Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Rekonštrukcia Myslavskej cesty

22. 12. 2018

2. etapa rekonštrukcie Myslavskej cesty sa 20.12.2018 ukončila.

Trojmesačné obmedzenie dopravy spôsobené rekonštrukciou zúženej komunikácie na Myslavskej ceste sa skončilo, autobusová linka 32 premáva v pôvodnom režime. Náhradná kyvadlová autobusová linka  x32 sa ruší.


Pre zobrazenie najnovšie pridaných fotografií, kliknite na fotku vyššie...

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Vo štvrtok (8. 11. 2018) začína druhá etapa rekonštrukčných prác na Myslavskej ceste

Doprava na komunikácii bude vo štvrtok dopoludnia presmerovaná na novo urobený jazdný pruh, predpokladaný termín ukončenia prác je december 2018.
Prvá etapa stavebných prác súvisiacich s rekonštrukciou štátnej cesty III/3404 v dĺžke 1271 metrov sa začala 9. 8. 2018.
 Stavba rieši rekonštrukciu vozovky na pozemnej komunikácii, pričom ostane zachované jej súčasné smerové, výškové i šírkové usporiadanie. Rovnako ostane zachovaný počet a umiestnenie jazdných pruhov pred, a za križovatkou. Podľa odborníkov na cestné komunikácie, po rekonštrukcii prispeje vozovka s novým dopravným značením významnou mierou k zvýšeniu bezpečnosti a plynulosti všetkých účastníkov cestnej premávky. 
Práce sú rozdelené do štyroch etáp. V prvej bola robená časť pravej strany cesty (smer Myslava – N. Klátov), v 2.etape to budú práce na ceste vľavo (smer Myslava – N. Klátov), v 3. etape opäť na ceste vpravo (smer Myslava – N. Klátov) a v 4. etape na ceste vľavo (smer Myslava – N. Klátov). Stavebné práce robí zhotoviteľ diela každý týždeň od pondelka do nedele, bude tak tomu počas celej doby rekonštrukcie, ktorá by mala trvať päť mesiacov od jej začatia. 
Stavebníkom je Mesto Košice, zhotoviteľom firma STRABAG s.r.o., celková cena diela: 1 059 785, 95 Eura, vrátane DPH. 

www.kosice.sk/article.php?id=21989

-----------------------------------------------------------------------------------------

Začína rekonštrukcia Myslavskej cesty, mala by trvať päť mesiacov

Vo štvrtok (9. 8. 2018) o 9.00 hod. bude čiastočne uzavretá (jeden jazdný pruh) pre dopravu pravá strana Myslavskej cesty v smere Myslava – Nižný Klátov. Dôvodom je začatie prvej etapy stavebných prác súvisiacich s rekonštrukciou štátnej cesty III/3404 v dĺžke 1271 metrov, práce by mali trvať celkovo päť mesiacov.
Stavba rieši rekonštrukciu vozovky na pozemnej komunikácii, pričom ostane zachované jej súčasné smerové, výškové a šírkové usporiadanie. Rovnako ostane zachovaný počet a umiestnenie jazdných pruhov pred, a za križovatkou. Podľa odborníkov na cestné komunikácie, po rekonštrukcii prispeje vozovka s novým dopravným značením významnou mierou k zvýšeniu bezpečnosti a plynulosti všetkých účastníkov cestnej premávky.
Práce sú rozdelené do štyroch etáp. V 1. etape sa budú realizovať práce na ceste vpravo (smer Myslava – N. Klátov), v 2.etape na ceste vľavo (smer Myslava – N. Klátov), v 3. etape opäť na ceste vpravo (smer Myslava – N. Klátov) a v 4. etape na ceste vľavo (smer Myslava – N. Klátov). Pre potreby rekonštrukcie úseku v 1. etape bude treba uzavrieť jeden jazdný pruh komunikácie, pričom doprava bude vedená striedavo obojsmerne v zostávajúcom jazdnom pruhu, a riadená cestnou svetelnou signalizáciou. Počas dopravnej špičky bude v prípade potreby doprava riadená regulovčíkmi, kvôli zabezpečeniu väčšej plynulosti cestnej premávky. Stavebné práce bude zhotoviteľ diela robiť vždy počas celého týždňa, teda od pondelka do nedele, celých 5 mesiacov. Treba ale rátať aj s tým, že doba výstavby – rekonštrukcie Myslavskej cesty sa môže trochu predĺžiť, a to z dôvodu nepriaznivých poveternostných podmienok počas stavebných prác.
Zhotoviteľ diela už v pondelok (6. 8. 2018) zriadil v uvedenom úseku zariadenie staveniska a začal vytyčovať inžinierske siete. Dnes (7. 8. 2018) začal rozmiestňovať dočasné dopravné značenia, v stredu (8. 8. 2018) dokončí osadenie dopravných značiek a prenosných semaforov, taktiež ukončí vytyčovanie inžinierskych sietí. Vo štvrtok (9. 8. 2018) začne s prácami naplno, frézovaním asfaltobetónového povrchu vozovky.
Stavebníkom je Mesto Košice, zhotoviteľom diela firma STRABAG s.r.o., a celková cena diela vrátane DPH je 1 059 758,95 Eura.

