Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

OC Kaufland a Obchodná galéria - Nad jazerom

Nákupná galéria NAŠA - termín otvorenia: 18.8.2016

----------------------------------------------------------------------------------------

Predbežným termínom skolaudovania je zatiaľ posledný júnový deň. Pre zákazníkov sa galéria, ktorá sa bude volať Nákupná galéria NAŠA, otvorí vo štvrtok 18. augusta, pretože niektorí nájomcovia majú medzitým tzv. otváracie prázdniny. Spolu bude v galérii desať prevádzok: TAKKO, PEPCO,DM drogerie, KIK, 3N PLUS, Deichmann, Planeo, Exisport, SUPER ZOO, TEDi.
Ku galérii sa dokončuje 119 kolmých parkovacích miest, z toho bude 6 pre imobilných kupujúcich a 5 pre rodiny s deťmi. Pred nákupnou galériou je plánovaná tzv. oddychová pešia zóna s lavičkami na posedenie. Myslí sa aj na cyklistov, ktorí tam nájdu 2 mobiliáry na uzamknutie bicykla.

Jazerčan ONLINE – jun 2016

 

Staršie fotografie nájdete tu:

 

Začala sa výstavba OC Kaufland a Obchodnej galérie Nad jazerom.
Okrem iného sa upraví križovatka Slanecká - Napájadlá tak, ako je pri HM Tesco - v priamom smere rozšíri cestu na 2x2 jazdné pruhy, plus z centra doprava a z Krásnej doľava samostatné odbočovacie pruhy dlhé 80 metrov. Pozdĺž Slaneckej v upravovanom úseku cca 220 metrov sa vybuduje chodník - od Krásnej medzi cestou a električkou, od centra medzi cestou a Kauflandom /zrekonštruuje sa ten existujúci panelový/. V križovatke bude nový priechod pre peších, celý úsek upravenej Slaneckej sa osvetlí novým ledkovým VO a v križovatke bude nová svetelná signalizácia v koordinácii s križovatkou HM TESCO. Hotové by malo byť všetko vrátane Kauflandu v novembri. Investor Istrofinal, stavebník Strabag ZIPP.

Celková plocha pozemku: 29 020,44 m2
Celková zastavaná plocha: 25 146,16 m2
Plocha zelene: 3 874,28 m2
Počet parkovacích miest pre osobné automobily: 343 ks
Počet stromov: 87 ks
OC KAUFLAND a NÁKUPNÁ GALÉRIA sú veľkokapacitné širokosortimentné predajne potravín, drogérie a doplnkového priemyselného tovaru pre domácnosti, doplnená o predaj a služby koncesionárov. Obidva objekty sú navrhnuté ako železobetónové prefabrikátované skeletované konštrukcie halového typu.
Väčšia stavba, jednopodlažná budova s s obdĺžnikovým pôdorysom, je obchodné centrum celoslovenskej siete KAUFLAND. Táto sa nachádza v severnej časti areálu.
V
 južnej časti je navrhovaná NÁKUPNÁ GALÉRIA so šiestimi väčšími predajnými plochami. NÁKUPNÁ GALÉRIA je takisto jednopodlažná budova s pôdorysom v tvare písmena L.
Vonkajšie stvárnenie budov bude vychádzať z firemných štandardov.
Zámerom investora je vybudovanie dvoch multifunkčných obchodných centier so spoločným parkoviskom, zásobovacou komunikáciou pre OC KAUFLAND a ďalšou infraštruktúrou.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Bola podaná žiadosť o stanovisko EIA - posúdenie vplyvu na životné prostredie pre posúdenie výstavby a prevádzky dvoch obchodných centier OC KAUFLAND a NÁKUPNÁ GALÉRIA a parkoviska pre zákazníkov.
OC KAUFLAND a NÁKUPNÁ GALÉRIA zabezpečujú predaj tovarov a služieb pre širšiu spádovú oblasť. Jedna sa o veľkokapacitnú širokosortimentnú predajňu potravín, drogistického tovaru a doplnkového priemyselného tovaru pre domácnosť. OC je navrhnuté podľa doterajších skúsenosti investora s prevádzkou podobných zariadení. Zariadenie ma zabezpečiť skvalitnenie oblasti obchodu a služieb, s doplnením aj koncesionárskeho predaja a služieb. Výhodou riešenia je vybudovanie bezplatného parkoviska priamo pri predajni.

http://www.enviroportal.sk/sk/eia/detail/oc-kaufland-nakupna-galeria-kosice

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: PREČO križovatka??!

(gabor, 8. 6. 2015 7:59)

lebo sme nemozny,ako vo vsetkom asi tak,

Re: PREČO križovatka??!

(Katarína, 8. 6. 2015 16:07)

presne toto hovorím, kruháč je menej nákladný a riadi sa sám, žiadne semafory, ktoré spôsobujú zápchy!!!!!

Re: PREČO križovatka??!

(didinko, 10. 7. 2015 9:12)

Kvôli jednému nemenovanému dopravnému expertovi, ktorý má tajný sen: Spraviť z Košíc semafórový les.

