Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 

Reklama

Rekonštrukcia električkovej trate na Kuzmányho

 

Oprava ukončená.

--------------------------------------------------------------------------------------

Z dôvodu opravy koľajového prejazdu v križovatke Kuzmányho – Šrobárova bude v dňoch 15.09.2016 - 21.09.2016 úplne uzatvorený uvedený koľajový prejazd. 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Od nedele 31.5.2015 boli uzavreté prejazdy na Poštovej a Galenovej a k presmerovaniu dopravy cez Dr.Kostlivého a Šrobárovu.
Zmena-dopravy-na-kuzmanyho-od-31.5.2015
Takisto došlo aj ku zmenám trás liniek MHD:
Zmeny-v-mhd-od-31.maja-2015

-----------------------------------------------------------------------------------------

Na piatkovej tlačovej besede (05.06.2015) majiteľ spoločnosti Dúha a.s. Miroslav Remeta oznámil, že Kuzmányho ulica bude sprejazdnená od 8. júla (kedy ale po nej opäť začnú jazdiť aj električky, sme sa zatiaľ nedozvedeli).

Počas realizácie sa postupne vyskytli skutočnosti, s ktorými sme nemohli rátať. Napríklad kábel vysokého napätia na Kuzmányho ulici od križovatky so Štúrovou po Šrobárovu. Izolácia bola natoľko poškodená, že to museli najprv riešiť energetici, čo pre nás znamenalo trojmesačné zdržanie.” povedal Remeta.
Garantujeme, že do 28. septembra 2015 bude prebiehajúca rekonštrukcia električkovej trate ukončená, tvrdí Miroslav Remeta.

duha-garantujeme-ze-termin-do-konca-septembra-stihneme/

---------------------------------------------------------------------

Začiatkom marca hovorkyňa mesta tvrdila, že na prelome mesiacov marec - apríl bude časť Kuzmányho ulice (po Poštovú) opäť zobojsmernená, no stalo sa tak nakoniec až dnes 24.4.2015.

"Po Veľkej noci zhotoviteľ nasadí maximálne kapacity na všetkých rekonštruovaných úsekoch

hovorkyňa mesta pre TV Markíza

Dnes, 11.4.2015, o 16.hod. nebol na Kuzmányho nikto!

-----------------------------------------------------------------------

Firma Dúha mala odovzdať aktualizovaný harmonogram rekonštrukcie električkových tratí do piatku 13.3.2015. No ani týždeň po tomto termíne ho, podľa hovorkyne mesta, mestu nedoručila.

----------------------------------------------------------------------------------

Poslanec Rusnák pred novinármi zverejnil aktuálnu písomnú odpoveď primátora Richarda Rašiho (Smer) na jeho interpeláciu ohľadom rekonštrukcie.
Uvádza sa v nej, že projekt "Stavby IKD Košice, Námestie mieru Staničné námestie prebieha podľa aktualizovaného harmonogramu z 23. januára 2015 a termín dokončenia prác je 31. júla 2015".
Trojica žiada primátora, aby zverejnil tento aktualizovaný harmonogram na webstránke mesta do piatka 13. marca.

Hovorkyňa magistrátu Linda Šnajdárová uviedla, že mesto Košice si v uplynulých dňoch vyžiadalo od zhotoviteľa aktuálny harmonogram.
"Zhotoviteľ má určený termín dodania harmonogramu na piatok 13. 3. 2015, po jeho dodaní ho zverejníme," uviedla.
Potvrdila, že termín ukončenia rekonštrukcie je 31. júla 2015.

kosice.korzar.sme.sk/c/7693621/opozicia-chce-dopravne-prieskumy-v-kosiciach-pohnat-az-do-bruselu

------------------------------------------------------------------------

Zástupcovia Siete vyzývajú primátora Richarda Rašiho (Smer), aby zverejnil záväzny termín dokončenia prác na Kuzmányho.
Šnajdárová k tomu uviedla, že sa na prelome marca a apríla sprejazdní časť cesty (Kuzmányho je teraz jednosmerná) a električkové trate majú byť hotové do konca mája.
Ďalšou požiadavkou bolo zverejnenie harmonogramu postupu prác na všetkých úsekoch. Toto mesto nekomentovalo.

kosice.korzar.sme.sk/c/7680640/siet-kritizuje-rekonstrukciu-trati-mesto-kosice-politikarcia.html

---------------------------------------------------------------------------------------------

Podľa posledných, neoficiálnych informácii sa s ukončením prác na Kuzmányho počíta až niekedy v marci.
Opätovné spustenie električkovej dopravy ale záleží od postupu prác na Štúrovej ulici...