www.kosice.sk/article.php?id=21545

-------------------------------------------------------------------------------------------------

V 17. týždni t.j. od 23.7.2018 začne rekonštrukcia myslavskej cesty v úseku Myslava-Maša, od školy po tabuľku koniec Myslavy. Rekonštrukcia bude prebiehať v štyroch etapách: každá z etáp bude trvať asi jeden a pol mesiaca.

Jednotlivé etapy sú:
I. etapa -škola – otočka – prvá polovica cesty,
II. etapa - škola – otočka – druhá polovica cesty,
III. etapa - otočka – koniec Myslavy – prvá polovica cesty,
IV. etapa - otočka – koniec Myslavy – druhá polovica cesty.

V čase rekonštrukcie bude doprava riadená svetelnými semaformi. Počas rekonštrukcie jednotlivých úsekov cesty nebude možné vyjsť ani vojsť autami do dvorov priľahlých k práve rekonštruovanej časti cesty. Preto Vás žiadam, aby ste sa tejto situácii prispôsobili podľa vlastných možností. Počas rekonštrukcie má môžete kedykoľvek kontaktovať  na tel. čísle 0903 247 388 okrem obdobia čerpania dovolenky od 24.7.2018 do 8.8.2018. V tom čase Vám bude k dispozícii kolega p. Lacko – 055/6853 112.

Ide o veľkú rekonštrukciu, na ktorú sme čakali desiatky rokov. Celá rekonštrukcia bude trvať minimálne 5 mesiacov v závislosti od rôznych skutočností, ktoré realizátor stavby firma STRABAG zistí v priebehu odkrývania cesty. Preto Vás prosím o veľkú trpezlivosť, dopravná situácia počas rekonštrukcie nebude jednoduchá ale výsledok bude stáť za to.

 Ing. Iveta Šimková - starostka

www.myslava.eu/oznamy/rekonstrukcia-myslavskej-cesty-v-useku-myslava-masa-od-skoly-po-tabulku-koniec-myslavy-od-23-7-2018.html

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

chodniky

(kosican, 17. 12. 2018 3:44)

aspon tie podzubane chodniky mohli vydlazdit aby to aspon nejako vyzeralo a nie capnut tam tiez bez zmyslu asfalt..

Re: chodniky

(ms9, 23. 12. 2018 20:36)

estetika je subjektivna vec, mne sa to paci, skor ma mrzi ze na druhej strane cesty nedali obrubniky...takto tam asfalt bude praskat a odpadavat a to je horsie jak farba chodnikov..navyse to asi bolo lacnejsie

a co dalej?

(despres, 6. 12. 2018 12:46)

a co pokravcovanie za konecnou zastavkou busu, to uz nic?tam uz akoze netreba reko? ja by som opravil celu cestu az do Idky, niektore useky su doslova hororove a v strasne dezolatnom stave..

Osadenie obrubníkov

(Muros, 31. 10. 2018 2:30)

Panove aspon obrubniky za par eur ste mohli osadit oproti škole ked uz neviete poriešit chodnik, budem kontaktovat starostku aj stavbyveduceho, nebudte uz vsetci babráci.

telefonny stlp

(jozef, 3. 10. 2018 16:44)

To akože fakt nechaju telekom ten stlp v chodníku ? mohli ho presunut aj vymeniť....

Re: telefonny stlp

(MIke, 3. 10. 2018 17:18)

v tomto useku su stlpy dezolátnom stave niektore či na jednej strane cesty či na druhej... xD..

Konečne

(Zajac, 14. 8. 2018 23:34)

A keby opravili aj cestu od Freshu po križovatku na Bukovec?

Konecne

(Miroslav, 21. 7. 2018 23:11)

Konecne .. dakujeme !!! .. a taktiez dúfam ze tú cestu rozsiria normálne az ku chodníkom ako ma byt.. super .. bude to obmedzenie ale chvala bohu

cesta

(jozef, 21. 7. 2018 22:01)

Konečne dufam že aj rozšíria cestu až ku chodníkom .... a ten štrk daju preč po okrajoch....