Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Nová Šaca - Bytový dom Učňovská

Bytový dom Učňovská sa nachádza v zastavanom území mestskej časti Košice – Šaca nadväzujúcom na obytnú zónu. Deväťposchodová nepodpivničená stavba pôvodne plnila funkciu učňovskej ubytovne, neskôr bola využívaná ako administratívny objekt.

nova-saca.jpg

 

Rekonštrukciou vznikne v bytovom dome 96 bytov v členení na 72 jednoizbových, 8 dvojizbových a 16 trojizbových. V časti 1. NP sa budú nachádzať polyfunkčné priestory.

Byty po dokončení:
verzia A – skolaudovaný holobyt
verzia B – dokončený komplet v štandarde podľa vzorových bytov (sanita, podlahy, dvere, kuchynská linka, dlažby, obklady).

Ponuka pozostáva zo štyroch typov bytov. Najmenším je prakticky členená garsónka s výmerou 33 m2, o 3m2 viac má 1,5 izbový byt. Takmer o 30mviac má prvý z dvoch variantov trojizbových bytov (3 izbový byt B). Najväčší byt má viac ako 85 m2, tento typ je označený ako 3 izbový byt A.

Stavba napojená na verejné inžinierske siete vodovodnou prípojkou a novou kanalizačnou, elektrickou a plynovou prípojkou. Vykurovanie stavby je teplovodné. Zdroj tepla – kotol na zemný plyn umiestnený v kotolni na prízemí objektu. Ohrev vody zabezpečený aj solárnymi panelmi umiestnenými na južnom priečelí budovy. Fotovoltaický zdroj pre vlastnú spotrebu umiestnený na streche objektu.

Dopravné napojenie stavby je z Učňovskej ulice. Parkovanie osobných automobilov je zabezpečené na priľahlom parkovisku a na prenajatých plochách. Východne od bytového domu 68 nových parkovacích stojísk vrátane 6 parkovacích stojísk pre osoby so zníženou schopnosťou pohybu. Na jestvujúcej prenajatej spevnenej ploche severovýchodne od objektu bude ďalších 63 parkovacích stojísk.

http://www.novasaca.sk/

BYT D uprava so sprchouB1_1

A1_1

BYT C uprava so sprchou

 

Mapa

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Ubytovňa...

(Tatranka, 30. 6. 2015 16:38)

Toto? Ani zadarmo! Poondetý starý panelák, znásilnené dispozície bytov, malé kamrlíky rozporcované priečkami, samozrejme "internátne" spoločné chodby lebo nosný skelet domu je vnútorný, prostredie okolo katastrofa. Tak ešte ako sociálne byty za 500 Eur/m2, by som to bral.. :-D

Byvanie

(Jana, 7. 1. 2016 9:04)

Tatranka,
Ak mi mas poziciac 60 tisic aby som si v Panorame kupila taky isty byt tak ti zaslem cislo uctu ;-)

Re: Byvanie

(Tatranka, 8. 1. 2016 9:57)

Tak v Panoráme "také isté" byty ani nie sú. Nehovoriac o ďalších aspektoch. Neporovnávajme neporovnateľné... :-)