Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Modernizácia električkovej trate - Križovatka VSS

 

V sobotu 2.9.2017 dochádza k obnove električkovej dopravy na sídlisko Nad jazerom, do Barce a na ulicu Boženy Němcovej. 

Z týchto dôvodov dochádza od 2.9.2017 k týmto zmenám v MHD:

Električková linka 2 bude premávať po skrátenej trase:
Staničné námestie – Námestie osloboditeľov – Hlavná pošta – Námestie Maratónu Mieru
Električková linka 3 bude premávať po obnovenej trase:
Staničné námestie – Námestie osloboditeľov – Ryba – VSS, križovatka – Nad Jazerom
Električková linka 4 bude premávať po skrátenej trase:
Staničné námestie – Námestie osloboditeľov – Ryba – VSS, križovatka – Barca
Električková linka 6 bude premávať po zmenenej trase:
Staničné námestie – Námestie osloboditeľov – SOŠ automobilová - Alejová – VSS, križovatka – Nad Jazerom
Električková linka 7 bude premávať po obnovenej trase:
Botanická záhrada – Hlavná pošta – Námestie osloboditeľov – Ryba – VSS, križovatka – Nad jazerom
Električková linka 9 NEBUDE PREMÁVAŤ. Nahradia ju linky 6 a X6.
Rušia sa linky x4, x7, x9, xR2.
Linka x2 premáva bez zmien.

Viac tu: obnova-elektrickovej-dopravy-na-sidlisko-nad-jazerom--do-barce

 

------------------------------------------------------------------------------------

UČS 15 Križovatka VSS – termín realizácie: február 2017/júl 2017;
pravdepodobne od konca februára - električky premávajú len po zastávku Autocamping z Alejovej ulice, a po zastávku Ryba na Južnej triede; električky nepremávajú na Sídlisko Nad jazerom a do Barce.

V rámci dopravných obmedzení sa motoristi musia koncom týždňa pripraviť zatiaľ iba na čiastočné obmedzenie, kde bude nevyhnutné zúženie jazdných pruhov. 
Pod mostom VSS (križovatka) sondujú podzemné siete z dôvodu výstavby tzv. štartovacích jám na pretlakoch pre kábelovod, ale aj v súvislosti s prekládkou inžinierskych sietí, potrebných k výstavbe nových autobusových zastávok.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Križovatka VSS bude od zajtrajšieho rána (piatok 4.8.2017) sprejazdnená

Križovatka VSS, jeden z najdôležitejších dopravných uzlov v meste, bola súčasťou rozsiahlej modernizácie košických električkových tratí (MET). Stavebné práce boli ukončené podľa projektovej dokumentácie v pondelok, 31. 7. 2017. Súbežne s dokončovaním prác bežali legislatívne procesy-konania, vydávanie rozhodnutí, ich doručovanie zúčastneným stranám, čo je nevyhnutný proces na to, aby mohla byť stavba odovzdaná do užívania.

Podľa vyjadrenia zhotoviteľa-Eurovie SK,a.s. zajtra začne v spolupráci s dopravnou políciou SR vo veľmi skorých ranných hodinách s postupným odstraňovaním dopravného značenia, pričom predpokladajú spustenie križovatky pre osobnú dopravu vo všetkých smeroch o 6,00 hod. ráno. Cestná svetelná signalizácia bude o tomto čase zapnutá do ostrého módu. 

www.kosice.sk/article.php?id=19742

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dopravné obmedzenia                                    Zmeny v MHD

------------------------------------------------------------------------------------

Cesta MHD do Barce sa zjednoduší, DPMK predlžuje trasu náhradnej linky x4

Na základe požiadaviek mestskej časti Košice - Barca, jej obyvateľov a spoločností sídliacich v Barci dochádza od soboty, 1.apríla 2017 k predĺženiu trasy náhradnej autobusovej linky x4 a zmene jej cestovného poriadku. 

Linka x4 bude v smere do Barce premávať od prestupného uzla Ryba cez zastávky Holubyho - Verejný cintorín - Autocamping - Hraničná - Katastrálny úrad až na konečnú zastávku Socha Jána Pavla II.

V smere z Barce do centra bude premávať od Sochy Jána Pavla II. cez zastávky Katastrálny úrad -VSS, križovatka - Levočská - Bukovecká - tepláreň - VSS,  križovatka - Južná trieda č. 125 - Verejný cintorín - Holubyho až po prestupný uzol električkovej dopravy Ryba.

Zároveň dochádza k malým zmenám v cestovných poriadkoch na linkách 9, xR2 a 72.

