Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Výmenník Važecká

24. 4. 2013

Transformácia výmenníka tepla na kultúrno-športové centrum

Riešenie transformácie nepotrebného výmenníka tepla na sídlisku. Fasáda je riešená ako športová lezecká stena, strecha je navrhovaná ako obytná s aplikáciou 4 veľkých stromov na rohoch.

„Hlavným zámerom projektu SPOTs je šírenie kultúry do okrajových častí mesta, revitalizácia sídlisk a zapojenie obyvateľov do umeleckých a kultúrnych podujatí nielen počas roka 2013, ale i po ňom,“ priblížila úlohu projektu výkonná manažérka n. o. Košice 2013 Blanka Berkyová. Ako spresnila, súčasťou projektu je premena nepoužívaných výmenníkových staníc na komunitné centrá, tzv. kultúrne body okraja.
Výmenník na Važeckej ulici bude orientovaný na multimediálne tvorivé dielne, tanec, hudbu, prvky alpinistickej subkultúry.
Celková hodnota rekonštrukcie výmenníkov, ktorú bude realizovať spoločnosť PKB invest, s. r. o., je vo výške 1 322 458, 24 eur. V rámci rekonštrukcie bude realizovaná kompletná rekonštrukcia objektov, vytvorenie multifunkčných miestnosti pre kultúrno-spoločenské aktivity a zázemia pre personál a návštevníkov, úprava striech pre ich funkčné využitie a tiež terénne a sadové úpravy okolia.
 

Mapa

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

drahy fake

(erl erl, 8. 3. 2013 10:19)

ARCHITEKTURA: telo alebo obraz ? zaraza ma ze hmota objektu nereflektuje aj interier . ale je to len nejaka kulisa osadena na pravouhlu kococku . to svedci o lahkosti financii ktore na to boli vyhradene ... a o jednoduchom zamere autora dosiahnut pozadovany obraz pre svoj uzitok .

krása ktorá nezapadne

(Peter, 3. 3. 2013 16:24)

je to jedna nádherná a revolúčna budova (vonkajší vzhľad) ktorá sa tam vôbec nehodí, viem si ju predstaviť na novom modernom sídlisku, ale ako samostatná stavba je veľmi zaujímava