Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Modernizácia električkového uzla - križovatka Trieda SNP – Bardejovská

 

 

Od 30.10.2015 sprejazdnená križovatka Trieda SNP - Bardejovská v smere na Moldavskú

------------------------------------------------------------------------------------

Od nedele 10.5.2015 začnú práce na modernizácii ďalšieho električkového uzla 
Križovatka Trieda SNP – Bardejovská a ul. Bardejovská po DPMK
čo spôsobí aj ďalšie dopravné obmedzenia

Na prejazd využite odporúčanú obchádzkovú trasy cez Šafárikovu (pozrite mapu dole),
nakoľko Bardejovská bola upchatá už aj počas nedele.

 

 

Počas stavebných prác na modernizácii električkovej trate bude pre automobilovú dopravu križovatka tr. SNP – Bardejovská a ulica Bardejovská v úseku od križovatky tr. SNP po DPMK prejazdná s nasledovným obmedzením:
- komunikácia tr. SNP od okružnej križovatky Moldavská/Alejová/tr. SNP len priamo v smere Toryská, v jednom jazdnom pruhu, so zákazom odbočenia doľava do Bardejovskej
- komunikácia tr. SNP od Toryskej len doprava v jednom jazdnom pruhu, s pokračovaním rovno po Bardejovskej v jednom jazdnom pruhu v smere obchádzky Bardejovská – Popradská – Moldavská – okružná križovatka Moldavská/Alejová/tr. SNP
- komunikácia Bardejovská od Popradskej prejazdná v smere západ – východ obojsmerne iba po DPMK. V smere od tr. SNP iba v jednom jazdnom pruhu šírky 2,75 m.

Prejazd cez električkový triangel v križovatke tr. SNP – Bardejovská bude vo všetkých smeroch dočasne zrušený a nahradený obchádzkovými trasami. O obmedzeniach dopravy v križovatke tr. SNP - Bardejovská budú vodiči informovaní v uzloch SNP/Alejová/Moldavská a Popradská/Bardejovská - tabule IP30, IS25.

V mapke: oranžová čiara - prejazd s obmedzením
zelená čiara- prejazd bez obmedzenia
modrá čiara - doporučené obchádzkové trasy

Poznámky: na tr. SNP pred križovatkou Bardejovská obojsmerne zipsovanie.
Pozor na výjazd električiek zo zadnej brány vozovne DPMK na Moldavskú !

Spracoval:
Ing. Pavel Titl - PT Inžiniering Košice
Dopravné inžinierstvo a projektovanie 

meu_bardejovska.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Ajajaj...

(Tatranka, 24. 10. 2015 7:43)

...sa mi vidí, že to hoši do 28.10. nestihnú.

Re: Ajajaj...

(kosican, 30. 10. 2015 13:33)

a uz sa stalo,nestihli. termin sa presvihol. a co teraz? prepadnu eurofondy na uzly, resp eu nam to nepreplati? ci co?

Re: Re: Ajajaj...

(sckesk, 30. 10. 2015 18:32)

1. Termín majú až do zajtra.
2. Rekonštrukcia (jedna aj druhá) musela byť dokončená aj so všetkým papierovaním do decembra 2015. Keby sa nestihol až tento termín, potom by bol problém s preplatením.

Re: Re: Re: Ajajaj...

(Tatranka, 31. 10. 2015 12:10)

Posledná stavba, je to síce termínovo LTT, ale žiadne výhovorky, žiadne zavádzanie, žiadne zrazu objavené kostry v strede cesty po ukončení /ozaj?/ stavieb a iné bludy. Makať, makajú od samého začiatku do konca, odovzdávali aj v predstihu. Takže je už jedno, či to bude hotové dnes alebo pozajtra...

Re: Re: Re: Re: Ajajaj...

(kosican, 31. 10. 2015 23:29)

tak to hej veru, je to tak.. no a ked je pravda co som pocul priamo od spoluziaka co robi v eurovii zevraj budu robit MET v Ke uz oni, tak sa mame na co tesit! len verim ze tentokrat sa na tie stlpy uz nezabudne(a vymenia sa aj tie na uzloch)

Re: Re: Re: Re: Re: Ajajaj...

(Tatranka, 1. 11. 2015 15:05)

Kiežby to tak bolo! Aj keď neviem, neviem lebo podľa Remetovej samochvály okolo superúspešného zvládnutia IKD to vyzerá, že budú asi kandidovať znova. Boh nás varuj! Dobré s nami a DÚHA preč!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ajajaj...

(Filip , 2. 11. 2015 19:24)

Akože neviem ci sa to zdá len mne ale mam pocit ze eurovia odflakla robotu ešte viac ako dúha.. Asfaltovacky na mnohých miestach katastrofa ani sa nevyjadrujem o tej polozrekonstruovanej zastávke pri spoločenskom.. Cesta od SNP smerom k DPMK je úplne zly vtip.. Do polky nový asfalt a druha polka diery až strach.. Je mi jasne ze majú výhovorku ze taky bol projekt atď celkovo som dosť sklamaný co sa rekonštrukcie týka.. Vo väčšine prípadov polovicata robota..

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ajajaj...

(Tatranka, 3. 11. 2015 11:50)

Sťažuj sa na magistráte! Mesto mohlo v súčinnosti s Dúhou a Euroviou robiť priľahlé cesty a chodníky jedným vrzom. Vysrali sa na to lebo medveď...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ajajaj...

