Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Rekonštrukcia križovatky Sečovská cesta - odbočka na Zdobu

Do konca októbra by mala byť križovatka Sečovská cesta – smer Zdoba a obytný komplex Panoráma (Heringeš) priepustnejšia.

Pribudne odbočovací pruh vpravo v smere z centra mesta na Zdobu, ďalší odbočovací pruh vľavo v smere z Furče a od Michalovec na Zdobu a tiež priraďovací pruh v strede cesty v smere od Zdoby a Panorámy vľavo do centra mesta.

Rekonštrukcia križovatky už prebieha. Celá sa zväčší a uprostred vznikne zelený ostrovček.

Investorom prác je Slovenská správa ciest (SSC). Križovatku zahrnula do projektu rekonštrukcie cesty I/50 Sečovská cesta – Ďurďošík, financovaného z eurofondov.

Podieľa sa na nich aj developer Panorámy MM Invest Košice, ktorý vykúpil pozemky na rozšírenie, ktoré za euro odovzdali SSC, a prekladá i verejné osvetlenie.

Neskôr firma plánuje vybudovať medzi odbočením zo Sečovskej a križovatkou s Panorámou ešte aj cestu rovno k budúcemu obchodu vnútri komplexu, aby autá kvôli návšteve obchodu nemuseli zachádzať do Panorámy.

SSC v rámci projektu I/50 Sečovská cesta – Ďurďošík rekonštruuje cesty medzinárodného významu v katastrálnych územiach Košice, Košické Oľšany a Ďurďošík. Celková dĺžka úseku je 13,346 km a náklady stavby sú 7,783 milióna eur.

http://kosice.korzar.sme.sk/c/7946070/vodici-z-panoramy-uz-nemaju-nadavat-rozsiruju-krizovatku-na-secovskej.html

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

No kruhac to nieje ale..

(Evžen, 26. 10. 2015 0:07)

Ako pozitivum hodnotim pripajacie pruhy a ostrovceky s nizkym obrubnikom, uz som zacinal mat pocit ze povinnostou novych kosickych obrubnikov je pri akomkolvek poklznuti trhat napravy :)

Lepsie?

(Edo, 10. 10. 2015 22:57)

No neviem ci je to lepsie vymyslene ako bolo. Minimalne preto ze teraz v smere od Zdoby dole do centra sa musi davat prednost uz aj autam ktore odbocuju z Furce dolava na Zdobu. Tak ako predtym sa u ist neda, lebo protismer, obrazok 62. Som zvedavy ako to bude vo finalne vyzerat.
Inak vdaka za update.

Re: Lepsie?

( Miro, 25. 10. 2015 11:28)

A kedy si nemusel davat prednost autam smerom z furce na zdobu?

Re: Re: Lepsie?

(Edo, 25. 10. 2015 19:56)

musel si ked si odbocoval zo zdoby dole do mesta ? nezda sa mi
auta z furce na zdobu ta obisli po pravej strane, o ich smer si sa vobec nestaral a na nich si necakal... teraz si musis pockat kym odboci a prejde okolo teba po lavej strane... predtym tazko mohli prejst auta z furce okolo po lavej strane ked si stal na krizovatke... tam mohli prejst akurat auta z mesta na zdobu...
krizovatka bola kus inak riesena, stalo sa ovela nizsie pri odbocovani zo zdoby do mesta... snad sa chapeme

Kruhač

(Viťo, 25. 10. 2015 19:24)

Jednoznačne kruhový objazd
Bezpečné, priepustný aj v špičke!

neviem

(peto, 25. 10. 2015 16:12)

neprehnali to s tym odtokovym zlabom? ved to je skoro meter hlboke...

Priepustnejšia?

(Maker, 11. 10. 2015 12:43)

Nevidím dôvod prečo by mala byť križovatka priepustnejšia keď sa tam vlastne len vymenil asfalt a pribudol jeden odbočovací pruh smerom na Heringeš ktorý nebol až taký potrebný ale bolo to najjednoduchšie a najlacnejšie tak ho tam pichli aby sa nepovedalo že nič tam nepribudlo.Potrebnejší pripájací pruh smerom od Heringešu do mesta samozrejme neurobili lebo by to bolo nákladné , tak že žiadna sláva

Re: Priepustnejšia?

(Edo, 24. 10. 2015 20:56)

no vyzera ze nejaky ten pripajaci pruh tam nakresleny je...
cize je tam vpravo na Heringes z mesta... vlavo na Heringes z Furce a tak isto aj z Heringesu do mesta... tento pruh bude myslim aj tak potrebovat cas, lebo zatial to nevyzera zeby bol extra vyuzivany...
Ale zvlastne od zaciatku rekontrukcie som si myslel ze budu vsade minimalne 4 pruhy az dole... toto rozsirovanie za krizovatkou do mesta mi pride potom zbytocne... jasne pruhy su teraz siroke, ale inak väcsi uzitok to asi nema

aktualizacia

(Edo, 8. 10. 2015 11:22)

nejaky update bude?
myslim ze by sa rekonstrukcia mohla uz blizit pomaly k zaveru :)

Re: aktualizacia

(sckesk, 8. 10. 2015 21:58)

Cez víkend tam plánujem zájsť (keď nebude pršať).
Stmieva sa už dosť skoro, takže cez týždeň po práci, už toho nestíham veľa obehať.