Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Rozširovanie deliaceho ostrovčeka na Hlinkovej

Prebiehajú práce na druhom deliacom, stredovom ostrovčeku...

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Z dôvodu rozširovania deliaceho ostrovčeka na Hlinkovej, oproti OC Mier, došlo v tejto časti mesta k dopravným obmedzeniam.

 

 

342/14 poslanec Marián Gaj
Interpelácia sa týkala plynulého prechodu chodcov na križovatke Národná trieda – Hlinkova ul..
Odpoveď:
Projekt Cestnej svetelnej signalizácie (CSS) je v súlade s platnými vyhláškami a STN a bol odsúhlasený všetkými zodpovednými orgánmi a organizáciami.
Predmetná križovatka je súčasťou „zelenej vlny“ od križovatky Vodárenská – Hlinkova po peší priechod pri Obchodnej akadémii. Z dôvodu silnej intenzity dopravy boli signálne plány upravované, súčasný stav v priepustnosti križovatiek je vyhovujúci.
Ide o križovatku riadenú svetelnými signálmi. Riadenie križovatky je bezkolízne, t.j. žiadny dopravný ani chodecký smer nie je v kolízii s iným dopravným smerom ani chodcami. Svetelný signál so zeleným svetlom pre chodcov v každom cykle je zaradený súčasne so svetelným signálom so zeleným svetlom pre motorové vozidlá v bezkolíznom smere. Ak to signálny plán umožňuje, zaradí sa v danom cykle ďalší svetelný signál so zeleným svetlom pre chodcov.
Pre umožnenie plynulého prechodu chodcov cez delený priechod je potrebné prepracovať všetky signálne plány križovatiek zaradených v „zelenej vlne“. Touto zmenou by došlo k podstatnému zdržaniu motorových vozidiel na vstupoch do križovatky. Každé predĺženie dĺžky svetelného signálu so zeleným svetlom pre chodcov je možné iba na úkor skrátenia dĺžky svetelného signálu so zeleným svetlom pre vozidlá.
Umožnenie plynulého prechodu chodcov cez delený priechod nezabráni kumulovaniu chodcov na stredovom ostrovčeku.
Signálne plány sú spracované tak, že v prípade, ak chodec vstúpi na vozovku v poslednej sekunde svetelného signálu so zeleným svetlom, má umožnený bezpečný prechod cez priechod, aj keď na návestidle svieti „červená“.
V spolupráci s Krajským riaditeľstvom PZ v Košiciach – Krajský dopravný inšpektorát /KR PZ KDI/ sa rieši možnosť plynulého prechodu chodcov cez delené pešie prechody v meste Košice úpravou signálnych plánov. V prípade, ak úpravou signálnych plánov nedôjde k podstatnej zmene dopravnej situácie t.j. k zdržaniu vozidiel, zmena sa realizuje. Takto bol upravený režim CSS v križovatke Kuzmányho – Poštová a na peších prechodoch na Južnom nábreží.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

MIER-ostrovček

(zuzka, 8. 9. 2014 11:54)

Dobrý deň, otázka je dokedy? a kde je vizuálny návrh ako to bude vyzerať?Dnes ráno všetci stáli až pri Botanike a nevyzerali nadšene a po 8,00 tam pracoval jeden človek a druhý sa opieral o zábradlie...

Re: MIER-ostrovček

(sckesk, 8. 9. 2014 12:37)

Tak túto otázku budete musieť zaslať mestu alebo mestskej časti, lebo táto stránka je len mojou súkromnou stránkou o meste Košice a dianí v ňom a s rekonštrukciami nemá nič spoločné, iba o nich informuje...

Re: Re: MIER-ostrovček

(petko, 9. 9. 2014 20:52)

zdravim, ak si adminom tejto stranky - tak v prvom rade, je to perfektne spracovane...zaujimalo by ma aj odkial cerpas info, respektive, kde viem vidiet navrhy studie, vizualizacie a podobne, taktiez by ma zaujimalo viac info dozvediet sa o IKDS dlhorocnom pripravovanom projekte, taktiez studie trati na tahaky terminali a pod. + taktiez info ohladom rozsirovania cesty na slaneckej, a tak. dikes za info a drzim palce so strankou nadalej

Re: Re: Re: MIER-ostrovček

(sckesk, 10. 9. 2014 13:29)

Žiadny jeden zdroj nemám, všetko je to len z prehľadávania rôznych stránok, diskusných fór a pod.
O IKD bolo na stránke vucke, no boli to už staršie informácie a kto vie, či z toho nakoniec vôbec niečo bude. O Slaneckej som myslím ani žiadne vizualizáce nevidel...