Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Rezidenčný komplex Mlynská Bašta

21. 2. 2019


Pre zobrazenie najnovšie pridaných fotografií, kliknite na fotku vyššie...

 

Staršie fotografie z výstavby

 

-------------------------------------------------------------------------------------

V moderných bytových domoch sa bude nachádzať celkovo 134 bytov, kde nájdu praktický domov nielen mladí mestskí ľudia užívajúci si život v srdci Košíc. Projekt poskytne dostatok priestoru aj rodinám. Skladba bytov je koncipovaná tak, aby odzrkadľovala štruktúru súčasných obyvateľov Košíc. A či už si vyberiete 1-, 2-, 3- alebo 4-izbový byt, spoločne s ostatnými budete môcť vychutnať vlastné nádvorie s čarovnou historickou stavbou Mlynskej bašty, ktorej vdýchneme nový a súčasný život.

Spojenie moderného bývania priamo na území chránenej mestskej pamiatkovej rezervácie, prepojenie budúcnosti a úcty k histórii.
V moderných bytových domoch sa bude nachádzať celkovo 134 1 až 4-izbových bytov, vlastné nádvorie s čarovnou historickou stavbou Mlynskej bašty. Projekt bude vyhotovený v energetickom štandarde A1.  

Plánovaná kolaudácia: 4.Q 2018

http://www.mlynskabasta.sk/

-------------------------------------------------------------------------------------------

Rozhodnutie o povolení zmeny stavby pred jej dokončením 

Projekt navrhovanej zmeny stavby rieši úpravy pôvodného projektu v zmysle nového architektonického stvárnenia, dopravného riešenia, požiadavky na vizuálne lepšie vnímanie národných kultúrnych pamiatok a zmenu v štruktúre bytových jednotiek. Projekt navrhuje zníženie počtu bytových jednotiek na 134 (z toho 1-izbové 18 ks, 2-izbové 64 ks, 3-izbové 47 ks, 4-izbové 5 ks ) a zníženie plochy nájomných jednotiek a obchodných priestorov, a s tým súvisiaci prepočet parkovacích miest, ktorý sa zníži na 182. Prínosom je vizuálne prepojenie mestského opevnenia s verejnou komunikáciou pozdĺž blokov A a B, otvorenie a vyľahčenie parteru, premenlivé výškové členenie hmôt objektov AB reagujúce na okolitú zástavbu s akcentom na nároží a zvýšenie celkovej plochy zelene. Vytvorenie partera v objekte D, ktorý uzatvára vnútro areálový priestor a tým vytvára ucelené mestské námestie. Prezentovanie objektov národných kultúrnych pamiatok vo vnútri riešeného územia otvorením partera pod objektom AB a D. Úprava nevyhnutnej statickej dopravy na západnú stranu areálu, čím vzniká vo vnútrobloku väčšia oddychová pešia zóna s plochami zelene. 2 Zníženie úrovne vnútrobloku v priestore medzi 1.PP bloku AB a objektom Mlynskej Bašty a prezentácia historicky hodnotnej architektúry. Upustilo od realizácie objektu E, na mieste ktorého sa navrhuje parkovací dom. Rovnako sa upustilo od časti objektu D, ktorá vypĺňala priestor medzi objektom Mlynskej bašty a objektom D. V tejto časti sa navrhlo detské ihrisko. Tretie nové napojenie je navrhnuté na ul. Štefánikovú. Tu je umožnený vjazd a výjazd obmedzeného počtu vozidiel pod objekt B. Dopravný prístup do parkoviska pod blokom B je riešený cez rampu so sklonom 6% pod blokom A, na ktorej sú zároveň riešené parkovacie miesta. PS 03 Dieselagregát sa nerealizuje.

www.kosice.sk/article.php?id=18780

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Dlhé roky chátral historický areál nazvaný Mlynská bašta na rohu Továrenskej a Štefánikovej ulice. Čoskoro sa však jeho podoba úplne zmení.

Areál ležiaci na veľmi lukratívnom mieste v historickom centre Košíc sa dostal do majetku developerskej spoločnosti CRESCO GROUP z Bratislavy. V Mlynskej bašte bude spolu 134 jedno až štvorizbových bytov. Chýbať nemá ani zeleň, podzemné parkovisko a občianska vybavenosť. Presné zloženie budúcich obchodov, alebo rozdelenie bytov zatiaľ nie sú známe, projekt stále doťahujeme. Developer má začať stavať na jeseň. Dobu výstavby komplexu naplánoval na 24 mesiacov. Predaj bytov by chce spustiť ešte do konca prevej polovice tohto roka.

http://www.kosicednes.sk/mlynska-basta-novom/

---------------------------------------------------------------------------------------------

Rádio Košice - Téme dňa 20.11. - Mlynská Bašta

Zdroj: www.radiokosice.sk

Cieľom navrhovanej činnosti je transformácia Mlynskej Bašty na moderný rezidenčný komplex , ktorý pozostáva zo 4 apartmánových domov pre 149 bytov, plochy pre administratívu a obchod o výmere 1 420 m2 a celkove 201 parkovacích miest, z toho 150 podzemných a 51 nadzemných parkovísk. Výstavba sa bude realizovať v MČ Košice – Staré mesto, okres Košice I, v katastrálnom území mesta Košice- Stredné mesto. Jedná sa o novú činnosť na Továrenskej a Štefánikovej ulici v Košiciach.

