Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

TITUS - Klimkovičova II. etapa

21. 2. 2018

V pláne je výstavba ďalších troch obytných domov.

engie-services-odovzdala-do-prevadzky-novu-kotolnu-v-kosiciach

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Obytný komplex Titus Klimkovičova 2. etapa je pokračovaním predchádzajúcej úspešnej etapy výstavby bytov na Klimkovičovej ulici. Projekt bude pozostávať z troch bytových domov, pričom všetky byty budú dokončené už v štandarde, t.z. budú zahŕňať kompletné vyhotovenie kúpeľní (keramická dlažba na zemi a keramické obklady na stenách, zariaďovacie predmety, vodovodné batérie) a WC, laminátové podlahy v obytných miestnostiach, interiérové dvere vo všetkých izbách, vstupné dvere.

bytyklimkovicova.sk


 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Viac na eia.enviroportal.sk

Nová web stránka projektu: www.bytyklimkovicova.sk

Spoločnosť Titus Klimkovičova II. etapa, s.r.o. má právoplatné stavebné povolenie na výstavbu troch bytových domov.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Stavba „OBYTNÝ AREÁL TITUS – KLIMKOVIČOVA II. ETAPA“
Oznámenie o začatí stavebného konania ucelenej časti stavby "OBYTNÝ AREÁL TITUS – KLIMKOVIČOVA II.ETAPA" a pozvanie na ústne pojednávanie spojené s miestnym zisťovaním 

Územie, na ktorom je navrhovaná stavba, sa nachádza na okraji MČ Košice – Myslava, v bezprostrednom styku s územím MČ Košice – Sídl. KVP. Územie je podľa platného územného plánu HSA Košice navrhované pre funkciu viacpodlažnej obytnej zástavby.  Stavbu tvoria  3 samostatne stojace  bytové domy, vežové, mierne obdĺžnikového pôdorysu, s plochou prečnievajúcou strechou. Dva domy „A,B“ sú so 6 nadzemnými podlažiami + 2 ustupujúcimi podlažiami a jeden dom so 4 nadzemnými podlažiami + 2 ustupujúcimi podlažiami. Stavba bude napojená na verejné inžinierske siete vyššie uvedenými prípojkami. Dažďové vody budú odvádzané do vsakovacieho podmoku. Stavba bude mať zabezpečené ústredné teplovodné vykurovanie. Zdrojom tepla budú plynové kotle umiestnené v kotolni každého domu. Celkový navrhovaný  počet bytov je 127. Súčasťou stavby je aj verejné osvetlenie. Celkový počet parkovacích statí 204.

http://www.kosice.sk/article.php?id=14095

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jedna katastrofa je toto!

(Marian stadialto, 5. 2. 2016 11:58)

Zasa trosku mylne informacie. Pokial sa nemylim, www.borovicovyhaj.sk a www.bytyklimkovicova.sk su pomerne aktualne stranky..Ci aku aktualnejsiu stranku ma Safran Developments? NErozumiem..

Ale zbytocne pisat, toto forum je pomerne neprehladne a ty si milion mojich prosb o nejake dokazy vynechal a stale tvrdis nejaku kvazi polopravdu. Typicky slovak :)

Suhlasim, SAfranova zahrada je nad Borovicovym Hajom, vo vsetkych aspektov (vratane ceny). Ale najlepsi projekt v KE.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jedna katastrofa je toto!

(Marian stadialto, 4. 2. 2016 16:14)

No zatial investor nie som :) Raz mozno budem..Ale korektnou pracou som si zasa zarobil na to, na co vy nie :)

Je to v poriadku

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jedna katastrofa je toto!

