Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Koliba Zlatá podkova - KVP

Novinka - víkendové zrubové domy

V októbri 2015 pribudli v areáli nové priestory:
- Tri zrubové apartmánové domy s kapacitou 10+1 osôb s celoročnou možnosťou ubytovania. Hosťom ponúkajú plnohodnotné vybavené izby s veľkým množstvom doplnkových služieb. V každom dome sa nachádza obývacia hala s krásnym 3D krbom, televízorom, WIFI, ktorej súčasťou je kuchynský kútik s elektrickou varnou doskou, kanvicou, chladničkou a jedálenským stolom so stoličkami. Na každom poschodí je samostatné sociálne zariadenie (sprchovací kút alebo vaňa, umývadlo, WC). Niektoré izby sú s balkónom.
- Party stan s kapacitou do 120 osôb je určený na organizovanie rôznych spoločenských akcií (svadieb, stužkových, teambuildingov, seminárov, kongresov a iných.).
- V nových priestoroch sa nachádza vonkajší bazén s rozmermi 3,5 x 8,5 metrov.


 

------------------------------------------------------------------------------------

Reštaurácia Zlatá podkova je novinkou v Košiciach. Nachádza sa v mestskej časti Košice Sídlisko KVP v tichom prostredí s panorámou lúk a lesov. Atraktivitu územia znásobuje výhodná dopravná dostupnosť pre všetky druhy dopravy, ako aj pre peších. Vďaka svojej polohe a ponúkaným službám je ideálnym miestom pre oddych a relax.

http://www.zlatapodkova.sk/

 

KOŠICE. Pozemky od súkromníkov aj mesta Košice skúpil podnikateľ takmer pred desiatimi rokmi. Celý pozemok s výmerou 32–tisíc metrov štvorcových patrí Jazdeckému klubu.

Investičný zámer jazdeckého areálu poslanci KVP bez výhrad schválili ešte v roku 2005. Roky ale ostal ležať nedotknutý.

„Podávali sme žiadosť o eurofondy na celý projekt jazdeckého areálu, ale dvakrát sme s ním neuspeli. Zatiaľ ho teda nechávame otvorený a začíname s prvou etapou projektu. Potom by sme chceli nadväzovať na ďalšie veci,“ vraví investor, ktorý si neželá byť menovaný.

V rámci prvej etapy ide o zrubovú drevostavbu (drevodomy Rajec) – reštauráciu kolibu a detské ihriská na ploche 2–tisíc metrov štvorcových.

Ak pôjde všetko podľa plánu, do júla 2014 budú hotové. Zámer musel schváliť aj susediaci prísny rád bosých karmelitánok.

„Ony sú rady, že to tam bude, tešia sa. Keď pôjde všetko podľa plánu, budú sa pozerať na koníky, ako sa pasú.“

Príjazdová cesta k pozemkom bude viesť po pozemku medzi kláštorom a vodojemom. „V druhej etape vybudujeme altánok s grilom, saunový domček, apartmánové zruby a party stan. Ich štúdia sa stále pripravuje. Ako posledné prídu na rad športoviská. Aké ešte neviem. Ak všetko pôjde podľa plánu, na deň detí 2014 otvárame.“

http://kosice.korzar.sme.sk/c/6986655/pri-klastore-na-kosickom-sidlisku-kvp-rastie-zabavny-park.html

 

Mapa

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Bazény

(Mike, 14. 6. 2015 10:18)

Mohly by tam aj osadit nejaké bazény :DDDD

Re: Bazény

(sckesk, 14. 6. 2015 19:37)

Bude aj bazén. Doplnil som fotky.

Re: Re: Bazény

(Andrea, 29. 6. 2015 22:46)

To myslia vážne s veľkosťou toho bazénu? Či to bude len pre ubytovaných? Myslela som, že to bude zóna oddychu pre všetkých obyvateľov KVP... :-(

Ty špina

(Karol Labaš, 3. 1. 2014 23:06)

Ty špina ako si dovoľuješ psičkarov tak haniť ?

Re: Ty špina

(miro, 29. 5. 2015 21:36)

Uz som jedol aj psa...fasa gulas

Re: Ty špina

(K. Labaš, 7. 1. 2014 17:54)

Bol som upozornený na tento článok resp. komentár. Dištancujem sa od tohto komentára. Nepísal som ho ja, anonymný pisateľ zneužil moje meno.

