Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Mestský park - rekonštrukcia a revitalizácia zelene

I.) Mestský park rekonštrukcia a revitalizácia zelene: 1) Účel stavby: adaptácia Mestského parku v Košiciach na kvalitné parkové prostredie so zachovaním historických hodnôt parku pre realizáciu kultúrnych aktivít.. 3) Celková plocha riešeného územia - park: 126 163,5 m. 6) Správca VO: Fy. Eltodo Košice. 7) Užívateľ stavby: bežní návštevníci parku, návštevníci rôznych kultúrno spoločenských podujatí v parkunizácie. 8) Termín ukončenia výstavby: do 31.12.2012.

 

 

Staršie fotografie z rekonštrukcie parku:

 

Viac fotiek z parku:

 

9) Okruhy problémov, ktoré by mal projekt revitalizácie parku riešiť: a) Schátralý stav verejného osvetlenia riešené v DSP, b) Zlý stav chodníkov, cyklistického mostíka, detského ihriska, vodných nádrží popri pešom ťahu k železničnej stanici riešené v DSP, c) Havarijný stav krytu civilnej obrany a devastácia jeho okolia asanácia riešená v DSP, d) Nefunkčné prírodné jazierko západne od tenisového areálu a jeho neprepojenie s parkom (momentálne je odčlenené od parku ako súčasť kúpaliska) riešené v SO terénne úpravy v DSP, e) Viaceré navzájom nezosúladené oplotenia v území, chýbajúca koncepcia oplocovania riešené v DSP symbolické oplotenie ( SO mobiliár), f) Vandalizmus a prítomnosť asociálov, prostitútiek, - bude riešené v 2. Etape projektu kompletným oplotením parku, g) Absencia organizácie pobytu psov a odstraňovania ich exkrementov riešené v rámci Prevádzkového poriadku parku v DSP, h) Absencia jasnej sadovníckej koncepcie -nevhodná výsadba v južnom cípe parku, náhodné dosadby riešené v DSP, i) Nízka bezpečnosť v parku najmä vo večerných hodinách riešené v DSP SO Verejné osvetlenie a kamerový systém; kompletné oplotenie parku, j) Nefunkčné osvetlenie pamätníkov, ich nevhodné umiestnenie a absencia údržby kovových plastík riešené v DSP úpravy okolo pamätníkov, k) Absencia zázemia pre návštevníkov parku (WC, občerstvenie a pod.), l) Absencia jasne definovanej prístupovej komunikácie (zásobovacej cesty) pre bývalý korčuliarsky pavilón vonkajšiu časť krytej plavárne, hudobný altánok a údržbu parku čiastočne riešené v DSP, čiastočne riešené samostatnou PD súkromného sektora. 10) Nevyhnutné zrealizovať v mieste objektu správy minimálne 1 geologický vrt. 11) Rekonštrukcia: 11.1) Stavebné objekty : 11.1.1) Revitalizácia mestského parku, 11.1.2) Asanácie a demontáže, 11.1.3) Terénne úpravy, 11.1.4) Spevnené plochy, 11.1.5) Sadové úpravy, 11.1.6) Prvky malej architektúry, 11.1.7) Ihriská a športoviská, 11.2) Objekt správy parku, 11.3) Úprava komunikácií Rumanova a Staničné námestie, 11.4) Prekládka a doplnenie vonkajších rozvodov NN, 11.5) Verejné osvetlenie a exteriérový kamerový systém, 11.5.1) Verejné osvetlenie, 11.5.2) Exteriérový kamerový systém, 11.6) Zavlažovacie potrubie a polievací vodovod, 11.7) Prípojka VN, 11.8) Rekonštrukcia mostíka, 11.9) Rekonštrukcia historického jazierka, 11.10) Vonkajší rozvod pitnej vody, 11.11) Vonkajšia kanalizácia, 11.12) Trafostanica 2x 400 kVA,

Výrub v Košiciach: Mestský park bude bezpečnejší a krajší

Košice – Správa mestskej zelene Košice začala dnes ráno s prvou etapou výrubu stromov v Mestskom parku. Chcú ho premeniť na zelené srdce mesta.

Výrub a následná výsadba stromov a iných rastlín je súčasťou víťazného architektonického návrhu z roku 2010 a investičného projektu Rekonštrukcia a revitalizácia Mestského parku v rámci investičných projektov Košice - Európskeho hlavného mesta kultúry 2013. V nasledujúcom období okrem 145 stromov pribudne v Mestskom parku aj takmer 15 000 rastlín a iných drevín.