(Marian odvedla, 5. 2. 2016 9:18)

Ked si to zhrniem, tak mi z toho vychadza ze toto je diskusne forum o projekte Klimkovicova II. ktory developuje Titus, cize v prvom rade su tu namieste skusenosti so stavbami Titusu, kedze maju 10 rokov staru a neaktualnu stranku a takmer nikde (okrem toho trendu) som sa relevantne referencie o nich nedocital. Ludia by mali poznat do coho idu. Nemam dojem ze by som bol iba negativny, ale vyjadril som svoj nazor na to co sa mi paci/nepaci a to ze tam je viacej minusov z mojho uhla pohladu, nech si z toho kazdy vezme co chce. Kazdy developer ide na hranu s nakladmi, ale Titus je touto stavbou pod nou. Setri na nevhodnych miestach, aby bola cena zaujimava, a niekde inde rozdava. Da sa to robit aj celkom inak, coho dokazom je Safran - stavba bez kompromisov. Tam ludia za tie peniaze naozaj dostali adekvatnu kvalitu. Tym nechcem tieto dva projekty vobec porovnavat, ale finalny produkt ma nejaky vysledok pomeru ceny k uzitkovej hodnote a tu mi to chyba.

Re: Re: Re: Jedna katastrofa je toto!

(Marian odvedla, 2. 2. 2016 14:47)

Trosku ta poopravim, lebo si vedla jak ta jedla: ten zoznam novostavieb so zapustenym podzemnym parkovanim v KE je ovela dlhsi - len namatkovo ma napadaju tieto: Safran I,II; Klimkovicova-Girbes; Klimkovicova I.etapa; Cassovar, Borovicovy haj, BD Terasa-Obrody a urcite som na nejake este narychlo zabudol...

Re: Re: Re: Re: Jedna katastrofa je toto!

(Marian stadialto, 2. 2. 2016 14:51)

OK, neratal som Titus projekty...A na Safran som zabudol, ospravedlnujem sa.

Re: Re: Re: Re: Re: Jedna katastrofa je toto!

(Marian stadialto, 2. 2. 2016 14:55)

Vlastne majoritna vacsina podzmencyh garazi bola v bytovych domoch postavena Titusom, ako pozeram na tovj zoznam. Ani som nevedel,ze Girbes je Titus a dokonca vyhral stavbu roka, vid prikladam link:

http://msite.zoznam.sk/se/328/214/msg/10032/15---Bytovy-dom-TITUS-GIRBES-

Re: Re: Re: Jedna katastrofa je toto!

(Marian odvedla, 4. 2. 2016 11:10)

Velmi dobre som si ten clanok precital, a viackrat som bol v Borovici na navsteve, a navonok to musim uznat naozaj posobi velmi pekne, uhladene a esteticky-konecne to mal byt projekt aj celoslovensky na urovni, najma to nadvorie s fontanou v lete je super. Lobby s recepciou vyraza dych svojou velkostou. Pozitivny dojem mne osobne ale kazi ta fadne biela fasada, ktora sa uz teraz vyrazne spini. A bytecheckeri boli neuprosni a odhalili tam aj tu druhu temnu stranku primorskeho letoviska-problemovy suteren, nedotiahnute detaily. A ktovie ako to nakoniec dopadne s tou drahou teplou vodou. Mam tam viacero znamych-nechajme sa teda prekvapit ake darceky im pripravi Titus-spravcovska v novych vyuctovaniach. Byvanie totiz nie je len o obstaravacej cene bytu, ale aj o servise a beznych mesacnych nakladoch s tym spojenymi. Ked si kupujem novostavbu, tak od toho ocakavam aj vyrazne nizsie mesacne naklady bez investicii oproti panelaciku, a ten kto tam v Borovici byva mi urcite da za pravdu ze to tam neplati. Rozdiel je v tom, ze v Borovici si byty kupovala trosku ina a vyrazne solventnejsia klientela, kdezto na Klimke II. bude vela ludi ratat kazde euro navyse. Takze ludia veselo kupujte, len aby ste z toho neboli nakoniec prekvapkani!

Re: Re: Re: Re: Jedna katastrofa je toto!

(Marian stadialto, 4. 2. 2016 13:00)

S tou bielou suhlasim...Znova podotykam, s mesacnymi nakladami problem nemam..

