Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

City Park Center

31. 12. 2018

Zámer firmy City Park Center je z bývalého pavilónu vytvoriť reprezentačný objekt spoločenského charakteru s možnosťou usporadúvania bálov, tanečných nedeľných popoludní či, pre našinca typických, čajov o piatej.

Technické riešenie povrchu zrekonštruovaných kurtov umožní zimnú prevádzku exteriérovej ľadovej plochy, ktorá mimo iné poslúži aj na usporiadanie plesov na ľade alebo korčuliarskych popoludní s hudbou.

Strechy väčšiny objektov sú koncipované ako zelené strechy. Navrhované stavebné, architektonické a výtvarné riešenie stavby zázemia tenisového areálu City Park Center je podriadené celkovej filozofii riešenia areálu parku s architektúrou objektov ukrytých v zeleni.

Návrh spoločnosti City Park Center obsahuje aj hotel so 40 izbami vyššieho štandardu, s bazénom, vitálnym svetom, fitnes centrom, squashovými ihriskami, tenisovým zázemím a 90 parkovacími miestami.

Podľa územného plánu tu môžu vyrásť iba športovo-rekreačné stavby. Umiestnenie doplnkových funkcií sa pripúšťa do 19 % z celkovej plochy lokality. To podľa Krajského stavebného úradu (KSÚ) spĺňa a je v súlade s územným plánom. KSÚ tým potvrdil uznesenie košického mestského stavebného úradu, ktorý povolil na mieste súčasných športovísk pri mestskom parku výstavbu nového hotela.

kosicednes.sk/zaujimavosti-vsetky/city-park-center-kosice/


Pre zobrazenie najnovšie pridaných fotografií, kliknite na fotku vyššie...

 

Staršie fotografie z výstavby

 

Celková rekonštrukcia a modernizácia špotrovo - relaxačného parku (prestavba existujúcich kurtov, vytvorenie komplexného zázemia pre športovcov, zabezpečenie celoročnej prevádzky - kryté tenisové a squashové dvorce, doplnenie o funkcie detského ihriska, bowlingu a občerstvenia, rekonštrukcia pamiatkovo chráneného objektu bývalého korčuliarskeho pavilónu).
Zámer je z bývalého korčuliarskeho pavilónu vytvoriť reprezentačný objekt spoločenského charakteru s možnosťou usporadúvania bálov, tanečných nedeľných popoludní, čajov o piatej... Technické riešenie povrchu zrekonštruovaných kurtov umožní zimnú prevádzku exteriérovej ľadovej polochy - usporiadavanie plesov na ľade, korčuliarskych popoludní s hudbou...
Základné princípy stavby sú definované ako spojenie dominantného solitéru - bývalý korčuliarsky pavilón s premodelovaným terénom s trubúnami. V tejto hmote sú ukryté všetky funkcie zázemia. Zo strany parku budú viditeľné len tribúny a existujúca vzrastlá zeleň. Zo strany mestskej plavárne bude čitateľná horizontálna hmota dojmovo jednopodlažná, posadená na nízkom terénnom návrší.
Dopravné riešenie uvažuje napojenie na Štefánikovu ulicu pravým odbočením.

Súvisiace odkazy:
Rekonštrukcia korčuliarskeho pavilónu


Zobraziť CityParkCenter na väčšej mape

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

zelena strecha

(architekt, 11. 6. 2016 1:42)

Za tu zelenu strechu palec hore!

Hotel

(Tatranka, 8. 4. 2016 16:54)

Mňa by akurát zaujímalo, kde do šľaka bude tých 40. nadštandartných hotelových izieb? V tom betónovom protiatómovom kryte nebodaj?

1=1+2+1

(jozi, 16. 12. 2015 2:46)

dojmovo jednopodlazna horizontalna zastavba = tri poschodia s akousi okruhlou strechou a pre istotu este nejake ihlaniky povystrkovali aj do stvrteho :) no veru, ked sa asi neda pouzit trik s nejakym tym prihodenym ustupenym podlazim, tak sa musi vymysliet kadeco :O

.

(Monika, 22. 7. 2015 9:05)

Hamba vsetko znicit uz ani 1 park nieje v kosiciach

Re: .

(Jožo, 25. 7. 2015 22:01)

Monika, veru je to haNba, komentovať niečo, o čom ani poňatia nemáš.

Re: .

(Tatranka, 26. 8. 2015 9:18)

Netáraj! V Paška parku sa konečne dá normálne byť, aktívne aj pasívne relaxovať, aj decká majú kde šantiť, aj psov je kde venčiť, atď. Skrátka slušní ľudia sa tam vrátili. Zberba sa tam už nezdržiava lebo nemá dobré podmienky, vyzerá to vcelku kultúrne, čo, to síce stále nefunguje a asi nebude, ale to je u nás norma. A či to tak zostane aj po ukončení päťročnej nutnosti financovať a starať sa o to, to už síce neviem...

skoda

(Lucy, 25. 8. 2015 16:07)

Clovek sa aj potesil ze sa tam uz nemnozia potkany a ze historicku budovu pavilonu bude vidiet aj od detskeho ihriska.. uz je to minulost.. betonove garaze a tribuny rastu.. stavim sa ze to bude nove zachytne podzemne parkovisko pre centrum a niekto na tom este kralovsky zarobi... bez toho by to asi neslo :(

Re: skoda

(Tatranka, 26. 8. 2015 9:08)

Všetko je v súlade s projektom. Aj cestné napojenie súkromného majetku je v súlade s projektom a hlavne "nenápadne" zrealizované z eurofondov v rámci rekonštrukcie parku na EHMK... Veď Investor je ten, čo si postavil a s kamoššom Palim (ne)býva v nebytovom dome na najviac exhalátmi znečistenej ulici na Slovensku. A ešte si šrác možno myslí, že keď jeho Bavoráky majú na ŠPZ číslo 777, že mu to prinesie nekonečné šťastie... Haha :-D

"City Park"

(didinko, 29. 10. 2014 9:16)

Paška si ten svoj protiatómový kryt stavia nejako pomaly....