------------------------------------------------------------------------------

Navrhovaný areál sa skladá z nových objektov – Bloky A+B, D a E, ktoré sú navrhnuté ako bytové domy. Parter v bloku A+B bude slúžiť pre komerčné prevádzky, parter v bloku D je otvorený a slúži ako parkovisko, parter v bloku E je navrhnutý ako byty pre imobilných. Podlažnosť objektov je nasledovná – blok A+B 3 až 6 nadzemných podlaží, blok D – 7 nadzemných podlaží, blok E – 4 nadzemné podlažia. V rámci objektu A+B sú navrhnuté dve podzemné podlažia, ktoré slúžia ako garáže s kapacitou 150 miest. V týchto priestoroch sú umiestnené aj technické priestory – slaboprúdová a silnoprúdová rozvodňa, výmenníková stanica tepla, nádrž SHZ a čerpacia stanica. Súčasťou areálu je aj rekonštrukcia jestvujúcich, pamiatkovo chránených objektov – objekt F – Laboratórium a objekt G – Mlynská Bašta. Objekt F má 2 nadzemné podlažia a pod časťou objektu je suterén.

Viac o projekte tu: http://eia.enviroportal.sk

 

Súvisiace odkazy:

Bastion office center - Továrenská

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

To si robia prdel?

(Cement, 5. 2. 2019 19:27)

Foto č. 263 a 265, vidím dobre??? To tam budú ľudia čumieť z bytu na stenu kina Úsmev?

Toto je čo za architektúra?

(Granite01, 9. 8. 2018 22:22)

Nezvyknem sa vyjadrovať k odborným veciam, ktorými sa nezaoberám.
Ale táto architektúra? A tota super fasáda? To bude o 15 rokov vyzerať dobre ogrcane.

Re: Toto je čo za architektúra?

(Fredy, 10. 9. 2018 19:52)

Nie o 15 rokov, toto je už teraz jedna katastrofa, farba fasády a jej prevedenie je vrcholom nevkusu, toto si asi pán architekt neda za klobúk.

som rad, ked sa zaplnia

(tuomas, 10. 9. 2018 9:26)

taketo prazdne priestory v uliciach, na rohoch ulic, miesta kde bola povodna zastavba zburana...toto preto nepovazujem za "'pchanie" do centra, ale logicke zaplnenie priestoru. A suhlasim samozrejme aj s vystavbou BC naproti cez ulicu, a s podobnymi stavbami v meste. Samozrejme druha vec je prevedenie stavby, jej velkost, fasada, celkove zaclenenie stavby do existujuceho prostredia...a tu aspon podla foto ma prekvapila farba fasady, cakal som nieco ine....Dalsia dolezita vec, a tato takmer v KE vobec nefunguje, je uprava verejneho priesranstva, pretoze co z toho, ked nam vyrastu pekne budovy a medzi nimi nechaju rozbitu cestu s prepadnutymi kanalmi a obrubnikmi, oryhane modrozlte stlpy, hrdzave zabradlia, stare kose, a narychlo poplatane diery na chodnikoch ....

gg

(stan, 25. 10. 2017 22:34)

Historicke centrum mesta a take krabice tam postavia, strašne to vyzera...

serednost v centre mesta

(filip, 1. 6. 2018 17:47)

uz dobiehame blavu ze vsetko pchame do centra a ete k tomu take krabice ktore vyzeraju budy pre psov !!

Re: serednost v centre mesta

(No name, 3. 6. 2018 20:51)

Dôležitá je rýchlosť, úspornosť výstavby a najmä maximálny zisk z predaja! Biznis je biznis.

Re: gg

(von Nogay, 6. 6. 2018 9:37)

Krabica je predodbraz budúceho bývania po skončení fixácie úrokov hypoték... :D :D :D

Aktaulne foto

(p., 2. 8. 2017 2:40)

Parada, aspon mozem sledovat ako to rastie. Na stranke mlynskej basty vela toho z postupu vystavby nieje. Takze vdaka za tuto stranku a aktualne foto.