Zvysok ukaze cas.

Re: Re: Re: Re: Jedna katastrofa je toto!

(Marian stadialto, 4. 2. 2016 13:02)

Prosim povedzte este, ked uz diskutujeme, v ktorej novostavbe su vyrazne nizsie naklady. Slubujem, ze tam okamzite hned pojdem a budem sa na to pytat.

Vdaka!

Reakcia na diskusiu

(Komjáti, 26. 5. 2016 22:44)

Vážení diskutéri
Jednak svoje meno nemienim skrývať za nick a nechcem reagovať na všetky príspevky ale reagujem, tak ako to uviedol Peter na zámer fóra informovať budúcich kupujúcich o pozitívach a negatívach kúpy. Vzhľadom na osobnú skúsenosť práve z Borovicového hája budúci kupujúci nech si dobre prečítajú Zmluvu o výkone správy. Predpokladám, že správcom uvedených bytov bude TITUS-SPRÁVCOVSkÁ, s.r.o. tak ako je to v Borovicovom lese. Treba si pozrieť ustanovenie o výpovednej lehote, my ho v Háji máme 5 rokov a sme v háji. Práve v blízkej budúcnosti sa vlastníci budú môcť rozhodnúť v písomnom hlasovaní, či podporia túto správcovskú spoločnosť, ktorá podľa môjho názoru nechránila záujmy jednotlivých vlastníkov ale len jedného, ktorému ostali nepredané byty. Správcovská spoločnosť ako výrobca tepla už našťastie neexistuje vzdali to per neschopnosť vyrábať efektívne teplo len za rok 2014 prekročili normovanú spotrebu plynu pri výrobe TÚV o 171 % v číslach o 516023 kWh čo mali zaplatiť vlastníci B-čkových energetických bytov.( Uvedenú vec rieši už SOI, chyby nastali v technickom riešení, manažmente riadenia a v kapacitnom nenaplnení stavby) Okrem toho samotná kotolňa, ktorá bola konštruovaná ako tepelný zdroj pre tento objekt sa stala predmetom obchodovania a zisku, pričom sa navyšovala konečná cena tepla. Voči týmto praktikám spoločnosti TITUS sa postavili vlastníci a teraz sa to rieši. Nový objekt samozrejme nemusí byť automaticky zaťažený takými problémami ako je to v Bororvicovom háji to ukáže až samotné bývanie, treba byť však opatrný. Predpokladám, že výrobcom tepla v obytných blokoch bude spoločnosť Terming a.s., ktorej bola odpredaná aj kotolňa v Borovicovom háji. Samotný problém výroby tepla je hlavne v energetickej účinnosti zdroja. U nás nastali problémy potom čo v roku 2014 stál m3 TÚV 28€ v roku 2015 cca 20€ na rok 2016 to výchádza cca 12-14€. K tomu sa dalo porovnanie výroby TÚV formou tepelných čerpadiel, to je to čo diskutér Marian stadiaľto považuje za prietokový ohrievač, ktorý som si mimochodom ešte nenamontoval. Tam vychádzala cena TÚV asi na 5€ na m3. To je dosť markantný rozdiel. Okrem toho sa vyhnete pôsobnosti zákona o energetike, ktorý jednoznačne chráni výrobcov tepla a spotrebiteľ je dosť na vzdialenom konci. Lobby je Lobby. Určite po skúsenostiach s TITUSOM by som v budúcnosti už ani vo sne neuvažoval o vzájomnom obchodnom vzťahu ale to je vec osobných skúseností kupujúcich, ktoré môžu byť rôzne. Ku kvalite budúcej stavby sa dá ťažko objektívne vyjadriť. Až keď to bude postavené a užívané tak sa kvalita prejaví. Cena tepla sa ustáli samozrejme až po plnom kapacitnom naplnení a tak sa dajú stavby analyzovať. To je problém nových stavieb. Staré bloky sú ustálené. Takže rozhodnutie o kúpe je na každom osobne aj s pozitívami alebo negatívami takej kúpy novostavby, pričom na konečný efekt budú vplývať rôzne faktory.

