Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Aktuálny harmonogram modernizácie električkových tratí

AKTUÁLNY HARMONOGRAM MET – ETAPY A OBMEDZENIA


(Ilustračné foto)

1. Zimná – Botanická záhrada - termín realizácie: november 2016/jún 2017; úplná výluka na el. trati: Zimná – TUKE – Botanická záhrada.

2. Križovatka VSS – termín realizácie: február 2017/júl 2017; električky premávajú len po zastávku Autocamping z Alejovej ulice, a po zastávku Ryba na Južnej triede; električky nepremávajú na Sídlisko Nad jazerom a do Barce.

3. Amfiteáter – ČSA – Radnica Starého mesta – termín realizácie: apríl 2017/jún 2017 (ČSA); vylúčená el. doprava na ulici ČSA (obratisko Amfiteáter v prevádzke) a na ulici Komenského, vrátane obratiska Havlíčkova (obratisko Nám. MMM v prevádzke) - výmena trakčných stožiarov a trolejového vedenia na trase modernizovanej v rámci MET, úplná výluka na Komenského ulici.

4. Nám. MMM – Komenského – Havlíčkova – termín realizácie: apríl 2017/júl 2017 (Komenského); vylúčená el. doprava na ulici ČSA (obratisko Amfiteáter v prevádzke) a na ulici Komenského, vrátane obratiska Havlíčkova (obratisko Nám. MMM v prevádzke) - výmena trakčných stožiarov a trolejového vedenia na trase modernizovanej v rámci MET, úplná výluka na Komenského ulici.

5. Kino Družba – Ulica ČSA – termín realizácie: jún2017/júl 2017; vylúčená el. doprava z úseku Kino Družba – Amfiteáter – Radnica St. mesta. Okrem toho, nejazdia električky ani na Komenského a na „juhu“ z dôvodu pokračujúcej rekonštrukcie križovatky VSS - výmena trakčných stĺpov v obratisku Amfiteáter, rekonštrukcia meniarne „D“.

6. Bardejovská – Trieda SNP – Ulica ČSA – termín realizácie: august 2017/február 2018 (uzavretie celej „Terasy“ je podmienené ukončením etapy 2. (VSS), a uvoľnením autobusov určených ako náhradná doprava na Sídlisku Nad jazerom); vylúčená el. doprava z úseku DPMK – Spoločenský pavilón – Amfiteáter – križovatka Zimná – ČSA - komplexná obnova el. trate, pokračujúca rekonštrukcia meniarne „D“.

7. Krajský súd – Moldavská + kruhový objazd – termín realizácie: marec 2018/august 2018; vylúčená el. doprava na trase Spoločenský pavilón – kruhový objazd – Krajský súd, okrem tohto úseku električky jazdia v celom meste - komplexná obnova el. trate, pokračujúca rekonštrukcia meniarne „E“.

www.kosice.sk/article.php?id=18807

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Nie je to trošku rozpor?

(yeti, 13. 10. 2017 6:58)

Z textu februárového predbežného harmonogramu vyplýva, že Komenského mala byť ukončená do konca júla 2017 (je spomínaná len v etapách 4 a 5 a obe mali podľa neho trvať len do júla 2017 vrátane).

Tlačová správa z 12.10.2017:
„Košičania, ak všetko pôjde dobre, dostanú zrejme i vianočný darček, električky premávajúce po zmodernizovanej trati na Komenského ulici.“