Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Slanecká cesta - rozšírenie

Od dnešného dňa (30.10.2014) sa už po Slaneckej jazdí v troch jazdných pruhoch.
Jeden jazdný pruh vedie z Krásnej smerom do centra po križovatku pri Tescu, odtiaľ potom idú dva jazdné pruhy. Z opačného smeru ide jeden pruh smerom do Krásnej po križovatku pri Tescu a odtiaľ dva jazdné pruhy po križovatku Rovníková – Slanecká.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dvojprúdová Slanecká cesta robí už roky vrásky na čele mnohým Košičanom. Obyvatelia Krásnej, v snahe vyhnúť sa dopravenej špičke, dlhodobo jazdia do mesta cez Košickú Polianku a Furču. Situáciu by čiastočne malo vyriešiť rozšírenie cesty, ktoré vznikne úpravou krajníc hlavného ťahu cez sídlisko Nad jazerom. S prácami sa začalo dnes (23.09.2014) v rannych hodinách.

Vďaka úprave komunikácie vzniknú, z pôvodne dvojprúdovej 9,5 metra širokej komunikácie, tri jazdné pruhy šírky 3 x 3,25 metra, kde v najviac zaťaženom úseku medzi Kapustníkmi a Rovníkovou budú dva jazdné pruhy smerom do mesta. Úpravy komunikácií budú v hraniciach dnešného cestného telesa – v krajniciach, pričom spoločnosť Eurovia SK a.s., ktorá práce realizuje, bude v nasledujúcich týždňoch odstraňovať starý nános a neúnosné podložie, spevňovať a nanášať nový asfaltobetónový kryt. Pribudne aj nové dopravné značenie a úprava cestnej svetelnej signalizácie. 

Práce na Slaneckej ceste, ktoré by mali byť ukončené do konca októbra, budú stáť cca 260 tis. €, pričom ich väčšia časť je z mestských zdrojov a časť spolufinancovaná súkromnými spoločnosťami (LF DEVELOPMENT KRÁSNA PLUS s.r.o., Spojstav s.r.o, Envirocentrum s.r.o., PEVA s.r.o.).

Úpravy, ktorých cieľom je zvyšiť komfort pre motoristov, si v procese realizácie vyžadujú aj isté obmedzenia. „Zámerom je realizovať práce ráno na západnej strane komunikácie, poobede na východnej strane tak, aby obyvatelia dochádzajúci do a zo zamestnania boli týmito prácami dotknutí v čo najmenšej miere," povedal primátor Richard Raši. „Súčasťou prác bude i dočasné dopravné značenie upravujúce dopravu počas týchto prác, ale ja verím, že Košičania budú trpezliví a po ich dokončení ocenia zjednodušenie dopravy v tomto vyťaženom úseku," dodal primátor.

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

take onicom riesenie

(Teapack, 1. 10. 2014 9:40)

Keď som tadiaľ minulý víkend išiel, vyzeralo to, že od toho "rozšírenia" po samotné stromy nechali z každej strany ešte aspoň 0,5m rezervu. Keby spravili tie pruhy v šírke 2,85m vošli by sa tam rovno 4 pruhy cez celé jazero a bol by pokoj naveky a za malé peniaze... (viem že norma je 3, ale aj na hlinkovej to teraz urobili kvôli ostrovčekom, takže sa to zjavne dá)

Re: take onicom riesenie

(marek, 1. 10. 2014 11:22)

problem by nastal na moste nad ten potok pri dneperskej tam sa ledva 3 pruhy vojdu

Re: Re: take onicom riesenie

(ms9, 20. 10. 2014 23:07)

ten most treba zrekonštruovať, nosníky vedia urobiť za pár dní..

Re: take onicom riesenie

(Adro, 31. 10. 2014 6:47)

Pri LUK je uzky most, tam nenakreslis 4 pruhy....

Asfalt

(didinko, 29. 10. 2014 9:11)

Tak, za tú cenu som čakal aj komplet nový asfaltový koberec na "rozširovanom" úseku. Snáď za ďaľších 10 rokov...

Re: Asfalt

(Piko, 29. 10. 2014 18:47)

Cosi.. naco... radsej kraje prisposobime rozbitemu stredku a stihli sme pred volbami, dame fajku... cela cesta je rozyebana a po zime bude ako emental...

Z Jazera na Slanec..?

(Lubo.S, 26. 10. 2014 2:10)

Podľa toho, čo vidím, ak niekto pôjde z Jazera teda napr. z okolia Levočskej-Dneperskej smerom na Slanec, môže odbočiť vľavo na Slaneckú iba pri tej zjednosmernenej spojnici pri poliklinike, čo nebude zrovna najjednoduchšie, potom na riadenej pri Ladožskej zasa nie je možné bočiť vľavo smer Slanec (pričom riadená by to zjednodušila) a najbližšie by to bolo možné až na Rovníkovej, čo zasa tým debilným krútením kolo Billy je nanervy (ibaže sa sprejazdní ten krátky úsek pôvodnej Ždiarskej pred Billou, kde boli zábrany- už nie sú, takže možno..).. No necháme sa prekvapiť čo za úžasný predvolebný ťah to bude. Posledný záchvev starostu, ako nahnať peniaze spriazneným firmám, či reálne pozitívny krok pre obyvateľov..?

Re: Z Jazera na Slanec..?

(Piko, 26. 10. 2014 14:35)

Nie, to je stary navrh z 2011, bude to trosku inak a bude sa dat odbocit na Slanec uz z Dneperskej.

Inak dakujeme pekne, ze budeme jazdit po rozyebanych krajoch.. najma vuseku zastavok levocska a dneperska... som zvedavy na strety autobusov a kamionov na moste pri lukoil.

uzasne

(peter, 26. 10. 2014 6:17)

predvolebny paškvil na entu

konečne

(Petko, 22. 9. 2014 21:22)

Dakujeme za info a podorys, konečne sa tam niečo rieši aj ked je to len oškrabkanie hliny z boku ale určite to pomože pri vjazde do mesta z krasnej ak tam vyznacia 2 pruhy pre smer do mesta....skvele...:)