Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Mäsokombinát - Nad jazerom

Začala sa výstavba OC Kaufland a Obchodnej galérie Nad jazerom. Okrem iného sa upraví križovatka Slanecká - Napájadlá tak, ako je pri HM Tesco - v priamom smere rozšíri cestu na 2x2 jazdné pruhy, plus z centra doprava a z Krásnej doľava samostatné odbočovacie pruhy dlhé 80 metrov. Pozdĺž Slaneckej v upravovanom úseku cca 220 metrov sa vybuduje chodník - od Krásnej medzi cestou a električkou, od centra medzi cestou a Kauflandom /zrekonštruuje sa ten existujúci panelový/. V križovatke bude nový priechod pre peších, celý úsek upravenej Slaneckej sa osvetlí novým ledkovým VO a v križovatke bude nová svetelná signalizácia v koordinácii s križovatkou HM TESCO. Hotové by malo byť všetko vrátane Kauflandu v novembri. Investor Istrofinal, stavebník Strabag ZIPP.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Bola podaná žiadosť o stanovisko EIA - posúdenie vplyvu na životné prostredie pre posúdenie výstavby a prevádzky dvoch obchodných centier OC KAUFLAND a NÁKUPNÁ GALÉRIA a parkoviska pre zákazníkov.
OC KAUFLAND a NÁKUPNÁ GALÉRIA zabezpečujú predaj tovarov a služieb pre širšiu spádovú oblasť. Jedna sa o veľkokapacitnú širokosortimentnú predajňu potravín, drogistického tovaru a doplnkového priemyselného tovaru pre domácnosť. OC je navrhnuté podľa doterajších skúsenosti investora s prevádzkou podobných zariadení. Zariadenie ma zabezpečiť skvalitnenie oblasti obchodu a služieb, s doplnením aj koncesionárskeho predaja a služieb. Výhodou riešenia je vybudovanie bezplatného parkoviska priamo pri predajni.
kaufland_jzr.jpg

http://www.enviroportal.sk/sk/eia/detail/oc-kaufland-nakupna-galeria-kosice

Ešte v septembri 2007 miestne zastupiteľstvo schválilo investičný zámer pre výstavbu Supermarketu Bala, ktorý sa mal nachádzať v areáli mäsokombinátu.
V roku 2009 došlo k zmene územného plánu lokality na občiansku vybavenosť. Firma Fordin tam v spolupráci s firmou Sus Investment plánovala vybudovať obchodné centrum za 15 miliónov eur. Zámer chceli realizovať v dvoch fázach. V prvej sa mal postaviť McDonald´s, v druhej Kaufland a obchodná galéria. Na území už prebehol rozsiahly výrub stromov.
V týchto priestoroch už došlo k niekoľkým požiarom a takisto sa tam už viac krát našli jedovaté chemikálie. Majiteľ budovy, spoločnosť Fusta, s. r. o., ktorá ju odkúpila v roku 2010, bol vyzvaný, na zabezpečenie objektu pred vniknutím cudzích osôb.

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Križovatka

(Erik, 23. 3. 2015 16:24)

Prečo neriešia tie prechody ako nadchody nad cestu? ved tá slanecká ma už teraz dosť semafórov a sa to bude stále viac upchávať a upchávať.

Re: Križovatka

(Dzoxi, 3. 5. 2015 13:28)

Tak to je svata pravda.Tomu kto dal povolenie riesit to semaformi tak by ho mali verejne na hlavnej obesit.Ja som na Zdiarskej tak to zazivam kazdy den.Komunisti podkopali este aj kolajnice na kazdej zastavke a buzeranti jeden nadchod alebo podchod nevedia dnes urobit.Hanba az hanba aj jazerskym poslancom a primatorovi!

Konečne sma sa dočkali,

(Hana Hajduova, 22. 3. 2015 15:11)

Včera som sa vrátila z Čiech a vidím že sú dnes porúbané stromy, keď som sa dočítala k čomu to bude , tak sme aspoň já nadmieru spokojná, pretože taký obchod ako je Kaufland, nemá konkurenta a sú z potravinárskych predajní najlepší, takže budeme sa tešiť

Re: Konečne sma sa dočkali,

(Dzoxi, 3. 5. 2015 13:18)

Tak kaufland rozhodne nieje kvalita to ani z daleka.co sa tika kvality vyrobkov tak lidl nema konkurenta staci pozriet d test.

no načo.........

(kuko, 25. 3. 2015 17:05)

načo tu bude dalsi obchod............ je ich tu malo?

Budova

(Alexander, 1. 3. 2015 9:50)

Už je rok 2015 a nevidím tam žiadny pohyb.Stalo sa niečo?Vidím to tak,že si rozdelili peniažky a pal do pi.ce.

budova

(mike, 29. 9. 2013 13:35)

mohli by to odstreliť ved za par sekúnd nič tam nieje a na okolo nieje veľa budov co by to mohlo poškodiť ....