Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Modernizácia električkových uzlov - obratisko Amfiteáter po križovatku TIP TOP

 

 

Rekonštrukcia ukončená, bez dopravných obmedzení.

 

Po podpise Zmluvy o dielo a odovzdaní staveniska, ktoré prebieha v týchto dňoch, sa v nasledujúcom týždni začnú stavebné práce na Modernizácii električkových uzlov z rozsahu MET v Košiciach. Hlavným zhotoviteľom stavebných prác je spoločnosť EUROVIA SK. Investorom projektu je Mesto Košice. Projekt je spolufinancovaný z Kohézneho fondu EÚ a štátneho rozpočtu. 

Obratisko Amfiteáter
Úsek trate obratisko Amfiteáter – križovatka TIP TOP
Križovatka TIP TOP po križovatku Čsl. armády – Zimná ul.

Druhá uzávierka, takisto od 3. 5. 2015, sa týka Amfiteátra, ulice Československej armády a križovatky pri obchodnom centre Tip – Top.
Všetky smery budú prejazdné, vrátane prejazdu cez električkovú trať z Triedy SNP na Watsonovu ulicu, ktorý však bude posunutý o niekoľko metrov ďalej smerom k OC Tip – Top. Od prejazdu bude ulica Československej armády v smere ku športovej hale prejazdná v jednom jazdnom pruhu. Motoristi, ktorí pôjdu v smere od športovej haly, budú musieť v križovatke pri OC Tip -Top odbočiť vpravo na Zimnú, asi po 20-tich metroch sa otočia, vrátia späť na ulicu Československej armády a môžu pokračovať ďalej na Amfiteáter, respektíve Triedu SNP. 
V smere od Watsonovej na Triedu SNP sa bude jazdiť iba v jednom jazdnom pruhu, v smere z Terasy ostanú dva jazdné pruhy, ktoré ale budú zúžené. 

http://www.kosice.sk/article.php?id=15627

Zmeny v doprave – obratisko Amfiteáter a Čsl. armády.

Úprava svetelnej signalizácie v križovatke Letná Zimná B.Nemcovej

Počas stavebných prác na modernizácii električkovej trate bude pre automobilovú dopravu Festivalové námestie od nedele 3.5.2015 prejazdné s nasledovným obmedzením:
- komunikácia Čsl armády od Zimnej – od provizórneho električkového prejazdu v jednom jazdnom pruhu, až po rozvetvenie tvaru „Y“ do smerov Watsonova – Stará Spišská cesta – tr. SNP - Letná
- komunikácia Watsonova – tr. SNP – s prejazdom priamo v jednom jazdnom pruhu /CEZ ZIPSOVANIE !/, až po odbočenie Račí potok
- komunikácia tr. SNP – od križovatky Popradská v dvoch jazdných pruhoch pozdĺž staveniska /POZOR NA ZÚŽENIE PRUHOV !/ až po napojenie zľava od Watsonovej /toto prepojenie cez električkovú trať bude uzavreté/, s pokračovaním v dvoch jazdných pruhoch cez signalizovaný peší priechod Braniskova k rozdvojeniu tvaru „Y“ Watsonova – Čsl. Armády, pričom prejazd cez električkovú trať smer Watsonova bude uzavretý, a pre toto odbočenie vľavo bude zriadený provizórny električkový prejazd na výjazde z Festivalového námestia smer Tip-Top
- vnútorné parkovisko v strede obratiska bude uzavreté, vjazd aj výjazd pre rekonštrukciu električkovej trate bude dočasne zrušený
- pozdĺž rekonštruovanej trate na ulici Čsl. armády v jednom jazdnom pruhu obojsmerne až po Športovú halu
- v opačnom smere od Športovej haly s odklonom do Zimnej a otočením poza električkové ostrovčeky /pred Jilemnického/ do protismeru a pravým odbočením smer Festivalové námestie - alternatívne s trasou Zimná - Letná
- v križovatke Zimná - Letná dôjde k zmene organizácie dopravy /radenie zo Zimnej/, zmení sa aj riadenie križovatky svetelnou signalizáciou. Pozor - na Letnej pôjde riadenie dočasne z oboch smerov so zelenou z oboch smerov, bez signálov na opustenie križovatky !!!

Spracoval:
Ing. Pavel Titl - PT Inžiniering Košice
Dopravné inžinierstvo a projektovanie 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: Re: Re: posledné kvapky v pohári trpezlivosti

(evžen, 13. 5. 2015 0:25)

K+ velmi trefne zhrnute

KRUHAK PRI AMFIKU

(kosican, 4. 5. 2015 10:52)

MAM OTAZKU DO PLENA:
Bude sa pri Amfiku (Festivalove namestie) rekonstruovat aj dopravna krizovatka alebo len elektrickove trate?
Krizovatka bola navrhnuta a vybudovana v case ked tade preslo denne tolko auto co teraz za 10 minut...teraz je uz zo vsetkych smerov nevyhovujuca.
Ani z Letnej, ani od Sport.haly na Terasu, ani z Kalvarie k Sport.hale, no a skuste prejst v spicke od Kalvarie na Tatransku...
Prejst krizovatkou PLYNULO je mozne LEN z Watsonovej na Terasu...
Namieste by bol velky kruhovy objazd uplne inej konstrukcie...!
Hmmm....??
Alebo opravime teraz elektrickove trate aby sme ich o 2-3 roky mohli znova rozbit lebo nezapadnu do konceptu kruhoveho objazdu..??
Odpoved je vopred znama: NIE SU PENIAZE..........

Re: KRUHAK PRI AMFIKU

(Tatranka, 4. 5. 2015 18:56)

Rekonštrukcia sa týka VÝHRADNE električkových tratí a uzlov a je financovaná z eurofondov, inak by ani nebola realizovaná.

sen o košickej doprave

(rozvoz, 3. 5. 2015 0:08)

peniaze za neprevzaté donášky potravín z dôvodu dlhej čakacej doby mi vráti kto z vás ?

Re: sen o košickej doprave

(Tatranka, 3. 5. 2015 8:42)

MUDr. Richard Raši, PHD. a jeho tupovoliči. Tam si pýtaj!!!

V pohode...

(Tatranka, 2. 5. 2015 15:57)

Mení sa absolútne všetko, podložie, koľaje, trolejové stĺpy a vedenie, nástupné ostrovčeky, atď.

V pohode...

(Tatranka, 2. 5. 2015 15:57)

Mení sa absolútne všetko, podložie, koľaje, trolejové stĺpy a vedenie, nástupné ostrovčeky, atď.

Trust Me, I'm an "Engineer"

(humps, 30. 4. 2015 23:43)

druhá fotka (img_0002) -> Trust Me, I'm an "Engineer", geniálne vymyslené!
Ináč super fotky. Vyzerá to tam hrôzostrašne, keby som nepoznal Košice, tak neverím, že sú to fotky odtiaľ.
Je asi zbytočne dúfať, že tie mačacie hlavy medzi koľajnicami (napríklad img_0021) tam budú aj po rekonštrukcií, alebo tejto časti sa rekonštrukcia netýka?

sodoma gomora

(jaja, 30. 4. 2015 23:43)

ci boha zavoajte japoncikov o tyzden je cele mesto urobene prosiiim...


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5