(Ikar, 3. 11. 2015 13:37)

Presne tak je to ťarcha na mesto.... ale však načo by to rekonštruovali teraz ? všetko naraz ?? takdeee nebola by potom robota, ako keby sme to nepoznali všetci. Najprv treba pekne krásne "všetko" urobiť a potom treba cesty znovu prefrézovať, znou rozbiť kvôli prípojkám atď.... stále dookola.
Pravda však je že Eurovia určite prácu neodflákla tak ako Dúha! Narážate na cesty a zastávku pri ferocentre... toto všetko je predmetom ďalších rekonštrukcií... len sa pozrite ako vyzerá stanica s tými k"krásnymi" novými obruvníkmi ktoré tam nechali! nevraviac o fušerskej robote na kuzmániho ulici kde boli schopný tí tlci do 1mm škáry dať zámkovú dlažbu ! Nahľadiac na kvalitu za daný čas! Tak kto čo odflákol?

188

(Filip , 2. 11. 2015 19:32)

Pri pohľade na obrázok 188 je mi silno do plaču..

Re: 188

(sckesk, 2. 11. 2015 19:37)

No žiaľ je to tak, Mesto do rekonštrukcie električkového uzla nezahrnulo aj celú zastávku. Tá sa má robiť až počas rekonštrukcie električkových tratí - čiže celej Terasy a kruhového objazdu. No kedy to bude, to sa asi presne ešte nevie.

a co zastavky

(peter, 22. 9. 2015 1:43)

preco eurovia neopravuje uz rovno pri ferrocentre aj zastavky? :( http://lh3.googleusercontent.com/-ZJfCA7WHM4Y/VgBfChj7OAI/AAAAAAAB1nA/duSwnRfaTNA/s912/IMG_5407.JPG

Re: a co zastavky

(mykeyway, 24. 9. 2015 22:53)

Ako mozte vidiet tie zastavky su rozbite do polovice. Logicky asi ze s nimi este niečo sprvia a nenechaju to len tak. Zastavky sa upravuju az na konci. Ako aj ine zastavky v ramci MEU tak predpokladam ze aj tieto upravia do rovnakej podoby.

Re: Re: a co zastavky

(peter, 18. 10. 2015 23:10)

no neviem akosi ich neprerabaju, to zhrdzavene zabradlie aj so starym obrubnikom tam ostalo.. :-/ zial strasni lajdaci su aj z eurovie.. nie su o nic lepsi jak duha!!! SNP-Bardejovska to len dokazuje... preco napr pred depom nechali celu zakrutu staru? potom to budu rozbijat a vyberat stare kolaje ked bude cesta otvorena? strasne odflaknuta fuserina takisto a latanie platanie+stare zastavky pri ferrocentre ostavaju :-/

Re: Re: Re: a co zastavky

(sckesk, 19. 10. 2015 9:40)

Zákrutu do depa Eurovia nerobila preto, lebo ju mesto a DPMK nezaradili do tohto projektu. Bude až súčasťou rekonštrukcie celého depa. Je to dosť nelogické, lebo potom bude musieť byť skutočne cesta opäť na určitý čas uzavretá.

Re: Re: Re: Re: a co zastavky

(sckesk, 27. 10. 2015 20:47)

Rekonštrukcia električkového depa DPMK - výkres
http://www.enviroportal.sk/eia/dokument/230098

Re: Re: Re: a co zastavky

(Kefír, 20. 10. 2015 7:06)

Počas Majstrovstiev sveta v hokeji je každí tréner a počas veľkej rekonštrukcie električkových tratí, je zase každí stavbyvedúci, nedaj bože stavebný dozor. :)
Treba si uvedomiť, že v stavebníctve rozlišujeme investora, projektanta a zhotoviteľa. Investor požiada projektanta, aby niečo naprojektoval, následne mu to investor schváli (a dobre zaplatí ) no a hľadá zhotoviteľa, ktorý to urobí (zrealizuje). A zhotoviteľ robí ten objem prác, ktorý je naprojektovaný a za ktorý dostane zaplatené. Čiže veci, ktoré sa nerobia (nerealizujú), niesu z dôvodu lajdáctva, ale preto, že niesu v projekte. ( Iste, projekt sa dá zmeniť, ale v tomto prípade, kde ide o peniaze z eurofondov, je to obrovská birokracia a zmenové konania môžu trvať aj niekoľko týždňov. )
Jednoducho, nemôžete žiadať od kaderníka, s ktorým sa dohodnete, že Vás ostrihá za 10 €, aby po ostrihaní Vám ešte tie vlasy nafarbil, vytupíroval a spravil účes na svadbu, tak by sa ťažko uživil.

Re: Re: Re: Re: a co zastavky

(peter, 20. 10. 2015 21:00)

tak mali vyhodit projektanta, to koho tam najali?akoze to uz nebolo naprojektovane vsetko dopredu,ako si to mohli dovolit? investor za to vsetko zodpoveda a posral to maximalne.. a tym je dpmk a mesto Kosice oni budu za to vsetko niest zodpovednost!!!

značka

(Boris, 22. 10. 2015 19:49)

keby náhodou eurovia zháňala značku,tak jednu odniesol nejaký "dobrák" k stromu medzi bytovky na Tr.SNP 75-77

zastavky pri ferocentre-toto hadam eurovia nemysli vazne??!!

(stefan, 22. 10. 2015 4:32)

precooo ta skurvena eurovia nemeni na tych zastavkach aj zabradlie s tymi starymi rozlamanymi komunistickymi obrubnikmi??? eurovia je horsia ako duha!!! duha aspon menila a robila nanovo cele zastavky a eurovia ich pri ferocentre takto dojebala!!!hnus!!! no comment :-/ prebohaziveho to ako bude vyzerat ta rekonstrukcia trati v celych kosiciach.. ved to v rumunsku a na ukrajine by lepsie spravili!!!