Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Rekonštrukcia električkovej trate na Kuzmányho

 

Oprava ukončená.

--------------------------------------------------------------------------------------

Z dôvodu opravy koľajového prejazdu v križovatke Kuzmányho – Šrobárova bude v dňoch 15.09.2016 - 21.09.2016 úplne uzatvorený uvedený koľajový prejazd. 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Od nedele 31.5.2015 boli uzavreté prejazdy na Poštovej a Galenovej a k presmerovaniu dopravy cez Dr.Kostlivého a Šrobárovu.
Zmena-dopravy-na-kuzmanyho-od-31.5.2015
Takisto došlo aj ku zmenám trás liniek MHD:
Zmeny-v-mhd-od-31.maja-2015

-----------------------------------------------------------------------------------------

Na piatkovej tlačovej besede (05.06.2015) majiteľ spoločnosti Dúha a.s. Miroslav Remeta oznámil, že Kuzmányho ulica bude sprejazdnená od 8. júla (kedy ale po nej opäť začnú jazdiť aj električky, sme sa zatiaľ nedozvedeli).

Počas realizácie sa postupne vyskytli skutočnosti, s ktorými sme nemohli rátať. Napríklad kábel vysokého napätia na Kuzmányho ulici od križovatky so Štúrovou po Šrobárovu. Izolácia bola natoľko poškodená, že to museli najprv riešiť energetici, čo pre nás znamenalo trojmesačné zdržanie.” povedal Remeta.
Garantujeme, že do 28. septembra 2015 bude prebiehajúca rekonštrukcia električkovej trate ukončená, tvrdí Miroslav Remeta.

duha-garantujeme-ze-termin-do-konca-septembra-stihneme/

---------------------------------------------------------------------

Začiatkom marca hovorkyňa mesta tvrdila, že na prelome mesiacov marec - apríl bude časť Kuzmányho ulice (po Poštovú) opäť zobojsmernená, no stalo sa tak nakoniec až dnes 24.4.2015.

"Po Veľkej noci zhotoviteľ nasadí maximálne kapacity na všetkých rekonštruovaných úsekoch

hovorkyňa mesta pre TV Markíza

Dnes, 11.4.2015, o 16.hod. nebol na Kuzmányho nikto!

-----------------------------------------------------------------------

Firma Dúha mala odovzdať aktualizovaný harmonogram rekonštrukcie električkových tratí do piatku 13.3.2015. No ani týždeň po tomto termíne ho, podľa hovorkyne mesta, mestu nedoručila.

----------------------------------------------------------------------------------

Poslanec Rusnák pred novinármi zverejnil aktuálnu písomnú odpoveď primátora Richarda Rašiho (Smer) na jeho interpeláciu ohľadom rekonštrukcie.
Uvádza sa v nej, že projekt "Stavby IKD Košice, Námestie mieru Staničné námestie prebieha podľa aktualizovaného harmonogramu z 23. januára 2015 a termín dokončenia prác je 31. júla 2015".
Trojica žiada primátora, aby zverejnil tento aktualizovaný harmonogram na webstránke mesta do piatka 13. marca.

Hovorkyňa magistrátu Linda Šnajdárová uviedla, že mesto Košice si v uplynulých dňoch vyžiadalo od zhotoviteľa aktuálny harmonogram.
"Zhotoviteľ má určený termín dodania harmonogramu na piatok 13. 3. 2015, po jeho dodaní ho zverejníme," uviedla.
Potvrdila, že termín ukončenia rekonštrukcie je 31. júla 2015.

kosice.korzar.sme.sk/c/7693621/opozicia-chce-dopravne-prieskumy-v-kosiciach-pohnat-az-do-bruselu

