Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Nové chodníky, altány, lavičky a infotabule na Bankove

V košických lesoch pribudnú nové chodníky, altány i lavičky

Projekt realizujú Mestské lesy Košice v spolupráci s občianskym združením KOŠAKT

V marci a apríli doplnia sieť chodníkov a rekreačných plôch v záujme zabezpečenia bezbariérového prístupu a osadia aj nové stoly, lavičky, informačné či náučné tabule.

Košice 9. marca (TASR) – Spoločnosť Mestské lesy Košice chce projektom "Lesy pre spoločnosť – lesy bez bariér" viac otvoriť lesy pre verejnosť a podporiť rozvoj lesnej turistiky. Považuje ju i za jeden z nástrojov na zlepšenie slovensko-ukrajinskej cezhraničnej spolupráce.
Hlavným cieľom projektu, ktorý je financovaný z nórskych grantov je zníženie existujúcich bariér cezhraničnej spolupráce. Podieľa sa na ňom deväť partnerov, piati zo Slovenska, traja z Ukrajiny a jeden z Nórska, z verejnej správy, tretieho sektora a súkromnej sféry. Hlavným partnerom – prijímateľom projektu je Národné lesnícke centrum vo Zvolene.
"Medzi hlavné výstupy projektu bude patriť vzdelávací program zameraný na využívanie lesa na turistiku a lesnú pedagogiku, zveľadenie lesoturistickej vybavenosti, zážitkové programy pre mládež. V rámci infraštruktúry sa u partnerov celkom vybuduje 15 zážitkových a oddychových objektov pre návštevníkov lesa vrátane bezbariérových objektov pre zdravotne postihnuté osoby. Počas realizácie projektu sa vytvorí súčasne cezhraničný klaster zameraný na podporu turizmu v lesoch a lesnej pedagogiky," priblížil Miroslav Tököly z Mestských lesov Košice.
Tie podľa jeho slov, ako jeden z partnerov v rámci projektu a svojho podielového grantu vo výške 113.846 eur obnovia a doplnia rekreačnú a vzdelávaciu infraštruktúru na území košického lesoparku aj s pomiestnymi bezbariérovými úpravami s cieľom sprístupniť ich širšiemu okruhu verejnosti. "Pôjde o lokality Horný Bankov - kaplnka a piknikové lúčky a lokalita Furča - promenádny chodník. Plánovaný termín ukončenia projektu je 30. apríla," doplnil Tököly.
V rámci projektu tam v marci a apríli doplnia sieť chodníkov a rekreačných plôch v záujme zabezpečenia bezbariérového prístupu a osadia aj nové altány, stoly, lavičky, ohniská, informačné a náučné tabule.
"Stavebné práce budú vykonávané v otvorenom, verejne prístupnom prírodnom prostredí Horného Bankova v okolí kaplnky a na piknikových lúčkach, ako aj na Furči. Žiadame preto návštevníkov lesoparku o toleranciu nutných obmedzení a rešpektovanie stavebného značenia počas doby výstavby. Tieto obmedzenia budú štedro vyvážené významným prínosom projektu ku skvalitneniu rekreačného využívania lesoparku," dodal Tököly.

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Bezbarierove

(mm, 31. 5. 2017 21:29)

Skoda toho asfaltu. Ale u nas asi nevedia polozit dlazobne kocky do roviny ak aby vydrzali.
No a podobne ako v lesoparku na Furci. Asfalt novy ale okolo nenormalne blato. Staci, ze trosku poprsi a s detmi sa tam neda ist. To radsej do lesa. Ani tam tolko blata nie je.
Ono to vyzera malickost ale take svinstvo co sa tam nalepi na topanky ani umyt sa poriadne neda.

hroza des , stary dobry bankov vrat sa!

(kosican , 31. 5. 2017 21:04)

OMG! to je stado kktov ,ten projektant ..oni tam jednoducho jebli asfalt.. neskutocne!!! ziadna dlazba, prirodny kamen..a tak to uz krasne vyzeralo ze budu pokracovat v kladeni dlazby a oni to takto znetvoria.. do krasnej prirody jebnu asfalt.. a toto ma co znamenat? konecna? ci uz dalej nic nechali nedokoncene? https://lh3.googleusercontent.com/-Nv0ITZ37qw0/WS8SEREcs9I/AAAAAAAAjW4/K6kk-AK8Mnco-qdV639_oVp5gpOaTgvpACHM/s912/IMG_0034.JPG ved to vyzera teraz akoby to robili pat a mat.. ani mastne ani slane.. na zgrcanie totok.. ruky by som okamzite projektantovi dolamal za toto znetvorenie krasneho parku!!!

zakaz vstupu

(Miron J, 28. 3. 2017 10:08)

Ta tabulka ze nepovolanym osobam vstup zakazany . Ake stavenisko ? Normalne zeriavy bagre miesacky makaju ze sa neda prejst :D

Keby len Nori vedeli

(Rasto, 28. 3. 2017 0:15)

za aku ... (blbost) platia...