Re: Reakcia na diskusiu

(Marian stadialto, 27. 5. 2016 10:31)

Zdravim pan Komjati,

pockajme na vyuctovanie tepla. Mne sa napriklad nezda, ze su vsetci proti spravcovskej, skor sa viaceri ludia pozastavili nad Vasimi zbierkami atd. Nehovoriac o Vasom spravani. Nehovoriac o Vasich bludoch o SOI, ktore zavanaju trestnym konanim.

Ste znama perzona.

Marian

Re: Re: Reakcia na diskusiu

(JonyKE, 27. 5. 2016 11:07)

Uprimne, nikde nevidim, ze by pisal nieco zle o SOI..Skor, nedovolene obohacovanie Titusom vyznieva otazne. Byt na mieste Titusu (ani neviem, co za firma to je), davam ihned trestne oznamenie na pana Komjatiho (a ked nakoniec nemaju nic za usami, pana Komjatiho to moze vyjst poriadne draho (reagujem na jeho vyrok: Okrem toho samotná kotolňa, ktorá bola konštruovaná ako tepelný zdroj pre tento objekt sa stala predmetom obchodovania a zisku, pričom sa navyšovala konečná cena tepla). SOI s tym ale nic nema, takze ste mimo jak ta vedla.

JonyKE

Re: Re: Re: Reakcia na diskusiu

(Marian stadialto, 27. 5. 2016 13:50)

To som nenarazal na tento prispevok. Ale to je jedno. Skoda minat slova (pismenka)

Re: Re: Reakcia na diskusiu

(Vladimír, 28. 5. 2016 21:27)

Čítam vyjadrenia nejakého súdruha Mariana, nie je to náhodou sam súdruh Andraš? Presvedčil sa súdruh Marian o tom čo rieši SOI, keď je to na trestné oznámenie. Čo keby sa s. Marian oboznámil s tým koľkých subdodavateľov s. Andraš ojebabral, ale s. Marian má jediné šťastie, že aj hlúposť je dar Boží

lamparen

(Peter, 25. 5. 2016 22:41)

Vazeni prispievatelia,
Stranka a toto diskusne forum, by mali sluzit predovsetkym na vymienanie si vzajomnych informacii, ci uz buducich alebo predbeznych zaujemcov o byvanie v tejto lokalite. Obavam sa...ze vase neuhradene pohladavky a skrachovane podnikanie tu asi nikoho nezaujima. Lamparen si vytvorte niekde inde.

Re: lamparen

(JonyKE, 26. 5. 2016 7:55)

:) Ja som len reagovl na tie podnety, co tu dal ten pan...Vystupuje tu asi viacero ludi, pod jednymnickom, ktori maju nieco proti tamojsiemu developerovi a siria to tu kade-tade. Skoda :( :(

Titus Tokstav

(Hm, 17. 5. 2016 19:43)

Vrelo odporúčam, predajú byty, majetok vyvedú a nechajú schránky s obrovskými dlhmi voči dodávateľom, ale pre istotu zmenia názov spoločnosti

Re: Titus Tokstav

(JonyKE, 18. 5. 2016 8:11)

Ale no, zasa nejaka zavist? :) Pozeram, ze ten projekt ma skoro vsetky byty predane, takze... :) A nejaki dodavatelia to tam robia asi, ci si to Titus stavia vsetko sam?

:)Jony

Re:

(.., 18. 5. 2016 8:33)

Jj samozrejme ide o závisť, veď predsa všetky seriózne firmy si na každý projekt zakladajú vlastnú spoločnosť. To, že byty sú predané spochybňované nebolo.

Re: Re:

(JonyKE, 18. 5. 2016 9:04)

Mne to moze byt v podstate uplne jedno. Len potom co za dodavatelia mu to tam stavaju, ked vedia, ze nedostanu zaplatene? Prosim, vysvetlenie :)


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

následující »