Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Rekonštrukcia električkovej križovatky pri Športovej hale

Dopravný podnik mesta Košice, a. s. začne od 5. júla 2010 rozsiahlu  rekonštrukciu koľajovej križovatky pri Radnici v Starom meste (Športová hala, ulice: Kuzmányho, Československej armády až po koniec cestno-koľajového prejazdu na križovatke ulíc Hviezdoslavova – Moyzesova). Rekonštrukciu bude DPMK realizovať počas letných prázdnin, potrvá až do 1. septembra 2010. 
V súvislosti s rozsiahlou rekonštrukciou električkovej koľajovej križovatky  sa bude realizovať počas leta aj výluka v mestskej hromadnej doprave. Vďaka modernizácii úseku pri športovej hale v celkovej sume 1,78 milióna eur by mala byť križovatka bezpečná a takisto nehlučná, čo istotne pomôže najmä obyvateľom danej lokality. Predpokladá sa, že pri pravidelnej údržbe vydrží 30 rokov.

V rekonštruovanom uzle bude úplne vylúčená električková doprava a čiastočne obmedzená autobusová doprava v 1. etape od 5. júla do 23. augusta.

Z dôvodu inštalácie stavebnej výhybky pri Športovej hale bude 5. júla 2010 vylúčená električková doprava na Kuzmányho ul. v úseku Krajský súd – Radnica Starého mesta.

 

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.