Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Centrálne trhovisko na Južnej triede

Centrálne trhovisko bude umiestnené v časti verejnej zelene pozdĺž existujúceho spevneného chodníka na Južnej triede ako pokračovanie obchodnej zóny medzi obchodným centrom a obytným domom. Nové trhové stoly budú umiestnené pod presvetleným navrhovaným prekrytím (oceľová konštrukcia). Prekrytie trhoviska tvorí pultová strecha zapustená do oporného múru. V hlavnej časti trhoviska pod prekrytou obchodnou pasážou bude umiestených 17 nových trhových stolov. Súčasťou obchodnej pasáže budú aj 3 samostatne stojace stánky doplnené mestským mobiliárom, ktoré budú využívané na sedenie, prípadne na pultový predaj. V rámci vybudovania centrálneho trhoviska bude realizovaný projekt sadových úprav Správy mestskej zelene v Košiciach “Rekonštrukcia parku Astória”.

V budúcnosti sa uvažuje s rekonštrukciou pitnej fontánky a s prevádzkovaním verejných sociálnych zariadení, ktoré sú vybudované v blízkosti detského ihriska LIENKA. Navrhované riešenie plne rešpektuje existujúce spevnené chodníky v oddychovej zóne, urbanisticky dotvára priestor parku a novozriadeného detského ihriska a v neposlednom rade týmto riešením sa zvýši kultúra predaja a poskytovania služieb pre predávajúcich a kupujúcich na miestnom trhovisku.

http://www.kosicejuh.sk/trhovisko-na-juhu/

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Postreh

(Ing. Stanislav Iglarčík, 22. 12. 2015 20:47)

V porovnani s pôvodnou vizualizaciou je technicky-konstrukcne ovela zjednodusene a tym aj menej pekne. Niekto si tu ulahcil pracu ... a, dufam, aj usetril peniaze. Ale je to krajsie, ako pôvodne priserne trhovisko s provizornymi celtovymi tieneniami. "Pan Boh zaplat aj za to!"

pekn

(pat, 12. 12. 2015 18:15)

podla mna pekné..................

Re: pekne

(petko, 20. 12. 2015 9:57)

aj podla mna.