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Re: Re: Re: Re: stlpy

(Peter, 25. 7. 2017 15:42)

potom sa pytam ked to je v sprave NDS, preco to neopravili a nedokoncili ako mali? za to niesu ziadne sankcie zo strany mesta? ved to takto preboha odovzdat nemozu..ci?

sci:fi

(Jozko, 20. 7. 2017 22:41)

Rok 2017. Kosicania sa tesia z prepojenia elektrickovej a vlakovej dopravy. Pod mostom VSS, kde sidli uplne novy prestupny terminal AD a ED, totiz vybudovali elektrickovy tunel, ktory sa plynulo zapaja na existujucu priecne krizujucu most VSS vlakovu trat. Kosicania tak uz nemusia pochodovat na autobusove zastavky, z prace s nakupom nastupia do elektricky v centre Kosic, ta ich dovezie priamo domov. Ci je to po novovybudovanej trati v Krasnej nad Hornadom miesto starej komunikacie, ktoru nahradil novy obchvat, alebo po elektrifikovanej trati do Moldavy nad Bodvou.

Scifi off, tabletky off :D

hm

(strasidlo, 19. 7. 2017 15:27)

Uz teraz idu tie kolaje volajako krivo. A mohli to radsej dat madarom vyasfaltovat. :)))

Re: hm

(Jozko, 20. 7. 2017 22:29)

Madarom? Tak to si sa sekol.. Eurovia ok.

hmm?

(občan_KE, 20. 7. 2017 21:11)

K nejakému rozšíreniu jazdného pruhu, ktorý je dôležitý, bohužiaľ, nedošlo!
škoda, urýchlilo by to dopravu a na moste VSS by nebolo toľko nehôd.
https://lh3.googleusercontent.com/-MKYvFsS9SUQ/WXDzZO7n2dI/AAAAAAAApSk/AE27GnIBHGIJtMDd-VVCbERCaM5j79nvgCHMYBhgL/s800/IMG_0033.JPG
a ešte uvidíme, koľkí vodiči - nevodiči skončia v tomto stĺp:
https://lh3.googleusercontent.com/-SYykO94cCws/WXDzN56cQ_I/AAAAAAAApRI/MV-KN3t61_EtQyl5S16TwYUvYOB6J5a6gCHMYBhgL/s800/IMG_0010.JPG

Re: hmm?

(sckesk, 20. 7. 2017 21:21)

Podľa všetkého tam ten ďalší odbočovací pruh bude.
https://s12.postimg.org/9uskml7ml/vss_odb.jpg
Ruší sa autobusová zastávka a na fotkách môžete vidieť, že na jednom mieste odrezali z chodníka...

spreje na stlpoch

(kosican, 14. 7. 2017 1:22)

podla mna tie sprejoviny ti dementi dole nedaju, uz tam robia a dlazdia zastavky a asfaltuju okolie , keby to planovali dat prec z tych betonovych stlpov uz by to odstranili davno.. fuuuj grc !!! toto bude ostuda vramci MET

Re: spreje na stlpoch

(Michal, 15. 7. 2017 1:14)

Rozplacme sa teraz :D do tyzdna by to aj tak bolo opet zasprejovane.... a cele tie roky vam to nevadilo? :D

Re: Re: spreje na stlpoch

(kosican, 15. 7. 2017 3:23)

omyl, urcite by nebolo zasprejovane, ak by pouzili anisprej nater s cementom, na co by ziadny sprej nechytil.. a to kludne mohli spravit,ale sa na to vyprdli.. pritom sa jedna o reprezentativne miesta a modernymi ledkami osvetlene zmodernizovane zastavky elektricky ..je to hanba na n-tu!!!

Re: Re: spreje na stlpoch

(kosican, 15. 7. 2017 3:27)

a samozrejme ze to tam roky nevadilo nakolko sa tam nic nerobilo a zastavky podjazd chatrali cele desatrocia a okolie bolo v stadiu rozpadu, ale teraz ked to vsetko rekonstruuju tak to bude do oci bijuce-lebo si to teraz kazdy vsimne a bude z toho pohorseny kedze to tam absolutne nezapada a to tam nema co robit! jedna sa o kardinalny zahanbujuci omyl eurovie!!!

