Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Modernizácia električkových uzlov - obratisko Amfiteáter po križovatku TIP TOP

 

 

Rekonštrukcia ukončená, bez dopravných obmedzení.

 

Po podpise Zmluvy o dielo a odovzdaní staveniska, ktoré prebieha v týchto dňoch, sa v nasledujúcom týždni začnú stavebné práce na Modernizácii električkových uzlov z rozsahu MET v Košiciach. Hlavným zhotoviteľom stavebných prác je spoločnosť EUROVIA SK. Investorom projektu je Mesto Košice. Projekt je spolufinancovaný z Kohézneho fondu EÚ a štátneho rozpočtu. 

Obratisko Amfiteáter
Úsek trate obratisko Amfiteáter – križovatka TIP TOP
Križovatka TIP TOP po križovatku Čsl. armády – Zimná ul.

Druhá uzávierka, takisto od 3. 5. 2015, sa týka Amfiteátra, ulice Československej armády a križovatky pri obchodnom centre Tip – Top.
Všetky smery budú prejazdné, vrátane prejazdu cez električkovú trať z Triedy SNP na Watsonovu ulicu, ktorý však bude posunutý o niekoľko metrov ďalej smerom k OC Tip – Top. Od prejazdu bude ulica Československej armády v smere ku športovej hale prejazdná v jednom jazdnom pruhu. Motoristi, ktorí pôjdu v smere od športovej haly, budú musieť v križovatke pri OC Tip -Top odbočiť vpravo na Zimnú, asi po 20-tich metroch sa otočia, vrátia späť na ulicu Československej armády a môžu pokračovať ďalej na Amfiteáter, respektíve Triedu SNP. 
V smere od Watsonovej na Triedu SNP sa bude jazdiť iba v jednom jazdnom pruhu, v smere z Terasy ostanú dva jazdné pruhy, ktoré ale budú zúžené. 

http://www.kosice.sk/article.php?id=15627

Zmeny v doprave – obratisko Amfiteáter a Čsl. armády.

Úprava svetelnej signalizácie v križovatke Letná Zimná B.Nemcovej

Počas stavebných prác na modernizácii električkovej trate bude pre automobilovú dopravu Festivalové námestie od nedele 3.5.2015 prejazdné s nasledovným obmedzením:
- komunikácia Čsl armády od Zimnej – od provizórneho električkového prejazdu v jednom jazdnom pruhu, až po rozvetvenie tvaru „Y“ do smerov Watsonova – Stará Spišská cesta – tr. SNP - Letná
- komunikácia Watsonova – tr. SNP – s prejazdom priamo v jednom jazdnom pruhu /CEZ ZIPSOVANIE !/, až po odbočenie Račí potok
- komunikácia tr. SNP – od križovatky Popradská v dvoch jazdných pruhoch pozdĺž staveniska /POZOR NA ZÚŽENIE PRUHOV !/ až po napojenie zľava od Watsonovej /toto prepojenie cez električkovú trať bude uzavreté/, s pokračovaním v dvoch jazdných pruhoch cez signalizovaný peší priechod Braniskova k rozdvojeniu tvaru „Y“ Watsonova – Čsl. Armády, pričom prejazd cez električkovú trať smer Watsonova bude uzavretý, a pre toto odbočenie vľavo bude zriadený provizórny električkový prejazd na výjazde z Festivalového námestia smer Tip-Top
- vnútorné parkovisko v strede obratiska bude uzavreté, vjazd aj výjazd pre rekonštrukciu električkovej trate bude dočasne zrušený
- pozdĺž rekonštruovanej trate na ulici Čsl. armády v jednom jazdnom pruhu obojsmerne až po Športovú halu
- v opačnom smere od Športovej haly s odklonom do Zimnej a otočením poza električkové ostrovčeky /pred Jilemnického/ do protismeru a pravým odbočením smer Festivalové námestie - alternatívne s trasou Zimná - Letná
- v križovatke Zimná - Letná dôjde k zmene organizácie dopravy /radenie zo Zimnej/, zmení sa aj riadenie križovatky svetelnou signalizáciou. Pozor - na Letnej pôjde riadenie dočasne z oboch smerov so zelenou z oboch smerov, bez signálov na opustenie križovatky !!!

