Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Mestská krytá plaváreň Košice - rekonštrukcia

V týchto dňoch prebieha rekonštrukcia vstupného schodiska do Mestskej krytej plavárne.

Po takmer troj mesačnej práci je rekonštrukcia schodiska na MKP ukončená.
Rozbité a ošarpané vstupné schodisko Mestskej krytej plavárne nás trápilo už dlhšiu dobu, no prioritne bolo potrebné riešiť obnovu bazénovej technológie, výmenu okien v bazénovej hale, sprchy a sociálne zariadenia plavárne. Vstupné schodisko, ktoré u návštevníkov plavárne vytvára prvotný dojem, tak napriek svojmu stavu muselo byť presunuté na druhú koľaj. Nie však nadlho.
Koncom júna sa začali rekonštrukčné práce aj v tejto oblasti. Napriek daždivému letu sa v priebehu cca dvoch mesiacov podarilo schody zrekonštruovať,osadiť nové zábradlie, protišmykové podložky, opraviť a vymaľovať múry. Okrem prepotrebných rekonštrukčných prác, príde v najbližšej dobe na rad aj estetizácia prostredia, a to výsadbou zelene.


 

V súčasnej dobe sa oživuje zavlažovací systém, pripravuje trávnatá plocha a vybudovanie novej pokladne. Sprístupnenie vonkajšej plochy pre návštevníkov je naplánované na júl.

Počas tejto odstávky sa zrealizuje aj prvá etapa rekonštrukcie plavárne - obnova bazénovej haly. 
Vymenia sa staré okenné výplne za hliníkové, čím sa zníži únik tepla, nainštaluje sa vzduchotechnika, aby nedošlo k rapídnemu nezvýšeniu vlhkosť a aby bolo možné udržiavať stálu teplotu. Celková suma na rekonštrukciu sa pohybuje okolo 200-tisíc eur.
Okrem bazénovej haly je plánované opraviť aj hlavné schodisko pred vchodom do plavárne a verejné toalety, na ktorých by mali pribudnúť turnikety. Tie by mali zabrániť najmä prístupu bezdomovcov, ktorí nezriedka obmedzovali návštevníkov plavárne.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

hahaha,toto je na smiech doslova!!!

(stanley55, 6. 7. 2014 3:16)

a co sa vlastne zmenilo po tej rekonstrukcii? to vymenu okennych tabul na plasti obvodu plavarne nazyvaju rekonstrukciou mestskej plavarne? matko dobrotiva.. to kde zijeme v ktorom storoci? hruza a des...sak sa tam defacto zvnutra a ani zvonku az na tie okna a mozno schodiste dokopy nic nezmenilo a oni tam chceli stavat v areali aquapark s wellnes , bazenmi a toboganmi.. a ak takto nejako maju zrekonstruovat aj CH-cko tak nech ho rovno ani radsej neprerabaju!!! komunisticka a znacne zastarala mestska plavaren aj CH-cko si ziadaju GENERALNU opakujem GENERALNU rekonstrukciu z eurofondov(ked nie su vlastne ci sukromne zdroje), len poniektori nechapu realny vyznam slova rekonstrukcia..no ale ak su pri kormidle v meste takito ludia aki momentalne su potom sa tu takymto sposobom len tazko pohne v meste v niecom dopredu

Re: hahaha,toto je na smiech doslova!!!

(milan bobalik, 6. 7. 2014 8:23)

uuuplne suhlasim pa stanley

plavaren

(milan bobalik, 6. 7. 2014 8:21)

tato plavaren bola a je skareda a kockata.je to hnus posobi tu samy beton kamen a vsetko je hranate tvrde nebezpecne vyzera to surovo a ani farba nieje pekna.kombinacia lacneho hliniku na oknach ktore su skarede s tymto vsetkym je hnus .nikdy sa mi nepacila tato plavaren a to som sused.uz od malicka mi lezie na nervy a tesim sa zakazdym ked z tejto hnusnej komunistickej budovy opadne aspon kusok kocky.neznasam kocky