Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Rezidencia Baštová

27. 12. 2018

Rezidencia Baštová prichádza s krásnou ideou rezidenčného bývania v centre

Prízemie – zaujímavé nebytové priestory určené na široké spektrum činností a aktivít v oblasti obchodu, služieb, administratívy: prioritne ako sídla obchodných spoločností, notárskych a exekútorských úradov, advokátskych, cestovných a iných kancelárií, ordinácií všeobecných a špecializovaných lekárov, beauty a healthy centier, špecializovaných obchodov, vinoték, predajní natural bio produktov, prípadne kaviarní, reštaurácií, bistier a pubov s príjemnou atmosférou.
Poschodie 1. – exkluzívne priestory na bývanie;
Podkrovie – priestory na štýlové staromestské podkrovné byty a ateliéry.

10 BYTOV
7 KANCELÁRIÍ
4x VÝŤAH
76 PARKOVACÍCH MIEST

http://bastova.skPre zobrazenie najnovšie pridaných fotografií, kliknite na fotku vyššie... 

 

Staršie info ohľadom búrania vojenskej väznice

Vlastník budovy, ktorá stojí na Baštovej ulici č. 4, začal s asanáciou areálu, kde stojí aj bývalá vojenská väznica. Pritom došlo aj k zbúraniu jej časti. Na jej historickú hodnotu (nachádza sa na území mestskej pamiatkovej rezervácie) ho pritom upozornili aj pamiatkari. Väznica bola postavená na konci 80. rokov 19. storočia pre účely Kráľovského vojenského úradu v Košiciach. Ide o rozsiahlu štvorkrídlovú dvojpodlažnú budovu s dvoma dvorovými rizalitmi a dvorovým krídlom. Väznica je samostatný objekt. Typologicky je to unikátna stavba na Slovensku. Aj z toho dôvodu je nutná jej ochrana. V žiadnom prípade nie je určená na zbúranie.

Čítajte viac: http://korzar.sme.sk/c/4996255/v-kosiciach-sa-zrutil-mur-vaznice-pamiatkari-asanaciu-stopli.html#ixzz0xS0VJqrV

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.