:50)

Po mesiacoch rozkopaného chodníka je tento chodník dokončený a tiež je pekne upravené okolie chodníka - nasiata tráva a nasadený živý plot. Človeka to až poteší keď tadiaľ ide. Avšak len do chvíle kým nezbadá, že kde-tu chýbajú už rastlinky živého plota.
Aj včera taká stará pani v ružovom svetríku počkala kým okolo nej neprejdú chodci a šup rastlinku do tašky. Veď čo - z cudzieho predsa krv netečie. Je to veľmi smutné...

Neuveritelne...

(jaalm, 4. 4. 2013 8:32)

...ale normalne pokracuju v rekonstrukcii. Zacali robit obrubniky na chodniku, ktory je pomaly uz pol roka rozkopany.

No ved uvidime do kedy im tato "iniciativa" vydrzi. ;)