Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Rekonštrukcia električkovej trate na Kuzmányho

 

Oprava ukončená.

--------------------------------------------------------------------------------------

Z dôvodu opravy koľajového prejazdu v križovatke Kuzmányho – Šrobárova bude v dňoch 15.09.2016 - 21.09.2016 úplne uzatvorený uvedený koľajový prejazd. 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Od nedele 31.5.2015 boli uzavreté prejazdy na Poštovej a Galenovej a k presmerovaniu dopravy cez Dr.Kostlivého a Šrobárovu.
Zmena-dopravy-na-kuzmanyho-od-31.5.2015
Takisto došlo aj ku zmenám trás liniek MHD:
Zmeny-v-mhd-od-31.maja-2015

-----------------------------------------------------------------------------------------

Na piatkovej tlačovej besede (05.06.2015) majiteľ spoločnosti Dúha a.s. Miroslav Remeta oznámil, že Kuzmányho ulica bude sprejazdnená od 8. júla (kedy ale po nej opäť začnú jazdiť aj električky, sme sa zatiaľ nedozvedeli).

Počas realizácie sa postupne vyskytli skutočnosti, s ktorými sme nemohli rátať. Napríklad kábel vysokého napätia na Kuzmányho ulici od križovatky so Štúrovou po Šrobárovu. Izolácia bola natoľko poškodená, že to museli najprv riešiť energetici, čo pre nás znamenalo trojmesačné zdržanie.” povedal Remeta.
Garantujeme, že do 28. septembra 2015 bude prebiehajúca rekonštrukcia električkovej trate ukončená, tvrdí Miroslav Remeta.

duha-garantujeme-ze-termin-do-konca-septembra-stihneme/

---------------------------------------------------------------------

Začiatkom marca hovorkyňa mesta tvrdila, že na prelome mesiacov marec - apríl bude časť Kuzmányho ulice (po Poštovú) opäť zobojsmernená, no stalo sa tak nakoniec až dnes 24.4.2015.

"Po Veľkej noci zhotoviteľ nasadí maximálne kapacity na všetkých rekonštruovaných úsekoch

hovorkyňa mesta pre TV Markíza

Dnes, 11.4.2015, o 16.hod. nebol na Kuzmányho nikto!

-----------------------------------------------------------------------

Firma Dúha mala odovzdať aktualizovaný harmonogram rekonštrukcie električkových tratí do piatku 13.3.2015. No ani týždeň po tomto termíne ho, podľa hovorkyne mesta, mestu nedoručila.

----------------------------------------------------------------------------------

Poslanec Rusnák pred novinármi zverejnil aktuálnu písomnú odpoveď primátora Richarda Rašiho (Smer) na jeho interpeláciu ohľadom rekonštrukcie.
Uvádza sa v nej, že projekt "Stavby IKD Košice, Námestie mieru Staničné námestie prebieha podľa aktualizovaného harmonogramu z 23. januára 2015 a termín dokončenia prác je 31. júla 2015".
Trojica žiada primátora, aby zverejnil tento aktualizovaný harmonogram na webstránke mesta do piatka 13. marca.

Hovorkyňa magistrátu Linda Šnajdárová uviedla, že mesto Košice si v uplynulých dňoch vyžiadalo od zhotoviteľa aktuálny harmonogram.
"Zhotoviteľ má určený termín dodania harmonogramu na piatok 13. 3. 2015, po jeho dodaní ho zverejníme," uviedla.
Potvrdila, že termín ukončenia rekonštrukcie je 31. júla 2015.

kosice.korzar.sme.sk/c/7693621/opozicia-chce-dopravne-prieskumy-v-kosiciach-pohnat-az-do-bruselu

------------------------------------------------------------------------

Zástupcovia Siete vyzývajú primátora Richarda Rašiho (Smer), aby zverejnil záväzny termín dokončenia prác na Kuzmányho.
Šnajdárová k tomu uviedla, že sa na prelome marca a apríla sprejazdní časť cesty (Kuzmányho je teraz jednosmerná) a električkové trate majú byť hotové do konca mája.
Ďalšou požiadavkou bolo zverejnenie harmonogramu postupu prác na všetkých úsekoch. Toto mesto nekomentovalo.