------------------------------------------------------------------------

Zástupcovia Siete vyzývajú primátora Richarda Rašiho (Smer), aby zverejnil záväzny termín dokončenia prác na Kuzmányho.
Šnajdárová k tomu uviedla, že sa na prelome marca a apríla sprejazdní časť cesty (Kuzmányho je teraz jednosmerná) a električkové trate majú byť hotové do konca mája.
Ďalšou požiadavkou bolo zverejnenie harmonogramu postupu prác na všetkých úsekoch. Toto mesto nekomentovalo.

kosice.korzar.sme.sk/c/7680640/siet-kritizuje-rekonstrukciu-trati-mesto-kosice-politikarcia.html

---------------------------------------------------------------------------------------------

Podľa posledných, neoficiálnych informácii sa s ukončením prác na Kuzmányho počíta až niekedy v marci.
Opätovné spustenie električkovej dopravy ale záleží od postupu prác na Štúrovej ulici...

-----------------------------------------------------------------------------------------------

„Máme garancie od zhotoviteľa, že práce v maximálnom rozsahu  budú ukončené do konca roka. Uvidíme, či počasie dovolí dozvárať všetky koľajnice a dotiahnuť ďalšie technologické procesy. Takže je jasné, že električková doprava nebude na Kuzmányho obnovená do konca roka. Potrebujeme potom ešte zabezpečiť v januári kolaudáciu, eventuálne nejaké drobné nedorobky,“ potvrdil v pondelok posunutie termínu dosluhujúci viceprimátor Ján Jakubov (Smer).

kosice.korzar.sme.sk/c/7526249/kosicke-elektricky-maju-ist-na-kuzmanyho-od-februara.html

---------------------------------------------------------------------------------------------

Podľa vyjadrenia viceprimátora Jakubova z 3.12.2014, budú práce na Kuzmányho UKONČENÉ do konca roka. Spustenia električkovej dopravy – február 2015.
Ešte pred nedávnom ale tvrdil, že do Vianoc bude trať už aj skolaudovaná a doprava na nej bude obnovená.
Pôvodný termín ukončenia bol 31.október 2014...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Komplexné zrekonštruovanie električkovej trate na Kuzmányho, aby umožňovala jazdu aj pre tram–trainy (tzv. vlakoelektričky). Polomery oblúkov musia byť preto minimálne 25 metrov.
Koľajisko by malo byť zatrávnené a pri priechodoch a križovatkách dláždené.
Trať by mali po celej dĺžke monitorovať kamery.
Zmodernizujú sa všetky nástupištia na celej trase. Kde sa to bude dať, sa aj predĺžia najmenej na 70 metrov, aby tam naraz mohli zastaviť električka aj tram–train. Pribudnú ochranné aj bezpečnostné bariérové prvky.
Na zastávkach budú prístrešky, vymenia sa označníky. Na každej bude nainštalovaná elektronická LCD tabuľa, ktorá poskytne aktuálne informácie o najbližších odchodoch električiek z danej zastávky.
Dôjde k zmene polohy zastávky Krajský súd (posunie sa ďalej od Štúrovej až medzi Šrobárovu a Galenovu).
Pre plynulý prejazd električiek (tram–train) po Kuzmányho pribudnú na križovatkách semafory. Autám bude svietiť vďaka detektorom červená iba v čase prejazdu električky, potom bude blikať oranžová. Ide o križovatky Kuzmányho – dr. Kostlivého, Kuzmányho – Šrobárova – Floriánska a Kuzmányho – Galenova.


