Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Rezidenčný komplex Mlynská Bašta

21. 2. 2019


Pre zobrazenie najnovšie pridaných fotografií, kliknite na fotku vyššie...

 

Staršie fotografie z výstavby

 

-------------------------------------------------------------------------------------

V moderných bytových domoch sa bude nachádzať celkovo 134 bytov, kde nájdu praktický domov nielen mladí mestskí ľudia užívajúci si život v srdci Košíc. Projekt poskytne dostatok priestoru aj rodinám. Skladba bytov je koncipovaná tak, aby odzrkadľovala štruktúru súčasných obyvateľov Košíc. A či už si vyberiete 1-, 2-, 3- alebo 4-izbový byt, spoločne s ostatnými budete môcť vychutnať vlastné nádvorie s čarovnou historickou stavbou Mlynskej bašty, ktorej vdýchneme nový a súčasný život.

Spojenie moderného bývania priamo na území chránenej mestskej pamiatkovej rezervácie, prepojenie budúcnosti a úcty k histórii.
V moderných bytových domoch sa bude nachádzať celkovo 134 1 až 4-izbových bytov, vlastné nádvorie s čarovnou historickou stavbou Mlynskej bašty. Projekt bude vyhotovený v energetickom štandarde A1.  

Plánovaná kolaudácia: 4.Q 2018

http://www.mlynskabasta.sk/

-------------------------------------------------------------------------------------------

Rozhodnutie o povolení zmeny stavby pred jej dokončením 

Projekt navrhovanej zmeny stavby rieši úpravy pôvodného projektu v zmysle nového architektonického stvárnenia, dopravného riešenia, požiadavky na vizuálne lepšie vnímanie národných kultúrnych pamiatok a zmenu v štruktúre bytových jednotiek. Projekt navrhuje zníženie počtu bytových jednotiek na 134 (z toho 1-izbové 18 ks, 2-izbové 64 ks, 3-izbové 47 ks, 4-izbové 5 ks ) a zníženie plochy nájomných jednotiek a obchodných priestorov, a s tým súvisiaci prepočet parkovacích miest, ktorý sa zníži na 182. Prínosom je vizuálne prepojenie mestského opevnenia s verejnou komunikáciou pozdĺž blokov A a B, otvorenie a vyľahčenie parteru, premenlivé výškové členenie hmôt objektov AB reagujúce na okolitú zástavbu s akcentom na nároží a zvýšenie celkovej plochy zelene. Vytvorenie partera v objekte D, ktorý uzatvára vnútro areálový priestor a tým vytvára ucelené mestské námestie. Prezentovanie objektov národných kultúrnych pamiatok vo vnútri riešeného územia otvorením partera pod objektom AB a D. Úprava nevyhnutnej statickej dopravy na západnú stranu areálu, čím vzniká vo vnútrobloku väčšia oddychová pešia zóna s plochami zelene. 2 Zníženie úrovne vnútrobloku v priestore medzi 1.PP bloku AB a objektom Mlynskej Bašty a prezentácia historicky hodnotnej architektúry. Upustilo od realizácie objektu E, na mieste ktorého sa navrhuje parkovací dom. Rovnako sa upustilo od časti objektu D, ktorá vypĺňala priestor medzi objektom Mlynskej bašty a objektom D. V tejto časti sa navrhlo detské ihrisko. Tretie nové napojenie je navrhnuté na ul. Štefánikovú. Tu je umožnený vjazd a výjazd obmedzeného počtu vozidiel pod objekt B. Dopravný prístup do parkoviska pod blokom B je riešený cez rampu so sklonom 6% pod blokom A, na ktorej sú zároveň riešené parkovacie miesta. PS 03 Dieselagregát sa nerealizuje.

www.kosice.sk/article.php?id=18780

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Dlhé roky chátral historický areál nazvaný Mlynská bašta na rohu Továrenskej a Štefánikovej ulice. Čoskoro sa však jeho podoba úplne zmení.