Spracoval:
Ing. Pavel Titl - PT Inžiniering Košice
Dopravné inžinierstvo a projektovanie 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: Re: stlpy

(MET2, 22. 8. 2015 16:22)

Iba zeby sa tie stlpy vymenili tak, ako sa polozil predpestovany travnaty koberec na kuzmanke.Aj tam to bolo v plane az kym sa plan nezmenil

Re: stlpy

(sckesk, 22. 8. 2015 18:30)

Keď sa budú o 2-3 roky rekonštruovať celé trate (SNP, Komenského, Moldavská), mali by sa vymeniť aj stĺpy na uzloch, ktoré sa robia teraz.

Re: Re: stlpy

(stefan, 24. 8. 2015 23:23)

...to "mali by sa" je v tej vete najkrajsie..:) co sa uz vsetko v tomto meste malo.. ved aj predpestovany travovy koberec na kuzmanke sa "mal dat" a co bola a je duhova realita vidime teraz vsetci..

Re: Re: Re: stlpy

(Tatranka, 26. 8. 2015 8:53)

Predpestovaný trávnatý koberec bol v projekte iba odporúčaný (!) architektom. Vďaka ústretovému prístupu investora, holuby nestrádajú a čosi zelené tam predsa už mohutne Raší... :-D

Re: Re: stlpy

(Tatranka, 26. 8. 2015 8:49)

V to dúfam. Za "kvalitné pozinkované", ako tie Remetove... :-D

...

(mykeyway, 17. 8. 2015 22:21)

Prečo zbúrali nástupištia ?

Re: ...

(Tatranka, 18. 8. 2015 15:17)

Budú nové.

skoda slov...

(ach, 21. 7. 2015 16:13)

A zas tie hnusne stlpy pretieraju na tu otrasnu zltu.. Chapem ze su to farby mesta ale komu a comu to pomoze? To je tak strasne narocna uloha vybrat nekriciacu farbu... cierna, seda, hneda, tmavozelena... tolko moznosti... Neexistuje jedine jedno mesto ci mestecko ci dedina na zapad od nas ktore ma zlte lampy!!! original cirkus humberto skanzen 60-te roky s usmievavym šašom rašom na čele.. smutne

benatky

(stefan, 14. 6. 2015 2:53)

tak a na CS Armady mame nove kosicke benatky :-D a to vsetci nadavali na zabrzdenu Duhu a ouala ono ako sa ukazuje zatial najviac kiksuje prave Eurovia.. ale celkom dobry napad uz len ho zrealizovat-zatopit tie jamy a elektricky v meste mozme kludne nahradit lodnou dopravou :-)

Re: benatky

(Ok, 14. 6. 2015 3:50)

By som ta chcel raz stretnut a zistit kolko mas rokov vsetko len krtizujes a kritizujes si velmi negativny clovek

Re: Re: benatky

(stefan, 15. 6. 2015 0:24)

:-D si usmevny smracik ty zrejme budes harasiho ritkolizac, ked sa robi nahovno a zle tak logicky asi chvalit nebudem.. ale mlcat takisto nemienim coho dokazom je rozsirovanie peticii za odvolanie harasiho a celej jeho mafiansko-zlodejskej bandy paska JaT a vsetky mocne financne korporatne svine ktore su za tym vsetkym paskvilom na pozadi a ktori su pricinou tohto stavu ktory tu je..

Re: Re: Re: benatky

(Tatranka, 11. 7. 2015 17:15)

Nazdar Stanley alias Hmozdinka... :-D

Re: Re: Re: Re: benatky

(stefan, 13. 7. 2015 3:47)

neviem kto je Stanley alias Hmozdinka, ale ty budes asi dalsi harasiho posluhovac a obdivovatel ako si tu vsimam na diskusiach.. skoro vsetko komentujes a vsade prispievas niesi aj ty jeden z jeho spiclov nasadeny do diskusii?

