Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Andromeda Komplex - KVP, Košice

Košičania budú hlasovať! Projekt výstavby 400 bytov vzíde zo súťaže architektov

Výstavbu okolo 400 bytov a kultiváciu okolia medzi mestskými časťami (MsČ) Košice-Sídlisko KVP a Košice-Západ avizuje na trojhektárovom pozemku investor K. M. Trade.

Zdroj: TASR, 9. október 2018

Ako uviedol konateľ spoločnosti Miroslav Kacej, projekt vzíde z medzinárodnej urbanistickej súťaže architektov. S výstavbou by sa mohlo začať približne o dva roky.
Podľa Kaceja je projekt v prípravnom štádiu, riešenie územia majú vyhodnocovať odborníci. „Máme už nejaké požiadavky na architektov, napríklad, že minimálne polovicu územia musí tvoriť park, kde budú detské ihriská, športoviská či pobytové relaxačné zóny,“ povedal s tým, že v blízkosti Wuppertálskej ulice je aktuálne neudržiavaná zeleň. Úvodné výsledky súťaže budú podľa jeho slov známe v prvých mesiacoch nasledujúceho roka.

Verejnosť bude hlasovať
Po vyhodnotení návrhov od architektov budeme chcieť zvolať v MsČ stretnutie s občanmi a predostrieť im návrh. Do projektu plánujeme zapojiť aj verejnosť,“ povedal.
Jedným z dôvodov je podľa Kaceja aj petícia, ktorú obyvatelia spísali proti podobnému plánovanému projektu rovnakého investora na Idanskej ulici v Košiciach. Ako potvrdil, aj tento pozemok pôvodne patril mestu a územný plán takúto výstavbu povoľuje.
Občianska verejnosť sa možno bude môcť zapojiť aj prostredníctvom ankety, aby sa vyjadrila, ktorý projekt sa jej najviac páči,“ dodal s tým, že má ísť o verejne prístupné územie, respektíve nemá slúžiť len obyvateľom plánovaných novostavieb bytových domov.
Kacej celkovú výšku investície nateraz nevie odhadnúť. „Ešte nemáme plány, projekty, presný počet bytov ani rozsah občianskej vybavenosti. Hovoríme však o desiatkach miliónov eur,“ dodal.

Facebooková stránka projektu: www.facebook.com/bytyandromeda

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

V rámci mediácie boli riešené pozemky cirkvi pod sídliskom Ťahanovce, na ktorých stoja verejné budovy, ihriská či zeleň.
Mesto získalo do svojho vlastníctva skoro 4-tisíc m2 na Budapeštianskej i Sofijskej ulici a Americkej triede, za ktoré zaplatí radnica dovedna iba 38,41 eura. V rámci dohody upustila náboženská obec aj od vymáhania poplatkov od radnice za bezdôvodné obohatenie. Výška týchto prostriedkov sa mala pohybovať od 240-tisíc až do 360-tisíc eur.
Cirkev dostala ako protihodnotu 2,7-hektárovú časť pozemku medzi mostami na Moskovskej triede a Triede KVP, ktorý sa tiahne popri Wuppertalskej ulici.
Cenu oboch zamieňaných nehnuteľností odhadol znalec zhodne na približne 1,2 milióna eur.
Platný územný plán mesta počíta na tomto mieste s polyfunkčnou zástavbou, pozostávajúcou z plôch športovo-rekreačného vyššieho vybavenia, obytnej plochy malopodlažnej a viacpodlažnej zástavby.

Čítajte viac: kosice.korzar.sme.sk/c/20652131/tahanovske-pozemky-nekonecnu-kauzu-rozluskli-az-pod-dozorom-mediatorky.html

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.