-----------------------------------------------------------------------------------------------

„Máme garancie od zhotoviteľa, že práce v maximálnom rozsahu  budú ukončené do konca roka. Uvidíme, či počasie dovolí dozvárať všetky koľajnice a dotiahnuť ďalšie technologické procesy. Takže je jasné, že električková doprava nebude na Kuzmányho obnovená do konca roka. Potrebujeme potom ešte zabezpečiť v januári kolaudáciu, eventuálne nejaké drobné nedorobky,“ potvrdil v pondelok posunutie termínu dosluhujúci viceprimátor Ján Jakubov (Smer).

kosice.korzar.sme.sk/c/7526249/kosicke-elektricky-maju-ist-na-kuzmanyho-od-februara.html

---------------------------------------------------------------------------------------------

Podľa vyjadrenia viceprimátora Jakubova z 3.12.2014, budú práce na Kuzmányho UKONČENÉ do konca roka. Spustenia električkovej dopravy – február 2015.
Ešte pred nedávnom ale tvrdil, že do Vianoc bude trať už aj skolaudovaná a doprava na nej bude obnovená.
Pôvodný termín ukončenia bol 31.október 2014...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Komplexné zrekonštruovanie električkovej trate na Kuzmányho, aby umožňovala jazdu aj pre tram–trainy (tzv. vlakoelektričky). Polomery oblúkov musia byť preto minimálne 25 metrov.
Koľajisko by malo byť zatrávnené a pri priechodoch a križovatkách dláždené.
Trať by mali po celej dĺžke monitorovať kamery.
Zmodernizujú sa všetky nástupištia na celej trase. Kde sa to bude dať, sa aj predĺžia najmenej na 70 metrov, aby tam naraz mohli zastaviť električka aj tram–train. Pribudnú ochranné aj bezpečnostné bariérové prvky.
Na zastávkach budú prístrešky, vymenia sa označníky. Na každej bude nainštalovaná elektronická LCD tabuľa, ktorá poskytne aktuálne informácie o najbližších odchodoch električiek z danej zastávky.
Dôjde k zmene polohy zastávky Krajský súd (posunie sa ďalej od Štúrovej až medzi Šrobárovu a Galenovu).
Pre plynulý prejazd električiek (tram–train) po Kuzmányho pribudnú na križovatkách semafory. Autám bude svietiť vďaka detektorom červená iba v čase prejazdu električky, potom bude blikať oranžová. Ide o križovatky Kuzmányho – dr. Kostlivého, Kuzmányho – Šrobárova – Floriánska a Kuzmányho – Galenova.


Kuzmányho ulica je jednosmerná.
Dopravné obmedzenia kvôli rekonštrukcii električkových tratí v Košiciach mali odštartovať už minulý týždeň, no pre údajné technické príčiny, ktoré ale neboli zverejnené, sa termín posunul. Dnes sa na Kuzmányho ulici osádzali dopravné značky. Od zajtrajšieho rána bude Kuzmányho ulica jednosmerná. Začnú sa tiež búracie práce a likvidácia koľajníc na tejto ulici. 
Jazdiť sa bude iba v smere od radnice Starého Mesta ku Štúrovej. Cesta v opačnom smere bude slúžiť výhradne ako pracovný pás, takže zo Štúrovej sa na Kuzmányho už nebude dať odbočiť. Obchádzková trasa od Štúrovej k radnici Starého Mesta povedie po Moyzesovej ulici. Na Kuzmányho sa z Moyzesovej dostanete iba cez Poštovú. Ostatné ulice - Galenova, Šrobárova a Dr. Kostlivého, budú zaslepené.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V sobotu 2.8.2014 sa začína s modernizáciou električkových tratí v rámci projektu IKD. 
Preto budú v termíne od 2.8.2014 uzavreté koľajové trate na Kuzmányho ulici.
Zmeny v MHD nájdete tu: Obmedzenia električkovej dopravy
Náhradná autobusová doprava je presunutá z Kuzmányho na Moyzesovu ulicu.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: kuzmanka- sodoma gomora

(Tatranka, 2. 9. 2015 15:07)

Stožiare sú osadené dobre, má to robiť predpätie pre prevesy. Zbytok súhlas, v detailoch fušerina. Nech už Dúhaci tiahnu preč, kade ľahšie a navždy!!!

:-D

(stefan, 19. 8. 2015 21:24)

a je dokonane! :) presne ako som cakal, lol.. http://lh3.googleusercontent.com/-lfsW2qnBpZ4/VdTR8xOpKsI/AAAAAAABsPI/t7UNx2Bm038/s912/IMG_0042.JPG sprava mestskej zelene moze zahajit vyberove konanie na obsadenie plevnika burin vramci IKD :-D nech zije made in duhovy-remeto sro!!! to maju teraz za usetrene prachy za zavlazovaci system+prepestovane travnate koberce!

co nedorazia vtaci dorazi burina!