kosice.korzar.sme.sk/c/7680640/siet-kritizuje-rekonstrukciu-trati-mesto-kosice-politikarcia.html

---------------------------------------------------------------------------------------------

Podľa posledných, neoficiálnych informácii sa s ukončením prác na Kuzmányho počíta až niekedy v marci.
Opätovné spustenie električkovej dopravy ale záleží od postupu prác na Štúrovej ulici...

-----------------------------------------------------------------------------------------------

„Máme garancie od zhotoviteľa, že práce v maximálnom rozsahu  budú ukončené do konca roka. Uvidíme, či počasie dovolí dozvárať všetky koľajnice a dotiahnuť ďalšie technologické procesy. Takže je jasné, že električková doprava nebude na Kuzmányho obnovená do konca roka. Potrebujeme potom ešte zabezpečiť v januári kolaudáciu, eventuálne nejaké drobné nedorobky,“ potvrdil v pondelok posunutie termínu dosluhujúci viceprimátor Ján Jakubov (Smer).

kosice.korzar.sme.sk/c/7526249/kosicke-elektricky-maju-ist-na-kuzmanyho-od-februara.html

---------------------------------------------------------------------------------------------

Podľa vyjadrenia viceprimátora Jakubova z 3.12.2014, budú práce na Kuzmányho UKONČENÉ do konca roka. Spustenia električkovej dopravy – február 2015.
Ešte pred nedávnom ale tvrdil, že do Vianoc bude trať už aj skolaudovaná a doprava na nej bude obnovená.
Pôvodný termín ukončenia bol 31.október 2014...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Komplexné zrekonštruovanie električkovej trate na Kuzmányho, aby umožňovala jazdu aj pre tram–trainy (tzv. vlakoelektričky). Polomery oblúkov musia byť preto minimálne 25 metrov.
Koľajisko by malo byť zatrávnené a pri priechodoch a križovatkách dláždené.
Trať by mali po celej dĺžke monitorovať kamery.
Zmodernizujú sa všetky nástupištia na celej trase. Kde sa to bude dať, sa aj predĺžia najmenej na 70 metrov, aby tam naraz mohli zastaviť električka aj tram–train. Pribudnú ochranné aj bezpečnostné bariérové prvky.
Na zastávkach budú prístrešky, vymenia sa označníky. Na každej bude nainštalovaná elektronická LCD tabuľa, ktorá poskytne aktuálne informácie o najbližších odchodoch električiek z danej zastávky.
Dôjde k zmene polohy zastávky Krajský súd (posunie sa ďalej od Štúrovej až medzi Šrobárovu a Galenovu).
Pre plynulý prejazd električiek (tram–train) po Kuzmányho pribudnú na križovatkách semafory. Autám bude svietiť vďaka detektorom červená iba v čase prejazdu električky, potom bude blikať oranžová. Ide o križovatky Kuzmányho – dr. Kostlivého, Kuzmányho – Šrobárova – Floriánska a Kuzmányho – Galenova.


Kuzmányho ulica je jednosmerná.
Dopravné obmedzenia kvôli rekonštrukcii električkových tratí v Košiciach mali odštartovať už minulý týždeň, no pre údajné technické príčiny, ktoré ale neboli zverejnené, sa termín posunul. Dnes sa na Kuzmányho ulici osádzali dopravné značky. Od zajtrajšieho rána bude Kuzmányho ulica jednosmerná. Začnú sa tiež búracie práce a likvidácia koľajníc na tejto ulici. 
Jazdiť sa bude iba v smere od radnice Starého Mesta ku Štúrovej. Cesta v opačnom smere bude slúžiť výhradne ako pracovný pás, takže zo Štúrovej sa na Kuzmányho už nebude dať odbočiť. Obchádzková trasa od Štúrovej k radnici Starého Mesta povedie po Moyzesovej ulici. Na Kuzmányho sa z Moyzesovej dostanete iba cez Poštovú. Ostatné ulice - Galenova, Šrobárova a Dr. Kostlivého, budú zaslepené.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V sobotu 2.8.2014 sa začína s modernizáciou električkových tratí v rámci projektu IKD. 
Preto budú v termíne od 2.8.2014 uzavreté koľajové trate na Kuzmányho ulici.
Zmeny v MHD nájdete tu: Obmedzenia električkovej dopravy
Náhradná autobusová doprava je presunutá z Kuzmányho na Moyzesovu ulicu.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: Re: S

