Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Nové centrum mesta Košice

V bývalých Malinovského kasárňach na Moyzesovej ulici v Košiciach plánuje developerská spoločnosť TriGranit do roku 2018 postaviť multifunkčné centrum s bytmi, obchodmi, kanceláriami, malým hotelom a zábavou. Investícia by sa mala predstavovať necelých 300 miliónov eur.

Podľa územného plánu tu možno zastavať 80 percent územia a zvyšnú pätinu má tvoriť zeleň. Byty môžu zabrať najviac 30 percent. Zvyšok je určený na obchody, reštaurácie, kaviarne, administratívu, hotely, kultúrne, športové, oddychové či kongresové zariadenia. Parkovanie by malo byť prevažne v podzemí. Výstavba musí dodržať 13-metrovú výšku smerom od Starého Mesta s 30-metrovou dominantou na strane od sídliska.

Malinovského kasárne mesto Košice plánuje predať z dôvodu zaplatenia 10 miliónov eur ako odškodné za prehratý súdny spor v kauze Strelingstav.

Spoločnosť TriGranit podpísala s vládou SR memorandum, ktoré obsahuje možnosť požiadať o investičnú pomoc. Mohlo by ísť o dotáciu či daňové úľavy.
Memorandum nájdete tu: http://www.rokovania.sk/File.aspx/ViewDocumentHtml/Mater-Dokum-161454

 

Súvisiace odkazy:

Malinovského kasárne - fotografie Malinovského kasární
Malinovského kasárne
 - fotografie z Potuliek za hradby v Malinovského kasárňach

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Netrepte

(Jan, 24. 1. 2014 12:24)

Chcete povedat, ze sa Vam to paci v takom stave ako to je teraz?
Ze to len chatra? Osobne uvitam obnovenie tejto casti od starych, verejnosti uzavretych kasarni, z ktorych nie je ziaden osoh

ale..

(jess, 3. 12. 2016 19:42)

Súhlasím, treba využiť tie priestory.. Ale nie ich zbúrať a postaviť hentu "vec", keď hneď cez cestu je historické centrum nie ?? Treba kasárne zrekonštruovať a kludne v nich urobiť spomínané byty a obchody. Kasárne sú historická budova, vám sa páči ak sa historické budovy namiesto rekonštrukcie búrajú ??

Jedna Banda

(Karol Labas, 21. 1. 2014 12:13)

Banda blbcov a tupcov chce takto znicit kulturnu pamiatku... gagaji, taraji a prdusi ...

hnus,Grc,Hnoj

(Hm, 20. 1. 2014 18:34)

Grc,Hnus,Hnoj .. mesto musí predať a nechať vybudovať tento hnus kvôli 10miliónom, hlavne že 4x toľko na autobusy od kamarátov má..