Odpoveď

(Karol Labaš , 16. 1. 2014 18:55)

Dištancujem sa od ospravedlnenia, nakoľko nie som si vedomí žiadneho porušenia kódexu. Pisateľ K. Labaš ustavične zneužíva moje meno na internetových portáloch.

Hmmm...

(itvan, 29. 12. 2014 23:51)

Všetko je to krásne, krajšie až najkrajšie. Ale vážne sa musela kvôli tomu plotom a bránou zablokovať aj jediná normálna prístupová cesta pre "lietadielkárov, psíčkárov a vychádzkárov" na spomínanú lúku. Keď ju ale s povolením poslancov celú vlastní "šikovný a pohodový človek" = jazdecký klub, tak to asi takto "chcete všetci" (iba ja nie?). A k tým stopám po psíkoch: mnohí medzi blokmi zbierajú, sú však aj takí, ktorí im kazia meno. Ale na tej lúke??? Na potulkách v okolí som na chodníkoch naozaj častejšie musel obchádzať tie po koňoch. A videl som tam aj srnčie bobky. Hmmm... Ten plot a brána mi dvíhajú adrenalín vyššie.

Kultúra

(Miša, 6. 3. 2014 11:02)

Konečne niečo inteligentné pre ľudí,v Rakúsku máte na každom kroku areály na odpočinok a hry detí.Psíčkari by sa mali zamyslieť nad tým,že pes je jedna vec a hovná po nich-druhá.Nie je príjemné,keď idete s deťmi na prechádzku a nájdu hovná. Mali by sa naučiť aj tie hovná za svojimi miláčikmi zbierať!!!!! A to nehovorím preto, že nemám rada psov,tiež jedného mám a neobťažujem ľudí tým, že nájdu po mojom psovi výkaly-je to nechutné a nehyguenické! Držím palce reštaurátorovi,aby mu jeho zámer na skultúrnenie objektu vyšiel.

Re: Kultúra

(Grumpy, 6. 3. 2014 16:12)

Výkaly po psoch je naozaj to najhoršie čo môžete nájsť na sídliskách? Výkaly, smetie, striekačky, bordel, porozhadzovaný odpad z kontajnerov po cigánoch a bezdomovcoch je v pohode. S tým rozdielom ze psíčkari platia daň za psa (snáď väčšina), ale na indivídua platia pracujuci. Ak budu riadne koše pre psíčkarov a prostredie bude ako tak kultúrne, určite upratám.

Re: Re: Kultúra

(trololo, 3. 8. 2014 12:37)

sorry ale ospravedlnovat jeden hnus inym je nepriatelne. kose boli aj su, ale 80% psickarov po sebe bordel nezbiera - to je fakt. a kokretne na kvp je psich hovien neunosne ale striekacku som este nevidel. zbierajte to kua po sebe a ludia vas budu respektovat.

PIVO

(ja, 31. 7. 2014 22:46)

paradna koliba ale ako fakt sorry: zlaty bazant a heineken, taky odpad snad uz ani bezdaci nepiju... na taku kolibu by sa patril skutocny zlaty mok a nie patoky...

Zmenené plány

(Tomáš, 31. 7. 2014 18:21)

Si pamätám ako uvažoval ešte pred cca dvomi rokmi majiteľ o predaji parcely....celkom šikovný a pohodový človek

Re: Zmenené plány

(sckesk, 31. 7. 2014 20:01)

Pôvodne tam plánoval toto: http://www.jakosice.sk/
Kone tam budú aj teraz...

...

(Karfiol, 10. 2. 2014 13:45)

Musím ale priznať, že zrub vyzerá parádne... ale fakt nechápem prečo nepokutujú tých sráčov čo sa vezú na koníkoch od jazdiarne ku slovnaftu.. mali by mať povinne pytlíky na tie hovná..

hm

(Karfiol, 14. 12. 2013 20:52)

Jazdecký klub? by si mohli tí sráči aspoň zbierať za sebou tie hovná, už takto sa dostať z kvp na terasu okolo koniarne je nemožné bez zasratia topánok..