Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Košický Blšák - likvidácia

Predaj na Blšáku pokračuje v uličke od OC Cassovia

 

Budovu hotela Ali zbúrali
Spoločnosť Moris Slovakia, známa najmä ako predajca áut značiek Škoda a Audi, kúpila podľa údajov v katastri pozemky od firmy CI Regio patriacej do portfólia prešovského podnikateľa Miroslava Remetu. Vedenie spoločnosti sa k tejto otázke, čo plánuje postaviť na mieste bývalého hotela, nechcelo vyjadrovať.

Blšák je už vyprataný. Čo bude ale s týmto pozemkom? Ostane len tak stáť niekoľko ďalších rokov? 

Keďže firma W.A.R.D.E.N., ktorá mala zlikvidovať odpad po zbúraných stánkoch do konca apríla, tak neurobila ani do júna, spoločnosť Kosit odpratala neporiadok z Blšáku na vlastné náklady. Spolu sa z pozemkov na košickú spaľovňu vyviezlo 67,32 tony odpadu.
http://www.kosicednes.sk/nelegalnu-skladku-z-blsaka-odstranili/

-------------------------------------------------------------------------

Pozemky a cestu, nachádzajúcu sa severne od práve likvidovaného Blšáku, si už nový majiteľ uzavrel závorami, označil tabuľkami o zákaze vstupu a sú strážené strážnou službou.

-------------------------------------------------------------------------

V Poľove začiatkom marca vyrástla čierna skládka. Za opusteným ovocným sadom neďaleko hlavnej cesty zatiaľ neznámy páchateľ  6. marca vyviezol štyri fúry odpadu.
www.kosicednes.sk/114444/
www.kosicednes.sk/mestska-policia-skladku-zdokumentovala/

-------------------------------------------------------------------------------------

Do konca marca by zo zadnej časti Blšáku mali odísť aj poslední stánkari a začiatkom apríla plánujú zlikvidovať aj všetok odpad.
kosice.korzar.sme.sk/c/7692385/kosicky-blsak-konkuruje-luniku-ix

--------------------------------------------------------------------------------------

Niektorí trhovníci na Blšáku dostali v uplynulých dňoch výzvy na odstránenie svojich stánkov s termínom do 20.12.2014. Na Blšáku sa nachádza približne 360 stánkov, no údajne sa zatiaľ jedná iba o stánky dlhodobo nevyužívané, v zadnej časti trhu. 

Dôvodom je, že stánky sa nachádzajú na pozemku, ktorý mesto v minulosti darovalo Mestskému futbalovému klubu, ktorý ich vlani pre svoje finančné problémy predal za 3,5 milióna eur firme CI Regio známeho prešovského podnikateľa Miroslava Remetu. Práve ten nedávno vyzval správcu Blšáku, aby trhovisko zredukoval tak, aby už nezasahovalo na jeho pozemky. 

Remetova firma Dúha bola subdodávateľom na viacerých miliónových stavbách v rámci EHMK, získala aj zákazku na rekonštrukciu Detskej fakultnej nemocnice za skoro 10 miliónov eur a naposledy spolu s poľským partnerom vyhrala aj súťaž na modernizáciu električkových tratí za takmer 40 miliónov eur. Remeta je aj prezidentom prešovského futbalového klubu.

Územný plán umožňuje na tomto pozemku výstavbu obchodov, služieb i športovo–rekreačné zariadenia.

Viac tu: kosice.korzar.sme.sk/

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Blsak predaj

(Enrico, 23. 3. 2016 7:54)

Ano na blsaku sa predava...hlavne v sobotu a v nedelu...aj na starinarskom kupite davno zabudnute veci....len popratat treba

Blsak funguje

(Xxxl zajaznik, 23. 3. 2016 7:50)

Zostihleny Blsak funguje... da sa tam kupit vselico a lacno...od marca je tam viac predavajucich...len aby sa to upratalo...

Hnus

(Marke, 6. 12. 2015 12:02)

Hnusný , odporný , škaredý , debilný , cigánsky blšák. Mohli ho zrovnať zo zemou celý komplet , načo tam nechali tých pár hnusných odporných škaredých hrdzavých stánkov.

Krása

(Marke, 27. 11. 2015 14:45)

Tak dobre sa pozerá na tú krásnu rovinu ktorá zostala po tých hnusných stánkoch , škoda že sa nebude likvidovať komplet celý blšák , ale aspoň že už väčšina blšáku je v pi... , konečne

konečne

(...:-) , 30. 3. 2015 11:49)

Po tom, ako som niekoľko krát videl, ako sa na starom blšáku z ničoho nič nasťahovali cigáni kto vie odkiaľ a ktovie z akých dôvodov, chodili po stánkoch, v ktoprých evidentne aj bývali, tak sa teším, že sa tie stánky zbúrali... Nechápem, prečo sa cigáni môžu nasťahovať hocikde bez akých koľvek povolení platení atď.! Všetky podobné priestory by som takto dal zbúrať... My musíme brať hypotéky a platiť štátu za všetko a oni sa jednoducho hocikde nasťahujú... Dúfam, že pri likvidácii blšáku boli zlikvidovaní aj tí noví 'nájomníci'

Re: konečne

(R1S0, 24. 11. 2015 22:30)

zahradkari pri vypadovke na PO by vedeli rozpravat....

wow

(obcan, 22. 4. 2015 5:06)

To je jednoducho vsetok bordel, ktory stanky zanechali odhodeny na zem a nikoho to dalej von koncom nikoho ani netrhlo. Mesto ma pritom viac prav a povinnosti v tolkych zakonoch, ze si neviem predstavit ako ten zodpovedny este nespi vo vazeny

Konečne.

(Ja, 16. 4. 2015 13:14)

Konečne to mizne. Ten neporiadok z celého areálu je všade. Vyzerá to tam ako niekde v Rumunsku. Hlavne tá prvá fotka tomu napovedá. Po stromoch igelitové sáčky, fľaše. Proste bordel. Celkovo sú tie Košice priveľmi znečistené. A to bolo v roku 2013 mesto kultúry. Jedna pekná hlavná ulica turistov nepritiahne a neurobí mesto krajším.

moj nazor

(adriana, 29. 3. 2015 11:34)

Dovoľte sociálne slabším vrstvám, aby si mohli tieto stánky rozobrať a plechy odpredať, dajte im aj čas 2 mesiace a nebude tam vôbec nič. O likvidáciu sa postarajú sami, kovošroty budú zarábať a oni tiež. ;)

Stánky

(Mike, 10. 1. 2015 23:25)

Takéto rozpalovanie stánkou nieje to zdlhavé ? stačil by jeden buldozer a strhne 5 stánky naras (: ....

safsaf

(hgvh, 28. 12. 2014 11:07)

sami bordel tam bol stanky , zlodeji , mna ako male dieta tam chceli okradnut skrupinkari , predaval isa tam cigarety pasovane bordel proste

hnus

(Marke, 20. 12. 2014 12:11)

Fuj to je ale hnus , uz to davno nieje ten blsak co tu bol pred 20 rokmi , treba cely ten hnus zlikvidovat a dat navzdy bodku za tym velkym bordelom , smetiskom , hnusom ...