Kuzmányho ulica je jednosmerná.
Dopravné obmedzenia kvôli rekonštrukcii električkových tratí v Košiciach mali odštartovať už minulý týždeň, no pre údajné technické príčiny, ktoré ale neboli zverejnené, sa termín posunul. Dnes sa na Kuzmányho ulici osádzali dopravné značky. Od zajtrajšieho rána bude Kuzmányho ulica jednosmerná. Začnú sa tiež búracie práce a likvidácia koľajníc na tejto ulici. 
Jazdiť sa bude iba v smere od radnice Starého Mesta ku Štúrovej. Cesta v opačnom smere bude slúžiť výhradne ako pracovný pás, takže zo Štúrovej sa na Kuzmányho už nebude dať odbočiť. Obchádzková trasa od Štúrovej k radnici Starého Mesta povedie po Moyzesovej ulici. Na Kuzmányho sa z Moyzesovej dostanete iba cez Poštovú. Ostatné ulice - Galenova, Šrobárova a Dr. Kostlivého, budú zaslepené.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V sobotu 2.8.2014 sa začína s modernizáciou električkových tratí v rámci projektu IKD. 
Preto budú v termíne od 2.8.2014 uzavreté koľajové trate na Kuzmányho ulici.
Zmeny v MHD nájdete tu: Obmedzenia električkovej dopravy
Náhradná autobusová doprava je presunutá z Kuzmányho na Moyzesovu ulicu.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: oplotenie listnateho travnika

(Tatranka, 1. 10. 2015 9:02)

Na električku nemáš dobiehať, máš plánovať! :-D

semafory pre elektricky

(bububu, 19. 9. 2015 21:54)

nerozumiem preco napr na zastavke pri sportovej hale v smere hlavna posta je semafor pre elektricky alebo na zastavke hlavna posta v smere sportova hala su za sebou hned dva semafory pre elektricky

Re: semafory pre elektricky

(Ikar, 23. 9. 2015 17:56)

Ak sa ja správne domnievam, tak jeden ktorý je hneď na nástupišťom, tam je kvôli cestovnému poriadku a druhý, ktorý je spravidla na križovatke slúži pre riadenie prevádzky

prečo

(peto, 13. 9. 2015 10:38)

prečo tam musia pchat plotik po celej dlzke kuzmanyho?? krasne to vyzera ked je cesta a hned vedla trava a nerusena nejakym plotom...

Re: prečo

(sckesk, 13. 9. 2015 14:32)

Na Námestie Osloboditeľov a ulici Kuzmányho sú navrhnuté či obnovované strihané živé ploty z ptačího zobu obecného aby bol oddelený pas pre električku. Vnútri živého plotu bude umiestnený nízky drôtený plot tak, aby sa zabránilo nežiaducemu priechodu peších cez frekventovanú komunikáciu mimo značené prechody. Celkom je navrhnuto k výsadbe 1300 bežných metrov plotu.

Re: Re: prečo

(Aštar, 17. 9. 2015 0:30)

plotik od cesty.. hm, preco nie, ked este vzdy sa to da dobabrat, a to si clovek myslel, ze kosena burina je uz posledny level!!! Naco nechali medzi cestou a tratou na Kuzmanyho 3 metre siroky zeleny pas ked ho pre "plotik" nebude vidiet, mohli tam byt pokojne hoc aj pripajacie pruhy..

Re: Re: Re: prečo

(Aštar, 17. 9. 2015 0:31)

a ze ani ten plotik nieje ani na jednej vizoske? To renderovali cez MS Paint?

Re: Re: prečo

(Tatranka, 18. 9. 2015 11:37)

A ja že je to sieťka na muchy... :-D

"zivy" plot

(stefan, 17. 9. 2015 23:28)

ten "zivy" plot je zlaty duhovy klinec do rakvy celej IKD na kuzmanke, duhaci to krasne korunovali na zaver :D ci este bude nejaka ceresnicka na torte ci prip. tajne eso v rukave? jdu blejt velebnosti.. asi som sa prejedol tych redviciek pri zbere :D

dalsi duhacky preslap

(stefan, 16. 9. 2015 21:47)

to uz ti dementni duhovci nemohli dat dlazbu po celej dlzke zastavok pri sportovej hale?co nezvysilo na dlazbu? no comment.. teraz to vyzera otrasne, v 1 smere pol zastavky asfalt a pol dlazba.. az ma naplo.. vyzera to strasne uz len na pohlad.. kde clovek pozre, tam po nich len skaza des a mor.. hnat ich odtialto co najskor a nieze im este za volaco platit!!! za tento paskvil by vramci celej zakazky IKD mali oni vratit peniaze a mesto by malo nauctovat mastne pokuty tym smradom ze nedodrzali viacere terminy a ze s prepacenim dojebali cele IKD od vrchu po spodok!!!kde su sankcie? na zapade by takato "firma" neprezila den svojej existencie!!!

