Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Domény

Letecké fotografie vytvorené v spolupráci so spoločnosťou FlyMedia - Aerial photo & video

V blízkej budúcnosti vyrastie v Košiciach na Terase nový obytný súbor s pracovným názvom Domény.

V projekte sa uvažuje s tromi bytovými domami, ktorých výška je optimalizovaná na štruktúru okolitých bytových domov, so spoločným podzemným parkovacím domom.

Koniec výstavby: december 2013


 

Umiestnenie stavby je situované na rovinatom teréne ohraničenom ulicami Moldavská a Idanská. Daná lokalita je svojou morfológiou terénu veľmi zaujímavá aj z dôvodu, že už od 2. nadzemného podlažia umožňuje pohľad cez okno na celé Južné mesto a v diaľkových pohľadoch na pohorie Dargov a Slánske Vrchy.

Bytové domy budú dostatočne odstúpené od okolitej už existujúcej unifikovanej bytovej výstavby a po ich realizácii už nebude možné ďalšie zahusťovanie lokality.

Parcela, na ktorej bude predmetná stavba umiestnená, sa nachádza v dobre urbanizovanom priestore z hľadiska kvality vybudovanej infraštruktúry (centrum mesta 10 min., železničná stanica 12 min., letisko 12 min., nákupné centrá 10 min., nemocnica 10 min., obchody a banky 10 min., školy 5 min.).

Rozloženie bytov z hľadiska úžitkovej plochy je rovnomerne nastavené na dvoj a troj izbové byty, na poslednom podlaží doplnené o mezonetové byty. Konštrukčné riešenie umožňuje flexibilne upravovať jednotlivé dispozície bytov a vytvoriť tak v prípade záujmu aj jedno a štvorizbové byty. Každý byt disponuje minimálne jednou loggiou. Komfort bývania umocňuje nízky počet bytov v jednom bytovom dome v počte 21.

Veríme, že tento nevtieravý až komorný koncept Vám prinesie nový pohľad na túto obľúbenú a preferovanú adresu.

 

V cípe ulíc Moldavská – Idanská na Terase na obrovskom zelenom priestranstve so stromami mal kedysi vyrásť 24-podlažný mrakodrap s kruhovým pôdorysom. Od valca, prečnievajúceho nad všetky okolité domy, sa upustilo. Nielenže tam kompozične nezapadal, ale zasahoval by aj do leteckého koridoru neďalekého letiska. Teraz tam začínajú vyrastať o tretinu nižšie obytné domy.
 

„Ide o novostavbu bytových domov s podzemnou garážou, ktorá pokryje potreby budúcich vlastníkov bytov. Okrem toho vybudujeme parkovisko na povrchu s kapacitou 65 vozidiel. Po dokončení ho bezodplatne odovzdáme mestu, aby ho mohli využívať motoristi z okolitých blokov, kde je v súčasnosti akútny nedostatok miest na parkovanie. Obsluha územia bude z Idanskej ulice,“ uviedol konateľ spoločnosti House development Richard Kašťák.

Na zeleni sa stavajú obytné domy, ktorých výška nepresiahne osem podlaží. Celý obytný súbor pre viac ako 60 rodín má byť ukončený do konca budúceho roka.

http://kosice.korzar.sme.sk/c/6372398/vyhlad-na-mesto-zatienia-starousadlikom-nove-domy.html

www.idanska.sk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

:-((

(vhaf, 20. 6. 2012 14:50)

Urcite tam mala byt okolo 15-20 poschodova budova, ta by tam sekla. Nech mi nehovoria letecki specialisti, ze by zavadzala letovej prevadzke. 3-4km vzdialenu drahu v nicom neohrozuje. Je daleko od osi. Taketo bytove domy mozu byt niekde medzi blokmi, kde chce mesto zahustovat a nie na takom mieste so super vyhladom na mesto. Urcite by tam sadla vyssia budova. Nicim nevinikajuce budovy. Skoda miesta.

Re: :-((

(Mark, 3. 1. 2015 14:03)

vo vyspelich krajinach sa uz nestavaju mrakodrapi asi si vela na nete....ale podla mna tu zelen co zabrala firma ktora dobre líže niekomu rit stat omnoho menej vyzera obycajne a nic extra...

Preverte si developera, aby ste neskôr neľutovali ťažko zarobené peniaze

(dev, 25. 7. 2013 10:47)

Neodporučam kupovať nehnuteľnosť od tohto developera, predtým sa volali Seriouse. Vo vlastnom záujme si preverte referencie najmä čo sa týka ich predchádzajúcej stavby - Resident, kde má developer stále svoju kanceláriu. Spýtajte sa na referencie ľudí, ktorí tam bývajú, nie pána Kašťáka - ten vám zamlčí aj nos medzi očami!

Re: Preverte si developera, aby ste neskôr neľutovali ťažko zarobené peniaze

(devlop, 31. 3. 2014 14:52)

Súhlasím, v spoločnej garáži tečie voda zo stropu, zlá izolácia - vraj " suchou
nohou" do bytu - alebo " bez čižiem ani na krok z auta".

Re: Re: Preverte si developera, aby ste neskôr neľutovali ťažko zarobené peniaze

(sckesk, 2. 4. 2014 16:12)

Tak potom mi je už jasné, prečo mi nechceli povoliť nafotiť si interiér.
Toto je zatiaľ jediný projekt v meste, kde mi to nebolo povolené, keď som ich o to požiadal...

navrhy

(lubosd, 17. 9. 2013 21:42)

viete mi niekto poprosim odpisat ci existuju aj nejake tie dalsie navrhy na tuto lokalitu ? popripade nejaky link. dakujem

Nadhera

(staso, 19. 8. 2013 15:22)

bjutiful

Hustota zástavby

(von Tátray, 10. 6. 2013 15:14)

Za socíku by na tejto ploche stál jeden vežiak.Developer nadžgá tri...Všetko samozrejme v súlade s platnými normami.

...

(Anna Jablonická, 29. 11. 2012 14:49)

Mne sa toto nepaci, bytovka vyzera uplne obycajne, ako za starych cias. Mini balkony co su na obazku, tiez nic moc. Z novostavieb by som urcite dala prednost radsej projketu Juzna strana, ktory vyzrea omnoho lepsie a je aj dobre situovany.

najomne

(lovas, 29. 7. 2012 18:38)

Chcel by som vediet vysku najomneho v dvojizbovom byte na 1.2.poschodi,pre 2.osoby,cenu garazoveho miesta-platenie za nu.

Re: najomne

(sckesk, 29. 7. 2012 18:55)

Napíšte tu: http://www.idanska.sk/Kontakt/

Otazka

(minko29, 29. 6. 2012 7:53)

Chcel by som si tam kupit byt v tejto novostavbe.Kde sa obratit: dakujem
minko29@azet.sk

:-(

(Myrtil, 2. 6. 2012 18:08)

podla mna mali radsej nechat ten mrakodrap :-)) toto je o nicom, stare socialisticke krabice