Areál ležiaci na veľmi lukratívnom mieste v historickom centre Košíc sa dostal do majetku developerskej spoločnosti CRESCO GROUP z Bratislavy. V Mlynskej bašte bude spolu 134 jedno až štvorizbových bytov. Chýbať nemá ani zeleň, podzemné parkovisko a občianska vybavenosť. Presné zloženie budúcich obchodov, alebo rozdelenie bytov zatiaľ nie sú známe, projekt stále doťahujeme. Developer má začať stavať na jeseň. Dobu výstavby komplexu naplánoval na 24 mesiacov. Predaj bytov by chce spustiť ešte do konca prevej polovice tohto roka.

http://www.kosicednes.sk/mlynska-basta-novom/

---------------------------------------------------------------------------------------------

Rádio Košice - Téme dňa 20.11. - Mlynská Bašta

Zdroj: www.radiokosice.sk

Cieľom navrhovanej činnosti je transformácia Mlynskej Bašty na moderný rezidenčný komplex , ktorý pozostáva zo 4 apartmánových domov pre 149 bytov, plochy pre administratívu a obchod o výmere 1 420 m2 a celkove 201 parkovacích miest, z toho 150 podzemných a 51 nadzemných parkovísk. Výstavba sa bude realizovať v MČ Košice – Staré mesto, okres Košice I, v katastrálnom území mesta Košice- Stredné mesto. Jedná sa o novú činnosť na Továrenskej a Štefánikovej ulici v Košiciach.

------------------------------------------------------------------------------

Navrhovaný areál sa skladá z nových objektov – Bloky A+B, D a E, ktoré sú navrhnuté ako bytové domy. Parter v bloku A+B bude slúžiť pre komerčné prevádzky, parter v bloku D je otvorený a slúži ako parkovisko, parter v bloku E je navrhnutý ako byty pre imobilných. Podlažnosť objektov je nasledovná – blok A+B 3 až 6 nadzemných podlaží, blok D – 7 nadzemných podlaží, blok E – 4 nadzemné podlažia. V rámci objektu A+B sú navrhnuté dve podzemné podlažia, ktoré slúžia ako garáže s kapacitou 150 miest. V týchto priestoroch sú umiestnené aj technické priestory – slaboprúdová a silnoprúdová rozvodňa, výmenníková stanica tepla, nádrž SHZ a čerpacia stanica. Súčasťou areálu je aj rekonštrukcia jestvujúcich, pamiatkovo chránených objektov – objekt F – Laboratórium a objekt G – Mlynská Bašta. Objekt F má 2 nadzemné podlažia a pod časťou objektu je suterén.

Viac o projekte tu: http://eia.enviroportal.sk

 

Súvisiace odkazy:

Bastion office center - Továrenská

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: Re: Re: Re: Re: Šumny vároš

(Tatranka, 10. 11. 2016 8:38)

Si rád, že sa konečne zahusťuje? Tak rozmýšľaj hlavou a spočítaj si koľko bytov (a to nie len v tomto komplexe) bude, a čo byt to aspoň jedno auto. A teraz mi povedz či na toto je pripravená okolitá infraštruktúra? Deveplopera najčastejšie zaujíma iba predaj bytov narvatých do kúpeného pozemku v maximálne možnom počte a o zbytok nech sa stará mesto za naše dane alebo kto chce a kedy chce. Keď sa dokončí toto, rezidencia na Strojárenskej a ďalšie stavby a prestavby neďaleko, tak som sakra zvedavý na ranné a poobedňajšie špičky... Nehovoriac o tom, že tu roky neexistuje riadny a aktuálny regulačný plán výstavby a rozvoja mesta a tak každý, kto má love na úplatky alebo konexie si tu stavia čo chce a kde sa mu zapáči.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Šumny vároš

(Sajtok, 14. 12. 2016 15:07)

