Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Cassovia RetailPark I.etapa - DECODOM

1. 8. 2012

 

Predmetom navrhovanej činnosti je komplex budov pre obchod a služby pod súhrnným názvom „Cassovia Retailpark“, ktorý bude doplnením jestvujúceho areálu obchodného centra Cassovia Košice. Objekty budú z funkčného hľadiska využívané ako stavby, v ktorých sa nachádzajú predajno-výstavné a skladové plochy na prenájom a plochy rýchleho občerstvenia „drive in“. Tieto objekty sú navrhované s príslušnými technologickými či administratívnymi časťami, vrátane potrebnej infraštruktúry pre celý komplex a jeho návštevníkov - zabezpečenie napojenia na inžinierske siete, dopravné napojenie a parkovacie plochy, ako aj plochy zelene. V časti navrhovaného komplexu je v tejto etape ponechaná rezervná plocha, na ktorej je v budúcnosti plánovaná výstavba 4-5 poschodového objektu, ktorý bude z funkčného hľadiska vyuţívaný ako hotel, prípadne administratívna budova či objekt pre obchod a služby. Tento objekt však nie je súčasťou tohto zámeru. Nový komplex architektonicky aj funkčne dopĺňa jestvujúcu infraštruktúru občianskej vybavenosti tejto lokality mesta o poskytovaný sortiment a štandard poskytovaných služieb v jestvujúcom areáli OC Cassovia.

http://eia.enviroportal.sk

 

Pri Cassovii stavajú nábytkári

Pri OC Cassovia vyrastie komplex budov pre obchod a služby pod názvom Cassovia Retailpark. Ako prvý začal stavať výrobca nábytku.

KOŠICE. Rozbehnutá je prvá časť. Spoločnosť Dunater tam chystá obchodný dom Decodom, ktorý začala stavať v októbri minulého roku, dokončiť a otvoriť chce predajňu už v júni 2012. Kupujúci v ňom nájdu nábytok rôzneho druhu od slovenského výrobcu.

Na ploche viac než 20-tisíc m2 postavia tri samostatné objekty. Hlavná časť komplexu je situovaná v bezprostrednej blízkosti OC Cassovia a pozostávať bude z predajných a skladových plôch na prenájom a z priestorov rýchleho občerstvenia „drive in“.

Ponechaná je ešte voľná plocha do budúcnosti, kde sa počíta s hotelom, prípadne administratívnou budovou. Na tomto území sa vytvorí takmer 500 parkovacích miest.

„Stavba Decodomu bude na ploche 6–tisíc štvorcových metrov. V dome nábytku budú dve predajne, a to Decodom a Syko Koupelny. Objekt bude prepojený s OC Cassovia jednoduchým koridorom,“ predstavil zámer riaditeľ OC Cassovia Barnabáš Farkaš.

http://korzar.sme.sk/c/6220732/pri-cassovii-stavaju-nabytkari.html

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

po funuse

(kartar, 5. 2. 2013 23:50)

Vsetko vyzera na oko dobre velky komplex slubuje vela kupychtivich zakaznikov na prvy pohlad nam vyrasta pred ocami najvacsie obchodne centrum v KE.Ked sa na to pozrieme zblizka nie je to az take ruzove ako sa nam p.Farkas snazi predstavit.Okolo OC sice vyrastaju nove prevadzky ale samotne centrum upada a to ako po stranke prevadzok v OC ,kde v poslednom obdobi priestory OC opustilo viac znamych firiem Reno,Dracik a naposledy Datart a posuskava sa aj o odchode Slov.posty pritom obsadenie volnych priestorov je otazne a pri style jednania pana riaditela skor nemozne.Ved ješitných ludi moze zniest asi malokto a "manazera" ,ktory si zaklada na svojej nedotknutelnosti a jedna z pozicie sily uz nikto.Takze prezentacia prichodu novych prevadzok ,ktore budu len prepojene z OC v case,ked dalsie OC v KE prebudovavaju priestory zvnutra a v niektorych sa na volny priestor caka aj pol roka je farizejstvo a prinajmensom po funuse.

Re: po funuse

(king of kvp, 6. 5. 2013 23:41)

v Cassovii je to bieda.Vsetci kricia,ze kriza ale ked niekto vkroci do Cassovie tak to je blšák pod strechou.Nechodim tam ,lebo nemam prečo ale po dlhsom case som tam minule bol a som myslel,ze centrum zatvaraju viac obchodov zatvorenych ako otvorenych.To ten co to vedie teda nejaky riaditel musí byt nejaky managersky antitalent....