(stefan, 8. 8. 2015 23:06)

http://lh3.googleusercontent.com/-80RijaMu6vk/VcZq4efWsJI/AAAAAAABok4/BE1eZ8vYwII/s640/IMG_4489.JPG :-D no prosim.. a ani to dlho netrvalo :-D remeta a ujo harasi si mozu podat vrelo ruky ako pat a mat

.........

(peto, 8. 8. 2015 9:57)

mali nechat pletivo tam kde bolo pokým nevyrastie aspon trocha travnik a cele to malo byt prikryte plachtou aby to vtaci nevyzrali a mohla zakličit trava

Re: .........

(mykeyway, 8. 8. 2015 14:18)

prikryť plachtou? :D ako by potom tá tráva vyrástla bez svetla, vzduchu a vody? :D

Re: Re: .........

(stefan, 8. 8. 2015 21:47)

stacilo dat kym by zaklicilo ,potom by sa plachta stiahla ,uz by to vtaci nezrali.. este aj v tom su jak duhovi neandertalci nedorobeni..

Re: Re: .........

(stefan, 8. 8. 2015 21:50)

a igelit by sa dal priesvitny samozrejme docasne aby klicky mali svetlo a mohli vyklicit a zaroven aby sa vtactvo k tomu nedostalo.. lenze tym duho-remetosmradom ani toto nedocvaklo..

Re: Re: .........

(Ikar, 8. 8. 2015 22:12)

Náhodou, tráva by sa takto mala vysádzať :). A presne má zaklíčiť a potom sa odkryť. V skutku bežný postup, na to aby tráva zaklíčila potrebuje hlavne vlhko a teplo, čo by pod plachtou bolo dosť

namiesto travnika vysev, neskutocne!!!

(steelman, 4. 8. 2015 0:46)

takze ti smradlavi duhovi kokoti idu nakoniec vysievat!!! teda nie ako sa dlho avizovalo resp pisalo v samotnej sprave a projekte ci sa dokonca pisalo aj tu na fore ze sa budu klast uz hotove zatravnene bloky ako to robia v kazdom modernom meste ,tusil som to ked tam zacali davat tie kelimky ze sa na to vyjebali a ze to nakoniec odjebu tym najlahsim a najprimitivnejsim sposobom -vysledkom ktoreho bude sama burina a namiesto krasne zatravneneho koberca(vid napr debrecen) budeme mat odjebane medzikolajove priestory ala ukrajina/rumunsko + zajebane krive stlpy /niektore uz aj zlupane od zinku! a poniektore este aj ponechane vramci IKD ako povodne vid koniec kuzmanky pri sude!!! to su skurveni bastardi ktorych treba aj spolu s tym smradom a megaskodnou rasim hnat stade cim skor..toho smerackeho bastarda je zastrelit malo ja by som ho za toto vsetko najradsej rozporcoval na kusy macetou!!!aby tak ako trpi toto mesto a jeho obcania(nemyslim tych dementnych co toho skurvysyna volili) aby on pomaly ale isto zdochynal za to vsetko svinstvo co tu napachal jak posledny nasoleny pes.. tak tomuto sa povie ze nasadili kuzmanke zlatu korunu-tu je dokaz http://kosice.dnes24.sk/na-kuzmanke-zacali-finalne-prace-sprava-mestskej-zelene-zatravnuje-kolajove-pasy-212710

Re: namiesto travnika vysev, neskutocne!!!

(wtf?? :D, 4. 8. 2015 22:02)

lool :DDD a to ty behaš volne po slobode keď by si zabijal pre travnik? (obrazne povedane) to vyjadrovanie ako nestiham sa čudovať. Ak by sa od zaciatku vravelo ze sa bude siať tak nikomu by to nevadilo. Sak uvidi sa ako to zarastie co hned taka agresia? aj tak to bude vyzerat lepsie nez predtym. Neviem co by si tu chcel mat ? ako by si nepoznal slovensko. vsetko sa tu hned znici, posprejuje, rozbije atď... naco sa neviem ako snazit? na tej trave sa časom aj tak vyšliapu cestičky od lenivych ludi ktory budu chodiť ponej. Zober si obycajne travnate useky popri cestach medzi blokmi, na terase tam su velke travnate useky. tiez tam nedavali koberce nikto sa o to nestara a vyzeraju v pohode. toto nikomu nevadi ale tu sa nad dajakou travou na kolajniciach rozhorcujete oh :D hlavne ze kolajnice su nové a celkovo je to lepsie nez bolo.

Re: Re: namiesto travnika vysev, neskutocne!!!

(Tatranka, 7. 8. 2015 9:27)

Trávne semeno už žerú vtáci... Magistrát už vypisuje konkurz na pracovné miesto plašiča vtákov :-D

Re: namiesto travnika vysev, neskutocne!!!

