Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Obytný komplex Dobrá adresa na Garbiarskej uliciObytný komplex Dobrá adresa na Garbiarskej ulici je umiestnený v uzavretom areáli, so vstupom pre peších z Garbiarskej ulice a vjazdom pre autá z Bocatiovej. Umiestnením v strede ulice je chránený pred hlukom rušných ulíc a zaručuje bezpečnosť a intimitu pre bývanie. Vzdialenosť od Hlavnej ulice je necelých 500 metrov. Veľkou výhodou je dopravná dostupnosť. Električky, autobusy a trolejbusy majú v okolí zástavky, z ktorých sa dostanete do všetkých kútov Košíc. Chôdzou do 10 minút sú dostupné obchody, školy, poliklinika, knižnica.

Areál pozostáva z troch objektov. Dve pôvodné dvojpodlažné tehlové budovy sú rekonštruované a nadstavované. V štvorpodlažnom uličnom objekte sú umiestnené 3 štvorizbové a 6 trojizbových bytov. Na prvom nadzemnom podlaží bude umiestnená prevádzka vytvárajúca pridanú hodnotu pre bývajúcich – kaviareň/denné bistro. V dvorovom päťpodlažnom objekte sa nachádza 33 malometrážnych dvoj a trojizbových bytov. Oba objekty majú výťah. Novopostavený je dvojpodlažný parkovací objekt s 28 parkovacím miestami. Ďalších 20 parkovacích miest je umiestnených na spevnených plochách v areáli. V ponuke je aj garáž pri vjazde do areálu.

Pri výstavbe sú použité nové technológie, ktoré umožnia ušetriť pri nákladoch na bývanie – kúrenie prostredníctvom tepelného čerpadla, nadštandardné tepelné izolácie, kvalitné okná s izolačným trojsklom. Celý projekt je riešený ako nízkoenergetické bývanie v energetickej triede A. Obalové konštrukcie spĺňajú požiadavky normy platnej po roku 2020. Dažďová voda bude zvedená do vsakovacích studní, čo taktiež šetrí prevádzkové náklady.

http://garbiarska.sk/

 

Mapa

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

nemam slov

(Tomáš, 29. 12. 2014 21:25)

Keď som videl prvé fotografie kde sa začínalo rysovať ako dopadne pôvodná budova začínal som sa desiť - nemám nič proti tomu že ju nadstavali naopak - problém je skôr ako dopadla ona samotná - toto zdesenie vyvrcholilo dnes keď som zbadal nadstavbu budovy vo dvore v plnej kráse - výsledok je ten že jediný objekt ktorý je súčasťou tohto projektu a nedesí sú garáže. Má povolanie architekt zmysle keď dnes dokáže projektovať evidentne hoci kto a čo je horšie prejde mu to.