Halloo, tu v zahranici kde zijem sa bezne pouziva aj bicykel. Lenze zaostali slovaci pojdu radsej autom 200m do obchodu.... Ty nechapes, ze ja som vyrastov vo velkomeste, a ked chcu kosice aby som tam este chodil, alebo dokonca robil isty cas, pre zmenu, tak chcem, aby ako kazde ine 200 tisicove mesto malo normalne mestske centrum. Pozri si street view centra napr. maleho mesta konstanz (80 tisic) ake 4-5 poschodove budovy tam stoja. A potom 200 tisicove kosice. Kde mas napr. na alzbetinej jednoposchodove!!!! dedinske budovy. Ved to je hanba. To ma chyta zlost pomaly ked tamat idem. A preto konecne nastal stavebny boom. A dobre je na tom ze ani ty ani iny dusevne chory ludia to nezmenia!!!!!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Šumny vároš

(Von Nogay, 14. 12. 2016 16:22)

Dobre si to vystihol s tými autami! Ten rozdiel v mentalite "západných" nemcov a slovákov! Lenže Ty si mentalitou Slováčisko ako repa a si náš!!! :) Tvoj príspevok to celý vystihuje a najmä posledná veta to potvrdzuje! Skvele som sa na Tvojom príspevku pobavil. Díky za spríjemnenie dňa! A veľa zdaru v zahraničí. :D :D :D

Re: Re: Re: Šumny vároš

(Tatranka, 22. 4. 2016 12:11)

Nech si kupujú, nikomu nebránim! Každý si ponesie za svoje rozhodnutie aj následky. Tu ide ale o viac ako investície jednotlivca do nejakého bytu. Všetky developerské počiny v historickom centre sa robia bez účasti verejnosti a to mňa serie asi najviac. Iste, boja sa lebo im ide o ťažké prachy a podplatiť si pár úradníkov nie je ťažké, ale čeliť tlaku verejnosti už také ľahké nie je... Pamiatkári sú často len štatisti a nejaká smiešna pokuta developera nezastaví pred ničím, česť výnimkám. Skrátka lúzerskú diktatúru proletariátu za súdruhov nahradila lúzerská diktatúra nenažratosti a mamonu. Jedno horšie ako druhé...

Re: Re: Re: Re: Šumny vároš

(Tatranka, 14. 12. 2016 16:13)

S tými autami si presne vystihol rozdiel v mentalite západných nemcov a slovákov! Lenže Ty si mentalitou Slovák ako poleno!!! A vieš prečo? Odpoveď máš najmä v poslednej vete svojho vlastného príspevku! Dobre som sa na Tebe pobavil. Díky! A veľa zdaru v zahraničí. :D :D :D

Re: Re: Re: Šumny vároš

(Tatranka, 22. 4. 2016 12:18)

Kupujce ľudze bo ňebudze! A frišno!

Cresco
velmi neodporucam byvanie, kde je develper Cresco, Pozrite si na facebooku v sukromnych skupinach, ake maju ludia problemy v Bratislave, v projektoch kde staval Cresco, jedna sa napr. o projekt Slnecnice v BA, chceli sme tam kupit byvanie, avsak nasastie sme ztoho vycuvali. Teraz sa tam ludia hadaju o parkovanie, developer sluboval volne parkovacie miesta pre navstevy, nakoniec vsak uzavrel volne miesta a vstup je len cez rampu kde sa plati, takze ak k vam ide navsteva musi platit. V inom Nitrianskom projekte majitel Cresco group najprv zalozil a potom dal do likvidacie firmu, ktora stavala novostavbu - tymto sa vyhol reklamaciam ludi. Tych staznosti na Cresco je vela..staci pogooglit.

Re: Re: Re: Šumny vároš

(Tatranka, 24. 4. 2016 10:11)

Kto je Cresco?

http://reality.etrend.sk/byvanie/slnecnice-v-juznom-meste-sa-prebudzaju/diskusia.html