Re: dalsi duhacky preslap

(poltan, 16. 9. 2015 22:06)

Asfalt tam naprojektoval projektant, zhotovitel musi zrealizovať to čo je v projekte. Na druhej strane všetko sa má skontrolovať a keď sa investorovi niečo nepáči tak to jednoducho neprevezme. Takže nehádzal by som tu vinu len na zhotoviteľa ale skôr na investora ktorému je asi všetko jedno len aby to bolo dajak hotové....

asfalt

(Maker, 13. 9. 2015 15:58)

Najviac ma serie ze nedali na cestu a prilahle chodniky novy asfalt len povyrezovali do stareho a poplatali to , jak na Slovensku , dojeb....

Re: asfalt

(stefan, 13. 9. 2015 16:55)

presne ! vyzera to strasne odpudzujuco, priam odporne horsie ako za sociku, vtedy sa robilo ozaj poriadnejsie a doslednejsie vsetko, stojim si za tym ze tato firma je mor kosic.. ale eurovia nie je v tomto o nic lepsia, takisto striha a plata len to co jej vyhovuje.. za toto by mali byt voci firmam vyvodene dosledky a riadne sankcie!!!

Re: Re: asfalt

(poltan , 14. 9. 2015 11:40)

Firma musí zrealizovať len to čo je v projektovej dokumentácií, a keď dačo pomimo projektu zničí musí dať do pôvodného stavu. Ja si myslím že je jasné že žiadna firma nebude na vlastné náklady asfaltovať chodníky za ktoré nemajú zaplatené.

Re: Re: Re: asfalt

(Tatranka, 15. 9. 2015 12:16)

Tak jest! Už to tu opakujeme dookola...

kosenie

(bububu, 11. 9. 2015 16:13)

dnes sprava mestskej zelene kosila travu medzi kolajnicami pri sportovej hale obycajnou kosackou. tak sa bude vzdy kosit travnik a neposkodia tie noze gumu pri kolajach?

Re: kosenie

(Tatranka, 12. 9. 2015 12:55)

Obyčajná? To je aká? Strunová, či niečo na kolieskach? Nič sa tým gumám nestane...

Re: Re: kosenie

(bububu, 13. 9. 2015 11:10)

na kolieskach,takze ma noze a nie struny. behal tam s kosackou

Re: Re: Re: kosenie

(Tatranka, 14. 9. 2015 10:06)

Aha. Tak aj tak tým gumám neublížia.

Re: kosenie

(stefan, 12. 9. 2015 16:37)

chcel si povedat ze kosia burinu :-D magori z mestskej zelene, to oni mali zabezpecit tie predpestovane travnate koberce samozrejme je tam burina jednoduchsie ako to vyplet je pokosit vsetko,sak co sa oni s tym budu srat.. :-/ ked tam nadrbali spolu s travou aj burinu tak sa mali o to aj adekvatne postarat aby ta burina bola odstranena vypletim.. a ne ako to vyzera teraz ze tam rastu redkvicky a ina zelenina.. prisamveru naserem sa,zoberem pracovne rukavice co mam doma a pojdem to na kuzmanku vyplet sam vlastnymi rukami.. neskutocna hanba a kocurkovo take nieco sa snad moze stat len u nas a prip este max tak na vychod od nas..a potom vraj preco sa nam potom zapadne krajiny smeju a nik tu nechce prist..


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »