Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Výstavba súkromného parkoviska na Ludmanskej

24. 11. 2018

Obyvatelia Ludmanskej bojujú proti chystanému parkovisku

Trávnik s ôsmimi stromami pod oknami bloku na Ludmanskej ulici sa má zmeniť na parkovisko. Domáci s tým však nesúhlasia a postavili sa proti výstavbe aj v čase, keď už mali nastúpiť stavební robotníci.

Obyvatelia blokov na Ludmanskej a Palárikovej ulici sa len náhodou dozvedeli, že kúsok zelene, ktorú majú pod oknami, chce jej majiteľ premeniť na súkromné parkovisko s dvanástimi parkovacími miestami. Dokonca mu už stavebný úrad vlani v apríli vydal aj stavebné povolenie. Domáci sa s tým nezmierili, pretože ich k stavebnému konaniu nikto neprizval, hoci parcela bezprostredne susedí s ich blokmi. Na prokuratúru podali spolu s aktivistom Henrichom Burdigom podnet na preskúmanie zákonnosti rozhodnutia stavebného úradu o povolení stavby.

kosicednes.sk/udalosti/obyvatelia-ludmanskej-bojuju-proti-chystanemu-parkovisku


Košičania zapálili za zmasakrované stromy sviečky

So súkromným parkoviskom namiesto zelene a stromov sa ľudia z okolia Ludmanskej a Palárikovej stále nechcú zmieriť. V stredu proti stavbe opäť protestovali.

Na zhromaždení asi štyroch desiatok ľudí priamo pred staveniskom vyjadrili transparentami to, čo si o stavbe myslia - že boli opomenutí zodpovednými úradníkmi a sklamaní tými, ktorí mali zastupovať ich záujmy a práva. Keďže investor už pred týždňom reálne začal stavať a odstránil trávnik aj sedem stromov, zastaviť sa to už nebude dať.

kosicednes.sk/udalosti/kosicania-zapalili-za-zmasakrovane-stromy-sviecky


Pre zobrazenie najnovšie pridaných fotografií, kliknite na fotku vyššie...

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Pekne

(Marek, 1. 1. 2019 21:34)

Ako pozeram tak zelen/stromy vysadili.Niesom sice z KE ale urcite aut pribuda a parkuju aj u vas na chodnikoch.Ked na Slovensku nikoho neserie ze cigani rubu v narodnych parkoch stromy ,tak preco by to malo niekoho stvat ze skacaju 8 stromov,ktore tam opät vysadili. ;-)

ojoj

(ms9, 4. 11. 2018 22:37)

škandalózne a šokantné !!!