Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Golfový areál Cassovia golf & country club

Golfový areál CASSOVIA GOLF & COUNTRY CLUB predstavuje 18-jamkového golfové ihrisko s plánovaným umiestnením v katastri obce Družstevná pri Hornáde. Súčasťou golfového ihriska sú aj zariadenia športovej vybavenosti – golfový klub s parkoviskom.

 

Vybudovaním predmetného golfového ihriska v danej lokalite sa zvýši jej atraktivita a z toho budú plynúť výhody pre miestnych obyvateľov. Stavba bude architektonicky vhodne začlenená do okolitej krajiny, s maximálnym využitím prvkov nachádzajúcich sa v danom území. Jedná sa o estetickú a ekologicky hodnotnú úpravu prostredia.
Golfový areál predstavuje mimoprodukčné využívanie pôdy a má významnú krajinotvornú funkciu. Je to jeden z možných alternatívnych prostriedkov starostlivosti o kultúrnu krajinu, ktorý nahradzuje tradičné poľnohospodárstvo a lesné hospodárstvo. Napriek tomu, že golfové ihriská sú na Slovensku relatívne novým prvkom, pri ich citlivom začlenení do krajiny môžu z hľadiska ekologických funkcií krajiny byť intenzívnejším pozitívnym činiteľom ako tradičné poľnohospodárstvo a lesohospodárstvo.

 

Golfové ihrisko v Družstevnej pri Hornáde sa má budovať v troch časových etapách. Prvá etapa pozostáva z výstavby golfového ihriska s deviatimi hracími dráhami. V druhej etape sa uvažuje s vybudovaním hlavnej budovy Golfovej klubovne (Clubhouse) s príslušnými spevnenými plochami a vedľajších budov Požičovne so servisom a Tréningového centra (Driving range) s cvičnou lúkou. Po dobudovaní zvyšných 9 hracích dráh v tretej etape výstavby bude golfové ihrisko pozostávať z 18 hracích dráh.

začatie výstavby: máj 2012
ukončenie výstavby: december 2014
začatie prevádzky: apríl 2015
ukončenie prevádzky: nie je určené

http://eia.enviroportal.sk/detail/golfovy-areal-cassovia-golf-country-club

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

vysporiadanie pozemkov

(druzstevnik, 26. 2. 2013 18:45)

velmi rad by som vedel ako je to z vysporiadanim pozemkov, kde kto robil ake cache machre... rodicia tam maju nejaku cast prcel... investor ponukol prenajom na 50r za par centov, samozrejme ze vacsina ludi v Druzstevnej s tym nesuhlasila... bolo to niekedy na prelome jesen/zima a teraz tu citam zaciatok vystavby... no teda...

Re: vysporiadanie pozemkov

(sckesk, 26. 2. 2013 19:05)

Novší článok v Korzári:
http://kosice.korzar.sme.sk/c/6713440/pri-kosiciach-ma-vzniknut-dalsi-golfovy-areal.html