Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Štúrova 22 - rekonštrukcia

Štvorposchodový tehlový dom na Štúrovej 22 bol opustený približne od roku 2000. V minulosti tu boli služobné byty pre advokátov. Keď sa advokátska komora začala zbavovať prebytočného majetku, dom kúpil bratislavský advokát. Odvtedy bytový dom chátral a stal sa útočiskom bezdomovcov.

Obyvatelia z okolia sa sťažovali na smrad a nebezpečenstvo z opadajúcej fasády. Mestská časť Juh žiadala majiteľa domu o nápravu. Ten dal namontovať mreže na vchodové dvere, okná na prízemí i pivnici. Tieto opatrenia ale nevydržali dlho.
Od augusta 2005 patril dom obchodnej spoločnosti so sídlom vo Vaduze, hlavnom meste Lichtenštajnského kniežatstva. Mesto majiteľa niekoľkokrát písomne vyzvalo, aby zabezpečil nutnú údržbu stavby, čo sa ale nestalo.

Na začiatku roka zmenila nehnuteľnosť vlastníka, bratislavský investor plánuje budovu v dezolátnom stave kompletne obnoviť.
„Po získaní potrebných povolení sme začali v týchto dňoch s čistením a rekonštrukciou. Rekonštrukciu plánujeme ukončiť ak nenastanú nejaké komplikácie do konca roka 2015,“ hovorí zástupca investora Patrik Karlík.

Autorom premeny je košický architekt  Ján Ruňanin. Po rekonštrukcii bude budova slúžiť svojmu pôvodnému účelu, teda bývaniu.
„V budove bude spolu 11 bytov, (jedno, dvoj a trojizbové), bude tu osadený nový výťah a parkovanie bude na vlastnom uzatvorenom pozemku v dvorovej časti.“

http://kosice.korzar.sme.sk/c/7869286/sturova-22-uz-nebude-kosicanov-strasit.html

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Konečne

(Tatranka, 8. 7. 2015 15:12)

Chvályhodný počin. Už bolo na čase...

Re: Konečne

(Roman, 10. 7. 2015 8:59)

Pamätám sa aké to boli krásne byty. Konečne sa to pohlo a bude to vyzerať slušne.

Re: Re: Konečne

(Tatranka, 1. 5. 2016 13:53)

Pekne pokročili, o jednu hanbu Košíc menej... :)

Re: Re: Re: Konečne

(kosican, 26. 5. 2016 3:35)

obalit nobasilom staru stavbu na to spricnut omietku vie kazdy somar..otazne je aka stara je to budova kolko ma rokov a aku realnu zivotnost to vobec este ma.. mohli aspon zosekat dole az po tehlu a dat uplne novu fasadu ked uz to nechceli rovno burat a az tak zateplit..