Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Reformované cirkevnozborové centrum na Bardejovskej

Oznámenie o začatí stavebného konania a o nariadení ústneho pojednávania spojeného s miestnym zisťovaním pre stavbu "Reformované cirkevnozborové centrum Košice, Bardejovská ulica" 
http://www.kosice.sk/article.php?id=15518

-------------------------------------------------------------------------------------

Výstavba cirkevnozborového centra na Bardejovskej ulici, ktoré bude slúžiť ako miesto bohoslužieb s možnosťou využitia pre oba košické reformované cirkevné zbory – a to ako s liturgickým jazykom slovenským, tak aj s maďarským.

Návrh projektu vypracoval Ing. arch. Milan Motýľ. Účelom stavby je vytvorenie vhodných podmienok pre cirkevnozborovú činnosť, umožnenie využitia priestorov na kultúrne, ako aj ekumenické podujatia v rámci cirkevného zboru, ale aj seniorátu, alebo prípadných cezhraničných záujmov. Navrhnuté sú aj priestory pre voľnočasové, športové aktivity detí a mládeže. Stavebno-technické a architektonické riešenie zohľadňuje finančnú náročnosť stavby, a preto v jednotlivých stupňoch realizácie je stavba rozdelená na dve etapy.

I. etapa – polyfunkčný objekt, cirkevnozborové centrum

II. etapa – sakrálna časť

I. etapa umožní samostatné užívanie časti stavby do doby zabezpečenia financovania II.etapy. Všetky potrebné inžinierske siete budú predmetom I. etapy stavby s kapacitou pre celú stavbu. Hlavnými priestormi cirkevnozborového centra sú zborová sála pre 100 osôb, malá zborová sála pre 20 osôb a farský úrad. Objekt bude čiastočne podpivničený a druhé poschodie budú tvoriť obytné priestory zborových farárov. Nezastavané plochy pozemku budú využité na ihriská pre deti a mládež.

http://refzbor.eu/zbor_kosice/?page_id=486

 

Mapa

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.