Re: Re: Re: spreje na stlpoch

(graffiti, 16. 7. 2017 11:48)

možno sa tam spravia nove graffiti / street art .... je zbytočné kritizovať nedokončenú stavbu keď bude odovzdaná tak vtedy si môžeš otvárať ústa

Re: Re: Re: Re: spreje na stlpoch

(Cement, 17. 7. 2017 9:32)

Nie! To graffity malo byť odstránené okamžite v prvom dni pri začatí rekonštrukcie! Nikto si neuvedomuje obrovský negatívny dosah ignorovania tohto kroku a je tým samozrejme teraz veľmi závažne ohrozené preplatenie eurofondov za MET. :D

Re: Re: Re: Re: Re: spreje na stlpoch

(mat, 20. 7. 2017 8:15)

Z fotiek je vidno, ze na niektore stlpy su montovane kamery. Mozno len cakaju kym ich spustia a tak to opravia. Dalsia vec je, ze most, predpokladam, neopravovala Eurovia, ale NDS.

z imhd.sk

(Marek, 16. 7. 2017 21:52)

Z imhd.sk

"Úsek Križovatka VSS: Nové polohy zastávok pod mostom VSS

UČS 15 viacero zmien v umiestnení zastávok pod mostom VSS. Viacero nástupíšť bude presunutých až za os križovatky v smere jazdy, čo zvýši priepustnosť križovatky a zároveň nezhorší najviac používané prestupy medzi jednotlivými linkami MHD.

Električkové nástupište linky 4 v smere do centra bude posunuté za most a zároveň bude slúžiť aj pre linky 3 a 7 idúce zo sídliska Nad Jazerom. Pôvodné nástupište bude zlikvidované, súčasné nástupištia liniek 3 7 a 9 budú zlúčené do jedného a budú slúžiť len v prípade výluk. Zrušené bude aj rozraďovanie smerov dvoma nezávislými koľajami zo sídliska Nad jazerom na Alejovú ulicu a Južnú triedu.

Z dôvodu nového umiestnenia nástupišťa v smere do centra dôjde k zrušeniu rozraďovania smerov Barca a Nad jazerom v smere z centra. Po novom bude rozraďovanie riešené koľajovou splietkou.

Linka 9 bude mať svoje nástupište pre smer Alejová za osou križovatky. K tomuto nástupišťu bude zároveň pridružené autobusové nástupište situované do rovnakej línie. Využívané by mohlo byť napríklad po presmerovaní linky 12 cez Nižné kapustníky a južnú časť Rastislavovej ulice.

Nástupištia električiek v smere na sídlisko Nad jazerom zostávajú vo svojej doterajšej polohe pod mostom. Zachovaná zostáva aj poloha zastávky v smere do Barce."

Zastavky

(Michal, 11. 7. 2017 22:30)

To usporiadanie zastavok mi nejak nesedi. Z jazera smer juzna trieda bude zastavka pod mostom a o par metrov aj za zakrutou? (Na juznej triede) alebo ta zastavka bude asi len pre linku č 4? Kedze pred krizovatkou z barce uz zastavka nieje.. ale co sa tyka linky 9. Tak tam su tiez v jej trase smerom z jazera dve zastavky po sebe.jedna pod mostom a druha na alejovej. Tak teraz neviem. Alebo to pod mostom co stavaju nebude zastavka? :D

Re: Zastavky

(Strasidlo, 12. 7. 2017 10:31)

Co keby ste pohrkali troska hlavickou. Takto to bolo stale len ta pre 4-ku z Barce sa presunula za krizovatku a pribudli tam prechody, urcite je to lepsie takto. :)

Re: Re: Zastavky

(Michal, 13. 7. 2017 17:12)

No sak to som sa aj pytal co hned ten sarkazmus? Ja to nekrityzujem :)

Re: Re: Re: Zastavky

(baf, 13. 7. 2017 23:33)

Ja tým električkovým ostrovčekom rozumiem takto: používať v pravidelnej prevádzke sa budú 4 z nich, tie za výjazdmi z križovatky. To je systematické a praktické. Piaty ostrovček, ktorý je ako jediný pred vjazdom do križovatky v smere z Jazera sa bude používať iba keď sa električky z Jazera budú otáčať cez koľajovú spojku, aby sa vrátili naspäť na Jazero (mimoriadne udalosti, výluky). Vtedy je ten ostrovček potrebný pre výstup a nástup, lebo tie 4 hlavné ostrovčeky nebudú dosiahnuteľné.

Re: Re: Re: Re: Zastavky

(Michal, 15. 7. 2017 0:57)

Inak aj to ma napadlo.

ujo harasi

(Strasidlo, 12. 7. 2017 10:44)

Pekne nam to vynovil ten nas pan primaktor. Zlate rucicky ma, musi mat riadne mozole na nich. :)))