Re: Re: PREČO križovatka??!

(Pavel Titl, 11. 7. 2015 6:56)

ste si istý, že by tam pomohla okružná križovatka ? Lebo ja som presvedčený, a viem to doložiť prepočtami, že tým Vašim kruháčom by sa stala Slanecká totálne neprejazdnou. A ešte si vygúglite ceny okružných križovatiek, a porovnajte si ich s cenou za zrealizovanie svetelnej signalizácie. A prosím druhý krát sa zdržať hlúpych poznámok. Ďakujem

nemo

(nemo, 13. 7. 2015 18:36)

nemam slov

Re: Re: Re: PREČO križovatka??!

(Tvoja sestra, 26. 7. 2015 22:50)

Pán "expert", v mene všetkých košičanov Vám ďakujeme za katastrofálnu dopravu v okolí Auparku, ďakujeme za všetky cyklochodníky na NM, za XY semafórov a v neposlednom rade za "retardér" Fejova, kde svoj ksicht radšej ani neukazujte, lebo miestni občania by Vás za "spríjemnenie" ich životných podmienok najradšej oliali výkalmi. Česť práci !

Re: Re: Re: Re: PREČO križovatka??!

(.., 27. 7. 2015 9:06)

K Fejovej: tu by ste skôr mali poďakovať vedeniu mesta, lebo pôvodne mali autá v tomto úseku jazdiť pod zemou, no to by Aupark vyšlo draho a tak radšej časť peňazí išla niekomu do vrecka.
Dopravný expert potom túto, inými navrhnutú trasu, iba vyznačil, aby spĺňala normy.

Re: Re: Re: Re: Re: PREČO križovatka??!

(Tvoja sestra, 2. 8. 2015 21:24)

dopravný expert???? Poprosím o menný zoznam "dopravných expertov Slovenska" a v prípade, že neexistuje /čo je viac než isté/, poprosím nevytvárať demagógiu a hanlivé titulovanie. Česť práci súdruh Generalisimus dopravných vied.

Re: Re: Re: PREČO križovatka??!

(Jano, 3. 8. 2015 14:31)

Ak tam ma byt normalna krizovatka, TAK PROSIM o podchod alebo nadchod!!!!!
Toto je nemyslitelne, tak ako hovoril Robo, ZABIJE sa dobrava.
A vidime to "EFEKTIVITU" pri krizovatke k vtedajsej jednote....teraz je vypnuta :)
Tak ak by bola aj tato vypnuta, tak kludne, ale potom netreba semafory a staci podchod.

Re: Re: Re: PREČO križovatka??!

(didinko, 11. 8. 2015 21:05)

Pán Titl. Vás je proste na Slovensku škoda. Choďte to vysvetliť tým všetkým neschopným dopravným projektantom všade na západ od SR, čo likvidujú dopravu v mestách a dedinách stavaním tých ohavných kruhových objazdov všade, kde sa to len dá. Chudáci francúzi, či španieli, keby ste ich dopravnú infraštruktúru projektovali vy, bol by tam cestný raj na Zemi.

Prosba

(Robo, 3. 8. 2015 13:29)

Prosim Vas neurobte zase dalsiu krizovatku na jazere. Ved tym zabijete uplne dopravu smer na Krasnu. Preco tam nedate radsej maly kruhovy objazd. Radsej by som zvoli podchod alebo nejaky most pre ludi. Ved to Vas budu ludia za toto nenavidiet. Bocne ulicky budu preplnene. To fakt bude kepsie sa odstahovat mi Svk lebo sa mi rozum zastavuje ked na 1km useku budu 4 x semafor. Zacne sa to Bajkalom potom Tescom potom Vy a dalsi na konci. Boze moj

Re: Prosba

(Tvoj , 4. 8. 2015 0:48)

"Dopravný expert" ti to hneď vysvetlí, prečo sa to nedá :)))

super

(miria, 9. 7. 2015 20:26)

Konecne aj na jazere poriadne centrum

radost

(janett, 14. 5. 2015 8:26)

Som velmi rada a stastna ze konecne tu bude,super lacno a hlavne blizko obchody pre ktore musime cestovat...a dufam,ze v galerke budu aj sluzby ako je napr.kadernictvo rada by som si tam podala ziadost a venovala sa tomu nadalej :)

Re: radost

(Sisi, 7. 6. 2015 11:00)

neboj nič Janettka, všetkooo bude :)

prosba

(Maria, 7. 4. 2015 21:44)

Chcela by som sa opitat kde si mozem poslat ziadosti ohladom prace

Re: prosba

(sckesk, 8. 4. 2015 9:22)

Skúste kontaktovať priamo Kaufland cez ích web stránku, lebo čo bude v ostatných predajniach, zatiaľ nebolo zverejnené.

Re: prosba

(Maker, 8. 4. 2015 13:34)

No keď budeš písat slovo "opýtať" s mäkkým "i" tak neviem či ťa vezmú do práce

Re: Re: prosba

(Grammar_nazi, 16. 4. 2015 23:54)

:D presne tak

Re: Re: prosba

(Juraj, 13. 5. 2015 21:59)