„Počas dnešného dňa na základe rozhodnutia Obvodného úradu životného prostredia v Mestskom parku vyrúbu 43 prevažne chorých a starých stromov. Keďže bezpečnosť ľudí je aj v tomto prípade na prvom mieste, okolie stromov určených na výrub je uzatvorené a pod dohľadom príslušníkov mestskej polície. Samotný výrub sa začal o 6:00, kedy sa v tejto časti mesta pohybuje najmenej ľudí,“ uviedla hovorkyňa košického magistrátu Martina Viktorínová.

Mnohé zo stromov určených na výrub sú choré, staré a ohrozujú životy ľudí. „Posledným dôkazom bol aj strom pri vstupe do Mestskej plavárne, ktorý v septembri 2011 samovoľne spadol priamo na chodník, po ktorom denne prechádzali návštevníci kúpaliska. Dnešným výrubom sa dostávame zase o krok bližšie k úspešnej realizácii investičného projektu Rekonštrukcia a revitalizácia Mestského parku a k premene parku na zelené srdce mesta Košice,“ povedala Viktorínová.
 

www.topky.sk

Začala sa revitalizácia Mestského parku. Dnes v ňom zrezali desiatky stromov. Pracovníci mestskej zelene od rána vyrúbali 43 stromov. Povolenie vydal Obvodný úrad životného prostredia. Mesto však deklaruje, že vyrúbané stromy nahradia novými. Pribudnúť by ich malo 145 a tisícky kríkov. Revitalizácia parku je súčasťou investičného projektu Európskeho hlavného mesta kultúry Košice 2013. Pribudnúť by mali nové chodníky, osvetlenie či lavičky. Pribudnúť by mali aj kamery. Celková revitalizácia parku by mala byť ukončená v lete budúceho roka.

RadioKosice

Viac o plánovanom výrube: https://kosice.estranky.sk/clanky/vyrubms.html

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Upratovanie .... znečistenie :::

(Mike , 19. 1. 2014 17:45)

Kedy to tam vyčistia od lístia ? ved to lístie už tam hnije .... voda znečistená a smradľavá voda... v jazierkach ... Takto pekne tam vyzeralo a všetko je teraz tam také nijaké chodníky kamienky s nich ubudaju medzi kamením lístie špaky ... hnus pekne upratať nech to tam vyzerá ako vždy (: .... A stým stánkom pri parku ? sa nerobí nič ved je tam smrad od bezdomovcov cigánov štia kde sa im zachce rozoberajú chodník stupu po lampách čo sú po bokoch rozbijú ich vylámu a čo s toho pekného nič... pritom kamery sú tam... " " "" ... Nehovorím o zastávke pod parkom v mure je tam smrad až na zvracanie bordel hnus....

Fontána

(Motýliková, 25. 7. 2013 19:53)

Prečo nefunguje fontána v parku , prípadne kedy sa tak stane ? Ďakujem za odpoveď.

mlaka

(Marke, 17. 7. 2013 9:53)

Ta mlaka je tam najkrajsia .... kvalita za tisice eur!!!

poriadok v mestskom parku!!!!

(Zuzana, 14. 6. 2013 23:09)

Ako skoro kazdy den aj dnes rano som sa prechadzala s mojim synom v parku. Hned pri vstupnej brane ma prekvapila tabula s pokynmi ako sa v parku spravat...v pripade, ze budu porusene, moze byt osoba vyvedena z parku mestskym policajtom , alebo spravcom parku... potesilo ma to, lebo som si myslela, ze konecneeeee sa tu bude niekto o nieco poriadne starat!! Ale...
Ako vzdy bolo v parku vela ludi, hlavne mamiciek s detmi a deti zo skolok a skol... bolo by to vsetko krasne , keby v strede parku na lavicke, nesedela "dama", ktora si raaano o 9:00 vychutnavala vino z plastovej flase!!! nasledne, ako ho vypila sa pretackala do najblizsieho krovia , kde vykonala svoju potrebu!!!!!!!!! Nedaleko bolo cca 20 deti s ucitelkou!!!!!
Prosim vas, kde je ten mestsky policajt,alebo spravca, ktory by to mal riesit??? to je taky problem , aby sa tam raz za hodinu niekto presiel????
Som velmi sklamana, ze sa to zanedbava!
Dotycnu nik z parku nevyviedol, jedine mna to vyviedlo z miery!!! :(

Re: poriadok v mestskom parku!!!!

