Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

VS múzeum - rekonštrukcia

V rekonštruovanej streche historickej účelovej budovy Východoslovenského múzea (VSM) včera (24.9.2009) pribudol atypický predmet. V popoludňajších hodinách do nej riaditeľ múzea Robert Pollák a košický župan Zdenko Trebuľa pre budúce generácie vlastnoručne zabetónovali časovú schránku.Jej obsah tvorí okrem iného pôvodný pôdorys budovy múzea, kópia jeho zakladajúcej listiny či unikátnej medaily z Košického zlatého pokladu a 33 mincí s textami, ktoré dokumentujú dejiny VSM. Nechýba však ani štartovací eurobalíček, informácie o kultúrnych zariadeniach KSK, DVD o Košickom kraji a dokonca ani čerstvé vydanie nášho denníka.

Riaditeľ múzea nemá informáciu o tom, že by sa niekedy v tejto budove niečo podobné našlo. "Veľmi ale verím, že schránku naši potomkovia objavia na tisíce výročie založenia múzea v roku 2872 a možno o nás urobia výstavu. Za múzeum sme do schránky vložili kus histórie."

Zdenko Trebuľa zase uviedol, že kraj sa zameral na informácie o prítomnosti. "Vložili sme podklady o našich kultúrnych zariadeniach i rôzne cédečká. Verím, že ten, kto to raz nájde, bude milo prekvapený, akú sme tu mali vysokú kultúrnu úroveň."

http://kosice.korzar.sme.sk/c/5032628/v-muzeu-zabetonovali-casovu-schranku.html

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.