(Tatranka, 7. 8. 2015 9:29)

Jééééj, v Plešivci majú pacienti internet??? :-D

best foto

(lol, 6. 8. 2015 0:38)

nemozem sa prestat smiat... http://lh3.googleusercontent.com/-cJG5des-GkQ/VcEQsW0s7NI/AAAAAAABnO8/yPfQ67IU2H0/s800/IMG_0022.JPG :-D

duhovy kretenizmus na n-tu v celom rozsahu.. + opat dalsi zmeskany termin

(stefan, 31. 7. 2015 23:15)

to akoze na konci kuzmanky pri sude tie zlte zhrdzavene stlpy ostavaju v zemi??? :-DDD co duhovym dosli strieborne? :-D tak toto je uz fakt sila.. http://lh3.googleusercontent.com/-TQqh6crWVgY/VbvTzV6tsxI/AAAAAAABmcA/tT8DXdvGd54/s640/IMG_2510.JPG http://lh3.googleusercontent.com/-wlrlwHYgKZE/VbvTzARPOeI/AAAAAAABmb4/in_35nYRkNY/s640/IMG_2509.JPG http://lh3.googleusercontent.com/-TcSE5zuPaoM/VbvTxs4JhnI/AAAAAAABmbg/tEW_cYj7YvQ/s640/IMG_2498.JPG a toto taktiez nepotrebuje ziadney komentar to ti duhaci su skulavy? :-D http://lh3.googleusercontent.com/-11tDrKheMDw/VbvThEIDwHI/AAAAAAABmXY/UMx3YOjI5W8/s640/20150731_155610.jpg

Ani milimeter naviac, ani cent navyše

(Tatranka, 31. 7. 2015 13:02)

Obrázok 229 nemá chybu :-D

Re: Ani milimeter naviac, ani cent navyše

(steve, 31. 7. 2015 13:07)

made in duha sro rasice :-D taketo "kusky" hocikto len tak nedokaze ,tieto "vychytavky" vojdu do historickych analov mesta kosice

kelimky

(steve, 31. 7. 2015 13:02)

to co tam davaju za zelene cuda? :-D http://lh3.googleusercontent.com/-OxiZP8Rk1Hc/Vbp6oKSW0II/AAAAAAABmEE/LIWKZZ-0Z0I/s640/IMG_0096.JPG

"slavne" "zatravnenie"

(stefan, 26. 7. 2015 20:54)

no zeby mali davat zatravnene bloky? tu sa jeden pytal nizsie robosov a ako sa zda tak asi aj samotni robosi maju zle info.. dokazom toho je ta nasrata kopa hliny co priviezli medzi hlavnou postou a sportovou halou...cize ziadne travnate bloky ale zaseru to obycajnou zeminou a najednoduchsim sposobom jebnu tam osivo a vec vybavena, za par dni to je zaburinene ako ked spravili pred nedavnom tie okraje..a co sa s tym budu duhovci srat.. za toto by na zapade padali obrovske pokuty a boli by velke sankcie , s tym ze taka firma by si uz nikdy ani neskrtla! takemu Debrecenu len kusok na juh od nas mozme len ticho zavidiet tak nadherne zatravnene trate so zavlazovanim sa zda ze u nas budu navzdy len utopiou...a tak som sa naivne tesil na nieco podobne u nas na kuzmanke.. fras by ich zobral tych smradov skorumpovanych duhovych! :-/

Re: "slavne" "zatravnenie"

(sckesk, 26. 7. 2015 20:57)

Tá zemina najskôr pôjde iba na bočné strany, kde doteraz rástla tá burina.
Projekt uvádza toto:
Skladba vegetačnej vrstvy pochádzanej servisnou technikou (mezi obrubami):
· predpestovaný trávny koberec spevnený plastovými tvárnicami/dielcami vyplnený
substrátom (zmes 70% štrk fr. 2-5, 30% ornice), hr. 50mm
· vyrovnávacia vrstva štrku, fr. 2-5, hr. 20mm
· podkladová vrstva z tehlového recyklátu, fr. 8-32, min. hr. 100mm
· separačná geotextília, min. 300g/m2, pevnosť v ťahu pri porušení 10kN/m

Re: Re: "slavne" "zatravnenie"

(Tatranka, 31. 7. 2015 12:59)

Pekne "likvidačné" argumenty, to krikľúni nemajú v láske. :-D :-D :-D
Ono je to vlastne jedno, ak by tam bolo samozavlažovanie, dlho by to, ako obvykle u nás, nefungovalo... SMZ to sem, tam poleje a keď im to párkrát vyschne, tak tam drbnú asfalt, pekný zelený... :-D


« predchádzajúci

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »