Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Byty Šaca 85X

31. 12. 2018

Jeden z prioritných bonusov projektu „ Byty Šaca 85X“ je lokalita. Záujmové územie stavby sa nachádza v katastrálnom území MČ Šaca, v jej južnej časti, po pravej strane štátnej cesty Košice – Rožňava, v lokalite bývalých internátov učňovských škôl na parcele č.913. Predmetné územie v súčasnosti zastavané objektom ktorý je predmetom rekonštrukcie. Pre zobrazenie najnovšie pridaných fotografií, kliknite na fotku vyššie...

 

Na základe statickej analýzy nosných konštrukcii existujúcej budovy sa vypracoval návrh, ktorý spĺňa moderné európske štandardy a normy. Projekt zahŕňa :
- kompletnú rekonštrukciu všetkých nadzemných podlaží,
- zmenu vnútorných dispozícií,
- výmenu všetkých sietí,
- zateplenie a zmenu novej fasády, ktorá spĺňa najvyššie štandardy energetickej úspornosti, vďaka ktorej sa ušetrí až 20% ročných nákladov na vykurovanie!
- výmenu okien,
- vybudovanie vlastnej kotolne v suteréne objektu, ktorá zabezpečí úsporné vykurovanie a ohrev vody, tým sa výrazne znížia mesačné výdavky budúcim vlastníkom, ktoré sa budú pohybovať od 50 do 80 EUR. Na vykurovanie objektu sa navrhuje ústredné vykurovanie teplovodné.
- inštaláciu dvoch výťahov,
- rekonštrukciu komunikačných priestorov a jestvujúceho schodiska Všetky podlažia sú poprepájané komunikačnými priestormi - vstupná hala, schodisko, výťahy. V suteréne bytového domu budú spoločné priestory pre odloženie bicyklov a kočíkov.

 

Typy bytov

V zrekonštruovanom bytovom dome sa poskytne bývanie v 16 jednoizbových bytoch, 48 dvojizbových bytoch, 16 trojizbových bytoch, 5 dvojizbových bezbarierových bytoch. 
Plochy bytov : 1 -izbové od 35,97m2 do 36,11m2, 2-izbové od 52,63m2 do 52,68m2, 3-izbové 84,58m2. Každý byt bude vybavený balkónom. Osobitnú kapitolu budú tvoriť bezbarierové byty na prízemí o rozlohe.......m2, ktoré budú prepojené priamo s predzáhradkou, priradenou ku každému bezbarierovému bytu. Stavba ako celok vo svojom vnútornom riešení aj z hľadiska vonkajších prístupov je navrhovaná v bezbariérovom prevedení.

www.bytysaca.sk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

rekonstrukcia

(bezneba, 19. 6. 2018 10:50)

na to ze budova fakticky stoji a ide o kompletnu rekonstrukciu sa to taha uz dost dlho

zburat

(tuomas666, 8. 6. 2018 12:35)

naco toto...rovno to odstrelit....na volnom pozemku by bolo ovela viac moznosti ako postavit moderny obytny objekt so vsetkym co k tomu patri...takto su stale limitovani uz existujucimi parametrami starej budovy

Prestavba

(Roman, 13. 8. 2017 23:58)

Fajn, že sa niečo robi aj so starymi budovami, ale napisať , že jednym z najväčšich benefitov projektu je lokalita je trošku srandovne, su to nižšie ceny ako v KE ale vzhľadom na blizkosť hlavnej cesty, USS, ako aj faktu že je to Šaca a je to prerobený stary intrak ceny su dosť vysoke, najmä 90 tis za 3 izbovy byt :D ale tak ako Nova Šaca aj tento projekt si najde svoju cieľovku. Viac nezavislých rad a postrehov nájdete na facebook.com/vsetkoorealitach

Re: Prestavba

(von Nogay, 6. 6. 2018 9:34)

Pri dnešných umelo nafúknutých cenách bytov to vcelku ujde. Pokiaľ dokázali vypredať Novú Šacu, tak vypredajú aj toto. Veď hypotéky sú skoro "zadarmo"...