Re: Aktaulne foto

(Wow, 2. 8. 2017 2:46)

Nečakal som že tu niekto bude tak neskoro :D

vypredane

(okoloiduci, 23. 2. 2017 15:30)

hmm .. este ani poriadne nezacali a uz maju vypredane .. hmm

Re: vypredane

(Cement, 10. 4. 2017 10:38)

"Kupce ľudze bo ňebudze!" :D
Dakedy išľi na dračku svate obrazki a veckaj idu na dračku bytove obrazki... :D :D :D

x

(Sicomp, 9. 1. 2017 20:40)

Pekné veľmi pekné! Akurát nechápem prečo tú starú rozpadnutú oštaru tam chcú nechať? Kopa tehál a kameňov to komu treba? Tam by sa vošiel ešte jeden blok a mali potiahnuť tie nové stavby vyššie aspoň ako ten Sky one čo robia neďaleko vedla. :)

Re: x

(Seymmur, 16. 1. 2017 13:25)

uz roky ma fascinuje nazorova linia v komentoch na tejto stranke, ked je do komentarov k absolutne comukolvek zamiesavana zmienka o absolutnej tuzbe po vyskovej stavbe. To komu treba ? Ak mas neprijemne pocity pri pohladoch na nizke budovy, prestahuj sa do Ciny. Fakt, co ti brani? Tam sa, pokial viem s buranim kulturnych pamiatok tiez velmi nebabru, cize aj z tohto hladiska idealna lokacia.
Vies co je ta kopa tehal a kamenov? je to basta mestskeho opevnenia, zijuca pamiatka na nasich predkov z dob, ked este malokto v nasom meste hovoril po slovensky. Kus starodavnych dejin a dejiny su na to, aby sme skrze ne poznali samych seba. Pamiatky su na to, aby duch miesta prezival v komplexnosti toho, co priniesli nasi predkovia, nie len v odrazoch aktualnej doby, ktora je ina nez tie predosle a aina nez tie buduce. po meste su desiatky 12poschodovych stavieb, naozaj tuzis po dalsich v zone, kde je podlaznost do 4.NP. A este jedna otazka, preco sa vyjadrujes k urbanizmu o ktorom evidentne nemas nastudovane nic? Prislo by ti normalne alebo trapne, keby sa k vyvoju dezinfekcnych postrekov pre MHD vyjadroval niekto iny nez chemici? tak to nechaj na kompetentnych, lebo vsetko, cim k tejto oblasti prispievas je neodborne a zbytocne.

Re: Re: x

(Tatranka, 17. 1. 2017 13:04)

Nechaj tak... Tu je to samí študovaní archytekt a urbanysta. :D :D :D

Šumny vároš

(Tatranka, 20. 4. 2016 16:34)

Pekné prezentácie... Inak na prd! Okrem bloku D to stojí za dve veci. Určite tam bude skvelé bývanie na križovatke plnej áut. No čo? Problém s hlukom? Vyriešia moderné okná. Problém s prachom a vetraním? Vyrieši klimatizácia... A som zvedavý ako dopadne historické torzo toho, čo nestihli zničiť "odborníci" za socializmu a postupné chátranie...

Re: Šumny vároš

(Evžen, 21. 4. 2016 9:35)

Cele zle, a toto pamiatkari dovolia? Dva roky riesia trapne kolajnice pre imobilnych na schodoch hlavnej poste... a potom akoze dovolia toto, krabice od topanok z kazdej strany historickeho centra? To snad nemoze v meste vzniknut jedna nova parkova plocha s historickym objektom verejneho vyuzitia bez toho aby na tom niekto poriadne nevyryzoval na bytoch alebo verejnom sukromnom sportovom centre s parkoviskom?

Re: Re: Šumny vároš

(Marke, 21. 4. 2016 10:03)

Už prestaňte trepať voloviny , kto chce a môže si tam kupi byt , kto nie tak si nekupi. Určite to tam bude vyzerať lepšie ako teraz vy mudrci

Re: Re: Re: Šumny vároš

(Evžen, 21. 4. 2016 10:25)

Netreba byť tak krátkozraký, od života aj od svojho mesta treba chcieť viac a neuspokojiť sa s hocičím, len aby tam niečo bolo ;-) Celkom pomáha predstaviť si tu stavbu o 40 rokov.. či bude fakt takým prínosom... Nebol by lepší park s promenádou od tesca k Jumbu s budovou bašty ako napr. hist. penziónom s reštikou s posedením vonku??? Veď rovnakú krabicu postavili komunisti pre železnice na druhom konci ulice a ako to vyzerá po 30 rokoch..

Re: Re: Re: Re: Šumny vároš

(Sajtok, 9. 11. 2016 18:21)

To nemyslite vazne. Roky snivam o tom aby kosicke centeum bolo velke a stali tam 4-5 poschodove budovy. A konecne sa zacina stavat:) A vy chcete asi mat dedinu ako bolo doteraz. Neviem to pochopit. Bol najvyssi cas ze sa konecne zahustuje a kosice budu mat väcsie centrum a nie dvojposchodove dedinske budovy. O to my ide.