Re: Re: Re: Re: Re: benatky

(MichalTiger, 14. 7. 2015 20:56)

On není žiadny Rašiho posluhovač, ale IeMHaĎák a keď sa ti zdá, že všetko je zle, tak to rob ty. Iste, dalo by sa to urobiť oveľa lepšie, ale teraz je už neskoro nadávať. Ale nechápem tomu, že Dúhe nedali sankcie. A ešte aj tomu, že najprv pracovali tak pomaly a teraz "po" pôvodnom termíne prácu tak zrýchlili. Možno kamarát poskytol Dúhe zakázku a potom na dôvod " schválneho meškania " dá Dúha kamarátovi nejaké percentá zo zakázky. (Nechcem šíriť nepravdivé info, to bol príklad ako to možno v skutočnosti je.)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: benatky

(Tatranka, 18. 7. 2015 14:40)

:-)
No jo... O zákulisných ťahoch nemáme vedomosť, takže si môžeme len domýšľať. Mne to "zrýchlenie" príde trochu relatívne, niekde sa zvýši tempo a niekde okamžite zmiznú ľudia zo stavby na niekoľko dní...

Re: Re: Re: Re: Re: benatky

(Tatranka, 18. 7. 2015 14:35)

Pištík môj, všetky tri nicky majú totiž rovnakú gramatiku, vyjadrovanie, štýl, postoje ku všetkému, reakcie na kritiku a tak... :-D

Ke-Ba

(Milan, 16. 6. 2015 13:14)

Ono je vseobecne zname ze sa kradlo za modrych aj cervenych . Je smiesne ked niekde sa jednostranne bije za jednu farbu. Po 89 sme tu nemali ani jednu normalnu particku a stale si ich volia len a len Slovaci. Takze ticho by mali byt asi vsetci ... hlavne ty ktory boli plnolety pocas revolucie. Samozrejme ze tato prestavba sa neumerne natiahla a za to by mali byt postihnuty ludia ktory su za to zodpovedny . Nie len kricat ze Rasi a Paska a podobne . Niekdo to zle naplanoval , niekdo spravil chybu pri realizacii a niekdo pri kontrole ... nie jedna osoba. Ja budem stastny ked sa to dokonci a bude to fungovat a minie sa na to co najmenej penazi zbitocne. Kdo chodi do Ba tak musi uznat ze doprava v Ba je katastrofalna , nepomozu ani lepsie elektricky a ani minimalna zrekonstruovana cast . Ako to uz niekdo vyssie spomenul , to potom bude hrdych Kosicanov :) Slovensko je mala krajina a kazdy sa tu hra na vlastny stat , to je uplna komedia. A na zaver ano , zislo by sa povesat smerakov, sns-sakov, hzds a taktiez sdku, kdh a kopec dalsich ... tak hor sa do prace !

Mudrovat spoza pc vie kazdy somar

(Maker, 14. 6. 2015 16:09)

Ako sa vam vsetkym dobre kritizuje spoza pocitaca , sedite s tymi zadkami na stolicke a kritizujete! Chcel by som vas vsetkych co ste takí mudry vidiet ako by to vam slo. Tam kde sa nieco robi sa mozu stat aj chyby ale kde sa nerobi nic tam sa ani chyby neurobia.

Re: Mudrovat spoza pc vie kazdy somar

(Ok, 14. 6. 2015 20:15)

Suhlasim!!!

stlpy co?

(stefan, 1. 6. 2015 21:49)

a tie skarede zhrdzavene zltomodre stlpy z cias komancov dufam ze budu vymienat podobne ako na kuzmanke ci inde..snad ich nezacnu natierat ako na lokomotive.. :-( bo to katastrofa..