Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Obnova budovy v parku na Komenského ulici

 
 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Budova na predaj

-----------------------------------------------------------------------------------

Obnovovaná budova sa nachádza na Komenského ulici Č.40 v Košiciach. Táto budova bola postavená ako kúria v druhej polovici 19. storočia.

V súčastnosti je budova jednopodlažná s podrkovím a so zapusteným suterénom. Vstup do budovy je z juhovýchodnej strany po asfaltovom chodníku z Komenského ulice. Avšak v návrhu prestavby sa uvažuje s kompletnou obnovou objektu, výmenou strechy a zobytnením podkrovia a s vybudovaním prístavby na západnej strane budovy. Jedná sa o jednopodlažnú prístavbu na úrovní súčasného prízemia, zastrešená plochou pochôdznou strechou, tá bude slúžiť ako terasa pre 2 novovytvorené bytové jednotky v podkroví. Pod touto prístavbou vznikne parkovacia plocha pre potreby rezidencie. Niveleta terénu sa zníži o 1,7 metra oproti pôvodnému terénu. Hlavný vstup do budovy bude presunutý na juhozápadnú stranu suterénu od parkovacej plochy.

Urbanisticko-architektonické riešenie bolo do značnej miery ovplyvnený historickým charakterom budovy, ale aj samotnou polohou objektu. Teda budova po rekonštrukcii si zanechá svoj pôvodný klasicistický typ architektúry.

www.rezidenciakomenskeho.sk

Mapa

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

dom

(sobi, 9. 1. 2013 7:52)

no ako vyzera to pekne ale nehodi sa to tam:D