Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Štátne divadlo Košice - obnova historickej budovy

Štátne divadlo Košice začalo s čiastočnou obnovou historickej budovy. Práce by mali trvať do konca júla 2016.
Opravených by malo byť približne 60% strešnej krytiny, ktorá má takmer 100 rokov a je v havarijnom stave. Obnovených bude aj 30 pôvodných vonkajších dverí na prízemí a na južnej strane budovy. Vymenených bude aj takmer 70 okien na severnej, čiastočne východnej a na západnej strane. Následne bude opravená aj vonkajšia omietka na fasáde budovy.

Rekonštrukcia divadla je financovaná z grantov Islandu, Lichtenštajnska a Nórska cez finančný mechanizmus EHP a Nórsky finančný mechanizmus (85 %) a zo štátneho rozpočtu 15 %. Výška grantu je pol milióna eur. 88-tisíc eur poskytlo ministerstvo kultúry.

Vo verejnom obstarávaní zvíťazila firma PKB Invest, s. r. o., Prešov., ktorá bude 93% prác robiť subdodávateľsky. Pri výbere dodávateľa rozhodla najnižšia cena zákazky.

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

hanba!zas polovicna robota!

(kosican, 5. 9. 2016 3:24)

a co ten zvysok strechy neostali prachy? kde udelali soudruzi z ndr chybu? divadlo s dvojfarebnou strechou lol, vychod musi byt vzdy unikat.. hanba jak traky.. ostuda.. niekdo zasa nevybavil poriadne eurofondy.. alebo si niekto slusne z euracov ulial..

Re: hanba!zas polovicna robota!

(Rasto, 28. 3. 2017 0:33)

Sak za chvilu to bude zelene...
Netrufli si na tie medene kudrlinky...

Škoda

(Michal Tóth, 24. 4. 2016 15:14)

Škoda, že sa neobnoví celé ....ale len v percentách...