(luky, 27. 10. 2014 18:12)

no to som zvedavy ako to okomentuju...

Re: S

(KEtchup, 28. 11. 2014 14:40)

na pred mesiacom :D :D :D

A dajme presovskej DÚHE s.r.o. robit aj celu Sturovu.. mozno, ze na vianoce 2020 tadial prejde prva faceliftovana neklimatizovana elektricka ktora bola zastarala uz ked bola este len na papieri.. ved vsak.. Spolu meníme Rašice..

Progress prác...

(KEtchup, 27. 11. 2014 12:19)

Južný koniec Kuzmánky.. Denný systém prác vyzerá nasledovne.. o 10:00 zaparkuje Tatrovka (prípadne aj bager).. Dojde pár chlapov, dumajú a motkajú sa, prekladaju materiál a náradie z miesta na miesto.. podkladajú tácku na olej pod Tatrovku.. manuálne robí jeden-dvaja, zvyšok teamu pokuruje prípadne sa vytratí.. toto trvá do 11:30, potom obed pauzička do 13:00 a buď sa ešte občas vrátia alebo tam už o 15:00 neni tatry ani živej duše... a takto to je vážení a milí 3 mesiace temer každý deň! Trtkajú sa s tým jak deti na piesočku.. holt neni to veru Obchodné Centrum..

zakaz vstupu na stavenisko?

(autor, 5. 10. 2014 1:25)

Vdaka za kazdy mostik pre pesich, v stredu o jednej na obed si dvaja spoluobčania v useku pred policiou na Kuzmanyho pri jednom takom odsunuli plot, vhupli do jamy, chvilu hladali, motkali sa v blate, a o chvilu uy bojovali s kablami az kym sa im ich nepodarilo zo zeme a zpod chodnika vyrvat.. vyniesli si ich, spokojne nalozili na vozik a seladonskym tempom odkracali aj s nakupom... sme v kancli len cumeli cez okno s nemym uzasom :D ..A nikto, cely cas nikto kompetentny sa tam nevyskytol.. v strede pracovneho tyzdna v strede pracovneho dna, rovno pod oknami policie.. clovek ani nevie ci sa ma smiat ci plakat ;)

Re: zakaz vstupu na stavenisko?

(rozhorceny z demencie ludi, 8. 10. 2014 20:58)

A vy primitivi ste sa z okna pozerali ako cigani kradnu namiesto vytocenia 158. Neviem ci sa mam smiat alebo plakat nad tvojou demenciou. Ty ides na niekoho druheho poukazovat co robil, alebo nerobil? Sa zamysli najprv nad sebou.

Re: Re: zakaz vstupu na stavenisko?

(renča, 27. 10. 2014 18:43)

Demencia je zabudlivosť.....čo to má spoločné s tým ako konali,ked nepoznám výraz čo znamená tak ho aspoň nepoužívam

Re: Re: Re: zakaz vstupu na stavenisko?

(ty musis byt dementna, 27. 10. 2014 19:32)

Ty musis byt dementna, ked si myslis, ze demencia = zabudlivost. A este ides druhych poucovat. Postihnutie pamati je len jeden z mnohych dosledkov demencie (dalsie su napr. zhorsenie kognitivnych schopnosti, emocna labilita, upadok intelektu...). Toto mam najradsej ked zo seba takto ludia robia debilov.