(..., 26. 6. 2013 21:46)

Ked ta to tak vyviedlo z miery tak pevne verim ze si zavolala na 159. Ak nie, nemas pravo kritizovat mestsku policiu. Keby dokazalo byt tych par mestskych policajtov okamzite pri kazdom kto pacha hocikde v meste nejaky priestupok tak by to telefonne cislo ani nemuseli mat. Ale presne na to ho maju, ak si ten priestupok ty videla a bola si nim pohorsena tak si mala volat! Potom, ak by neprisli, alebo by im to trvalo polhodinu tak by si mala zase pravo na kritiku, takto len vyplakavas...

A v mestskom parku by mal byt aj nejaky spravca, ale neviem ci tuto poziciu uz stihli obsadit a aku ma pracovnu dobu.

"nádherný park"

(Miloš, 12. 5. 2013 18:06)

Dnes som sa odtiaľ prešiel a myslel som si, že som sa zmýlil, pohodené odpadky všade len nie v odpadkových košoch, skupiny popíjajúcich lacné víno po trávnikoch a lavičkách ... k mestskému parku by mali zjavne patriť aj mestský žandári... nová hanba mesta za veľa peňazí?

Re: "nádherný park"

(von Tátray, 15. 5. 2013 14:44)

Sedím si tak v Paškaparku a vidím Riša s Renátkou na "kontrole".Ako sa tak blížia ku mne, zrazu Rišo k zemi sa zohol,igelitový sáčok zdvihol a do prepchatého smetného koša vtesnal.Až mi oko zaslzilo dojatím...

Re: Re: "nádherný park"

(von Tátray, 15. 5. 2013 19:25)

Nuž musím sa po dnešku opraviť.Poobede park čistý,ako zo škatuľky,koše prázdne,nikde ani smietka.A živly pred plotom...Asi sa dačo stalo...

Už viem

(von Tátray, 19. 4. 2013 18:53)

Všetko ide podľa plánu...Len nikto nevie ktorého.

sukromny park pre Pasku

(Kosican, 12. 4. 2013 16:23)

Velmi by ma zaujimalo ze ci z Paskovho nebytoveho domu su nejake dvere priamo do parku. Inymi slovami,co si Jeho blahorodie bude moct chodit do sukromnej zahrady za cudzie peniaze aj po jeho zavreti pre plebs. Nevsimol si fotograf nieco?

Re: sukromny park pre Pasku

(sckesk, 12. 4. 2013 19:06)

Dvere do parku sú:
http://lh6.google.com/sckesk/R8HW99plQCI/AAAAAAAAG3I/qB6fjr6qc7U/s800/IMG_4634.JPG (staršia fotka)

Odpad a dočistenie parku ...

(sMITH, 26. 3. 2013 10:46)

Pekný deň mal by som dotaz ešte ku oprave parku po ukončení stavebných prác by to trebalo ešte celé prejsť a vyčistiť od všetkého odpadu po stavebníkoch betón veľké kamene.. koľaje v blate od nákladiakov, pohrabanie lístia a predovšetkým výmena popraskaných kociek na novom chodníku a ešte raz zavalcovanie štrkových chodníkov a zarovnanie (:
A tie skrinky od elektrického vedenia pri vstupe do parku ku stanici od graffitov by trebalo umyť nech to tam už vyzerá skvelo a nech to dlho drží (:... S pozdravom ....

3D animacia

(jaalm, 15. 12. 2012 0:34)

...dakujem, za vsetky 3D animacie, ktore ste vlozili, ale tato by mala byt pri parku Moyzesova ;)

Re: 3D animacia

(sckesk, 15. 12. 2012 8:58)

Ďakujem za upozornenie, opravené.
Ms.park zatiaľ asi animáciu nemá...

Dlažba

(amiga, 1. 12. 2012 21:12)

vie niekto, či s tou dlažbou z tých malých kociek napr. na obrázku č. 857 chcú ešte niečo robiť? Zohnem sa, chytím do ruky a hociktorú z tých kociek vytiahnem... ved skuste. Ale vyzerá to lepšie ako tie megahnusné kocky nepravidelných tvarov na uličke remesiel, kvalitný kameň asi vyzerá inak...

Odpadky

(Roman, 22. 10. 2012 21:10)

Neviete preco zrazu pribuda tolko odpadkov v mestskom parku pred rekonstrukciou ich tam tolko nebolo.

Paška a SMER a.s. potrebujú viac miesta !!!

(Martin Hoľan, 18. 3. 2012 17:38)

Že Ťa huba nebolí za také klamstvá !
Ale veď koho chlieb ješ, toho pieseň spievaj !

Banda Paška-lická.