Re: zakaz vstupu na stavenisko?

(Pak, 8. 10. 2014 22:05)

Cudujem sa nad primitivmy ako si ty ...
Namiesto toho aby si informoval policiu. Cumel si ako tela. To je ta nasa mentalita sak nie je moje nestaram sa ... Barz by vyrval zo zeme kable od internetu a prisli by ste o zakazky ;)

Re: Re: zakaz vstupu na stavenisko?

(autor, 8. 10. 2014 23:51)

chlapci no vy ste ale inteligenti, tých koledníkov sme videli rovnako my ako aj cela administrativna budova Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, kedže to bolo rovno pod jej oknami.. A k tym internertovym kablom zase az tak zhave to nebolo, neboli to ziadne aktivne droty len nejaky srot, akurat vam unilklo ze slo viacmenej o poukazanie na stav ze sa so stavbou meska a niekolko pracovnych dni bol tento usek stavy absolutne opusteny = nemal gazdu..

Re: zakaz vstupu na stavenisko?

(Peter, 24. 10. 2014 11:19)

A vy vôbec pracujete v tej kancelárii ?

typicke

(Pavol, 26. 8. 2014 9:51)

Na stvenisko je zakazane vstupovat tu nezamestnanim osobam,tak by som to oplotil aspon paskou,a dal tam 2 az 3 prechody,ak nemaju prechody nech si pozicaju od TEHO..:D tie ich maju vela..:D

Re: typicke

(Peter, 28. 9. 2014 6:29)

Aspoň netáraj !

Re: typicke

(Peter, 24. 10. 2014 11:21)

Dement

zmluva

(ivan, 5. 10. 2014 22:42)

kde sa da najst zmluva na tuto rekonstrukciu, na stranke dpmk ni je a na stranke mesta tiez nie

Re: zmluva

(sckesk, 6. 10. 2014 8:41)

Zmluva:
http://e-samosprava.kosice.sk/Zverejnenie/Zmluva.aspx?ID=33278898
no prílohy, na ktoré sa táto zmluva odvoláva a sú jej neoddeliteľnou súčasťou, už Mesto nikde nezverejnilo a Harmonogram prác ani neposkytlo médiám po tom, ako si ho vyžiadali.

zastavky

(albiman, 21. 8. 2014 0:10)

Vitam tento projekt. Budu sa rekonstruovat aj nejake zastavky?

Re: zastavky

(Tatranka, 26. 8. 2014 14:56)

Rekonštruuje sa absolútne všetko. Nové zastávky majú byť v parametroch pre Tram trainy, o.i. vybavené digitálnym informačným systémom, kamerovým systémom...

Re: Re: zastavky

(Karol Labaš, 11. 9. 2014 0:06)

Áno, majú vyhovovať pre hybridné Tram-train, akurát tie sa nakúpiť neplánujú. A keby sa aj kúpili, ťažko by sa vyberalo, kde budú jazdiť - či iba v meste po električkových tratiach alebo iba na železnici. Jednoducho preto, že prepojenie železnice a električkových tratí z projektu záhadne vypadlo - taktiež bez vysvetlenia.

Re: Re: Re: zastavky

(Tatranka, 24. 9. 2014 14:35)

Košice tram - train nepotrebujú a dlho, ak vôbec, ani potrebovať nebudú. IDS sa dávno dal a dá pohodlne urobiť aj s tým čo máme dnes. Od začiatku tento projekt považujem za megalomanský nezmysel súdruha Olexu a spol. Jediným prínosom je, že sa vďaka tomu rekonštruujú trate v meste,ktoré napojené na ŽSR jednoducho budú až bude komunizmus na celom scete :-D
A ešte je otázka či pri tejto metóde "postupného strácania" mestské trate budú kompletne vynovené v sľubovaných programových obdobiach.

Cesty

(Riso, 9. 9. 2014 16:07)

Dufam ze aj tie cesty a chodníku poupravuju ked s popod nich porušili beton základ.....


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »